1. Anasayfa
 2. Cilt Bakımı

Advantan Krem Yüze Sürülür mü?

Advantan Krem Yüze Sürülür mü?

İnsanların daha güzel görünebilmeleri amacı ile kullanılan cilt bakım ürünleri ile daha güzel bir görünüm kazanmanın yanı sıra aynı zamanda bu kremler kullanılarak insanların cilt sağlığının korunması da mümkün olur. Bazı kremler ve ilaçlar etkileri yaygın bir kitle tarafından benimsendiğinden dolayı herkes tarafından bilinir.

Bu ürünlerden birisi de advantan krem olarak tercih edilir. Cilt sağlığı hakkında en iyi ürünleri arayanların başta gelen tercihleri arasında yer alır. Böylelikle ürünün kullanımı birçok kişi tarafından tercih edilir. Söz konusu ürünün bunların yanı sıra doktor tavsiyesi ile verilmesi gereklidir. Bu kremi kullanarak siz de cilt güzelliğinizi yeniden kazanabilirsiniz.

Advantan Pomat Krem Nedir?

Bazı cilt bakım ürünleri kullanımı insanlar arasında yaygınlık gösterir. Ürünün kullanımı aşamasında az miktarda ürün kullanımı yeterlidir. Yine ürünün kullanımı aşamasında sağlık problemlerinin yüzde ve çevresinde olması gereken nitelikli çözümler sağlanmış olunur. Sivilcelerin ortaya çıkan problemlerinin giderilmesi aşamasında Advantan krem seçeneğinden yararlanmak mümkün olmaz. Çünkü kremin kendisi yağlı olduğundan dolayı yeni sivilcelerin ortaya çıkmasına neden olur.

Yüzde kullanımı durumunda ise kremin kısa süreli olarak yüzde tutulması gerekir. Bunun nedenleri arasında yüzde inceltmeye neden olması gelir. Bu ürünün kullanımı aşamasında insanların deri hastalıklarının bulunmaması gerekir. Çünkü örneğin ağız içerisinde mantar hastalıkları ya da istenen bölgede yaraların açık halde bulunması durumunda da yine ilacın kullanımı mümkün olmaz.

Advantan Pomat Vajinaya Sürülür mü?

Advantan krem vajinaya sürülmemesi gerekir. Ürün kortizonlu olmasından dolayı vajina içi kullanımı mümkün değildir. Ek olarak kremin uygulanmasının arkasından bölgeye uygulanması sonrasında hastaların bu yüzeyleri kapatmaması gerekliliğinden dolayı son zamanlarda tercih edilen bu ürünün kullanımı ile birlikte cilt yaralarında hızlı bir iyileşme meydana gelir.

Vajina dışında aynı zamanda bu ürünün vücudun ağız gibi iç bölgelerine uygulanması da mahsurlu görülür. Yapı itibarı ile yağlı bir krem olan bu krem haricen uygulanan ve az miktarda uygulandığında başarılı sonuçlar verilen yağlar arasında yer alır. Siz de bu ürünleri kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Bu Ürün Nerelere Sürülür?

Ürünün sürüldüğü çeşitli vücut kısımları bulunur. Geniş cilt yüzeylerine rahat bir şekilde uygulanır. Çeşitli hastalıkların tedavisinde örneğin; sivilceli gül hastalığı gibi hastalıklarda rahat bir şekilde uygulanabilir. Bunun yanında bu ürün göz ve göz çevresine uygulanmaz.  Açık yaralara uygulanması tavsiye edilmez. Advantan krem Dermatit gibi rahatsızlıklarda kullanılan bir üründür.

Yüzde kullanılması aşamasında ise ortalama olarak bir hafta süre ile uygulanabilir. Lazer epilasyon aşamasında da ürünün kullanımı tavsiye edilmez. Yine bakteri ve mantar gibi rahatsızlıklardan dolayı da çeşitli bölgelere uygulanmayan bir üründür. Daha çok ürünün kullanımı aşamasında açık yaraların tedavisi sağlanmış olunur. Açık yaraların tedavisi dışında cildin belirli alanlarda ihtiyaç duyulan tedavisinde kullanılan bir üründür.

Egzama Tedavisinde Advantan Pomat Ürünü Kullanımı

Etken maddesi metilprednisolon olan bu ürün daha çok önemli bir cilt hastalığı olan egzama tedavisinde kullanılır. Yine şişlik ve çeşitli kimyasalların neden olduğu şişlik ve kızarıklık ya da iltihap gibi sorunlar bu ilaç kullanımı ile giderilmeye çalışılır.

Ürünün tamamen doktor kontrolünde kullanılması gerekir. Çocuk egzaması kızarık deri ya da kuru kabuk gibi hastalıklarda kullanılan bu ürün dünya çapında kullanılan bir üründür. Bacaklarda varise bağlı olarak egzama ile birlikte yine sinirsel nedenlerde bağlı olarak da deri kabartı gibi sorunlarda da bu ürünün kullanımı görülür. Kaşıntılı olarak seyreden çeşitli deri hastalıklarında kullanılan bir ilaçtır.

Advantan Pomat ve Özellikleri

Advantan krem özellikleri arasında bileşenleri vardır. Yüksek miktarda su bulundurmasının yanı sıra aynı zamanda az miktarda yağ bulunduran bir üründür. Daha çok yağlı deriler için ve vücudun açık ya da tüylü bölgeleri için kullanılan bir üründür. İçerisinde su ve yağ dışında alerjiye neden olabilecek çeşitli bileşenler bulunur. Bu nedenle alerjik sorunlar da ortaya çıkabilir.

Advantan krem hamilelik aylarında kullanımı pek tavsiye edilmez.  İçerisinde kortikosteroid bulunduğundan dolayı bu ilacın kullanımı gebelik şüphesi olan hastalarda tavsiye edilmez. Bunların dışında yaygın olarak kullanılan bir ürün olarak dikkat çeker. Ülkemizde internet sitelerinde ya da eczanelerde satışı yaygın olarak yapılan bir üründür.

 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir