1. Anasayfa
 2. Sağlık

Bakire Vajinadan Gaz Çıkması Neden Olur? Vajina’dan Neden Ses Gelir?

Bakire Vajinadan Gaz Çıkması Neden Olur? Vajina’dan Neden Ses Gelir?

Bakire vajinadan gaz çıkması neden olur? Vajina’dan Neden Ses Gelir? Başlıkları da birçok kişinin sık sık araştırmaya devam ettiği hatta zaman zaman telaşlandığı konular arasında yerini almaya devam etmektedir. Bu tarz konular ile karşı karşıya kalındığı zamanlarda ise, direk olarak telaşa düşülmesine kesinlikle gerek yoktur. Bu tarz durumların, tıbbi olarak herkeste olabildiği için; bir hastalıktan ya da farklı sebeplerden kaynaklanması ya da vücuda zarar vermesi de kesinlikle söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle içinizi rahat tutabilirsiniz. Bu tarz durumlarla devamlı bir şekilde karşılaşmadığınız takdirde, direk olarak telaş yapmanıza ya da doktor kontrolüne gitmenize de kesinlikle gerek yoktur.

Vajina’dan Neden Ses Gelir?

Vajina’dan neden ses gelir? Diye, araştırma yapmaya devam ediyorsanız; bu konu hakkında birçok farklı açıklama olduğunu bilmenizde de fayda vardır. Bu durum sebepleri ise şu şekildedir;

 • Normal doğum yapmış bir kişi iseniz, vajinadan ses gelmesi ile karşılaşmanız oldukça normal bir durumdur. Doktorlar, bu tarz durumların olabileceğini her fırsatta belirtmeye devam etmektedir.
 • İlişki yaşadıysanız da bu tarz seslerin varlığı ile karşılaşmanız mümkün olacaktır.
 • Vajinadan ses gelmesi, bazen de genetik bir durum olabiliyor. Bu nedenle, bakire kadınların da bu tarz durumlarla sık sık karşı karşıya gelmeye devam ettiği verilen bilgiler arasında yer almaktadır.
 • Bu durumun sebeplerinden bir tanesi de, genital yapı farklılıklarından dolayı da ortaya çıkabiliyor.
 • Gazın, dış ortamdan alınarak; vajinaya dolması da bu duruma sebep olabilecek faktörler arasında yerini almaya devam etmektedir.
 • Bölgede olan genişlik de gaz sesinin oluşmasında etkili olabilecek faktörler arasında yerini almaya devam etmektedir. Bu nedenle telaşlanmanıza gerek yoktur.

Yukarıda verilen durumlar, vajinada gaz birikmesine yol açabilecek faktörler arasında yerini almaktadır. Bu tarz durumlardan en az bir tanesine sahipseniz, herhangi bir kuşku içerisine düşmenize kesinlikle gerek yoktur. Ancak şüpheli bir durumunuz olduğuna inanıyorsanız ve yaşadığınız durumdan ötürü çeşitli problemler ile karşılaşmaya devam ediyorsanız, doktor kontrolünden geçmenizde de fayda olacaktır.

Vajinadan Gaz Çıkması Riskli Midir?

Vajinadan gaz çıkması riskli midir? Soruları da bu tarz durumlarla karşılaşan kişilerin sıklıkla araştırdığı konular arasında yerini almaya devam etmektedir. Bu tarz durumlarla ilk defa karşı karşıya gelen insanlar, direk olarak endişeye kapılmaya devam etse de tıbbi olarak herhangi bir risk durumu olmadığı da verilen bilgiler arasında yer almaya devam etmektedir. Bu nedenle, endişelenmenizi gerektirecek herhangi bir durumun söz konusu olmadığını bilmenizde de fayda vardır. Vajinada gaz birikmesi, sık sık spor yapan kişilerin de devamlı karşılaştığı problemlerden bir tanesi olduğu için; durumun geçici olduğunu bilmenizde ve telaşa kapılmamanızda da büyük fayda olacaktır. Bu nedenle, içinizi rahat tutabilirsiniz.

Vajinadan Gaz Çıkması Nasıl Engellenir?

Vajinadan gaz çıkması nasıl engellenir? Tarzında sorular da kişilerin sık sık araştırmaya devam ettiği konulardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Bu tarz durumlar, sizin kendi çabanızla engelleyebileceğiniz şekilde değildir. Ancak, kendi kendine geçmesini beklemeniz yeterli olacaktır. Yaşadığınız problemler geçici olduğu için, bir süre sonra söz konusu durumun da kendiliğinden geçebileceğinden yana herhangi bir kuşku duymanıza gerek yoktur. Ancak geçmeyen bir süreç ile karşı karşıyaysanız, uzman doktorlar tarafından kontrol edildikten sonra; çeşitli ilaçları kullanmanız ve bu durumdan kurtulmanız da söz konusu olacaktır. Ancak, durumun biraz geçmesini beklemenizde herhangi bir sakınca olmadığını bilmenizde de fayda vardır.

 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir