1. Anasayfa
 2. Bilgi

Betaserc Nedir, Betaserc Uyku Yapar Mı?

Betaserc Nedir, Betaserc Uyku Yapar Mı?

Betaserc nedir, Betaserc uyku yapar mı? Gibi sorular, söz konusu ilacı kullanmaya devam eden ya da başlayacak olan kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaya devam eder. Bu ilaç, panik atak ya da obsesif kompulsif bozukluk gibi hastalıklarda kullanmaya devam eder. Antidepresan İnançları, diğer ilaç türlerine nazaran daha ağır yapılara sahip olduğu için; bazı zamanlarda uyku yapması ya da çeşitli yan etkileri ortaya çıkarması söz konusu olabiliyor.

Özellikle de çok ağır bir şekilde obsesif bozukluk yaşayan kişilerin; tedavi olmak amacıyla, ilaç kullanması gerektiği verilen bilgiler arasında yerini alır. Bu durumda olan hastalara verilen ilaç ise; Betaserc olarak bilirlerdir. Betaserc ilacının belirli dozları vardır. Bu dozlar ise; hastalığın seyrine göre değişiklik göstermeye devam edebilir. Örneğin; panik bozukluk ve diğer psikolojik problemler, bazı kişilerde daha ağır bir şekilde seyrederken, bazı kişilerin ise bu süreci daha hafif atlattığı verilen bilgiler arasında yerini alır.

Betaserc Kimler Kullanır?

Betaserc kullanan kişiler, genel olarak çeşitli psikolojik sorunlarla mücadele etmeye devam eden hastalardır. Bu ilaçların; psikiyatri tarafından yazıldığı da verilen bilgiler arasında yerini alır. Bu nedenle, uzun süreli bir terapi sürecinin ardından; ilacın kullanımı ile başlanabileceği verilen bilgiler arasındadır. Doktorları ile iletişime geçmeyen kişilerin; bu ilacı kullanmaya başlaması kesinlikle mümkün değildir. Üstelik, panik bozukluk ya da antidepresan türünde olan ilaçlar; herhangi bir sorunu olmayan kişiler tarafından kullanıldığında, farklı yan etkilerin ortaya çıkmasına da sebebiyet verebilir. Bu nedenle, İlaçların kontrollü bir şekilde kullanılmaya devam edilmesi de çok önemlidir.

Betaserc Reçetesiz Kullanılır Mı?

Betaserc reçetesiz kullanımı da psikolojik bir problem yaşadığını düşünen kişiler tarafından sık sık araştırılmaya devam etmektedir. Psikiyatri tarafından yazılan ilaçlar; kırmızı reçeteli ilaç niteliği taşıdığı için, reçetesiz bir şekilde kullanılmaya devam etmesi de kesinlikle mümkün olmayacaktır. Psikiyatri uzmanları; hastaları ile yaptığı görüşmelerin ardından, hangi alanda problem yaşadıklarını keşfedecek ve bu doğrultuda söz konusu ilacı vermeye uygun görüp görmediklerine karar vereceklerdir. Bazı kişiler, eczanelerden bu ilacı satın almaya çalışsa da böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir. İlacın uzman bir doktor tarafından yazılması gerekmektedir.

Betaserc Kullanımı

Betaserc kullanımı En kolay olan ilaç türleri arasında yer alır. Tabletler halinde satışa sunulmaya devam eden bu ilaç; hap halindedir. Doktorlar, her hastaya farklı dozda ilacı yazabildiği için; eczane yetkilileri, bu konuda hastalara bilgi verecektir. İlacın alınmasının ardından; bol su eşliğinde, hapı yutulması yeterli olacaktır. Bazı zamanlarda, ilacın günde bir kere kullanılması önerilirken; bazı zamanlarda ise; günde iki kere kullanılması tavsiye edilmektedir. Bununla beraber, söz konusu ilacın tok karna içilmesi gerekecektir. Aksi takdirde, mide bulantısı gibi durumların yaşanabileceği de verilen bilgiler arasında yer alır.

Betaserc Ne Zaman Etki Eder?

Betaserc etki etme süresi İlacı yeni kullanmaya başlayan kişiler tarafından oldukça merak ediliyor. O ilacın etki etme süresi; kişilerin sahip olduğu rahatsızlıkların boyutu ile alakalı bir durumdur. Eğer, panik atak ya da diğer psikolojik problemlerin derecesi artış göstermeye başlamadıysan; ilk kutunun bitmesinin ardından bir gün kişilerin Kendilerindeki değişimi gözle görülür bir şekilde fark etmesi mümkün olacaktır. Ancak, psikolojik olarak verilmeye devam eden tepkiler çok fazlaysa; ilacın dozunun artırılması ya da birkaç kutu daha kullanılması gibi durumlarda ortaya çıkabilir. Bu durum, kişilerin ne kadar iyileşme gösterdiğini ve durumlarının ne olduğuna bağlı olarak değişiklik gösterdiği için; konu hakkındaki en doğru bilginin tedavi sürecini üstlenen psikiyatri uzmanı tarafından anlayabileceği verilen bilgiler arasında yer alır. Üstelik, hastaların doktorların yönlendirmelerine çok dikkat etmesi gerekmektedir.

Betaserc Yan Etkileri Nelerdir?

Betaserc yan etkileri de İlacı kullanmaya henüz yeni başlayan kişiler tarafından sık araştırılır. Her ilacın, vücuda uyum sağlamak için; belirli bir zaman dilimine ihtiyacım vardır. Bu ilaç, vücuda çok hızlı bir şekilde uyum sağlayamadığı için; bazı yan etkilerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. İlacı içen kişilerin fark edebileceği yöneticilerden bazıları herkezde olabilen önemsiz problemlerken; bazılarının ise çok büyük bir önem teşkil ettiği verilen bilgiler arasında yer alır. İlacı kullanmaya başlayacak olan kişilerin karşılaşabilecek yöneticiler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • İlacı yeni kullanmaya başlayacak olan kişilerin; en sık karşılaşacağı belirtilerden bir tanesi; baş dönmesi ve mide bulantısı olarak karşımıza çıkar.
 • Kalp çarpıntısı da ilacın belirgin yan etkileri arasında yerini alır. Ancak çarpıntı durumu, diğer yan etkiler geçmesine rağmen kalıyorsa; psikiyatri uzmanı ile görüşme sağlamasında fayda vardır.
 • Huzursuzluk hali de ilacın yan etkileri arasındadır.
 • İlacı yeni kullanmaya başlayan kişiler; ağır dozda kullanmaları durumunda, kusma ile karşı karşıya kalabilirler.
 • İlacını sık rastlanan yan etkilerinden bir tanesi ise; çok agresif ve aşırı tepkili hallerdir.

Betaserc İlacının Fiyatı Nedir?

Betaserc Fiyatları 61.15 TL olarak belirlenmiştir. Ancak, her ne olursa olsun ilacın reçetesiz bir şekilde satın alınması kesinlikle mümkün olmayacaktır. Bu ilacı, kırmızı reçeteli ilaçlar grubuna girdiği için; herhangi bir psikiyatri uzmanından rapor ve reçete alınması çok önemli olacaktır. Raporu olan kişiler, reçetesini aldıktan sonra; yetkili bir eczane görevlisi ile görüşme sağlayarak ilacın kullanım talimatlarını öğrenebilir.

Reaksiyon Göster
 • 1
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 1
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir