1. Anasayfa
 2. Cilt Bakımı

Bıyık Lekesi Nasıl Giderilir? Madecassol Bıyık Lekesi Giderici Nedir?

Bıyık Lekesi Nasıl Giderilir? Madecassol Bıyık Lekesi Giderici Nedir?

Bıyık lekesi nasıl giderilir? Madecassol bıyık lekesi giderici nedir? Başlığı altında Madecassol bıyık lekesi giderici krem hakkında sizlere gerekli olan bilgileri aktaracağız. Bıyık lekesi, son derece rahatsız edici bir görüntüye sahip olmanıza neden olabilir. Bu sebepten dolayı da bir takım ürünler kullanarak bu sayede bu korkunç görüntüden kurtulmanız gerekli olacaktır.

Bıyık lekesi nedir diye soracak olursanız genel olarak ağda ya da epilasyon sonrası bir şekilde tüylerin yeri ciltte bir leke halinde kalır. Yani bu bir karartı halinde cildin renk tonunda eşitsizliğe neden olan bir duruma sebebiyet verir. Bıyık lekesi ya da ağda lekesi gibi isimler verebileceğimiz bu lekelenmeler, zamanla cilde yerleşerek bir süre sonra kalıcı bir hale de gelebilir. Bu sebepten dolayı bu tip bir durum ile karşı karşıya geldiğiniz zaman bir an önce bu izlerden kurtulmak için uğraşmanız son derece büyük bir gereklilik arz eder.

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol krem nedir? Diye bir açıklama yapmak gerekirse bu krem genel olarak halk arasında ağda sonrası krem ya da bıyık lekesi gideren krem gibi bir takım adlarla anılan bir kremdir. Bu kremin en önemli özelliği nedir? Bu krem ciltte ne gibi sorunlara iyi gelir diye soracak olursanız düzenli olarak uygulandığı zaman ciltte pek çok mucizevi etkiye sebep olacağından söz etmek mümkün olacaktır. Çünkü ciltte hücre yenilenmesi ve cildin onarılmasına yardımcı olur.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Madecassol krem ne işe yarar? Konusunda pek çok çeşitli özelliklerden söz edebiliriz. Bu kremin ciltte yarattığı etkiler şu şekilde olacaktır;

 • Ağda sonrası
 • Radyoterapi sonrası
 • ya da 2. derece yüzeysel yanıklar
 • Tariş olma durumu
 • Sivilce lekeleri
 • Yara izi ve akne
 • Lokal deri ülseri
Madecassol Krem

Yukarıda yer alan durumlar Madecassol krem ne işe yarar sorusuna yanıt olarak verilebilir. Bu krem hücreleri yenileme özelliğine sahip olduğu için yukarıda sözü edilen durumlar için kullanılması söz konusu olacaktır. Bu durumları biraz daha açacak olursak, yanıklar üzerinde kullanılabileceğinden söz etmişiz. Ancak bu noktada şunu da belirtmeliyiz ki bu kremin özel olarak bir yanık kremi olmadığını da bilmeniz gerekir. Yani sadece 1. ve 2. derece yanıklar için iyi gelebilir. Ancak daha derin yanıklar için daha farklı bir yöntem uygulamanız gerekli olacaktır.

Ağda sonrası cildimizde hafif bir karartı hissi yaşayabiliriz. Bunun yanı sıra zaman içinde de cildimizin bazı bölgelerinde bir takım renk tonu eşitsizliği meydana gelebilir. Bu tip durumlarda içeriğinde hücre yenileme özelliği bulunan bu merheme ihtiyaç duyarız.

Sivilce lekeleri de özel olarak son derece büyük bir sorun olarak karşımıza çıkar. Sivilce lekelerinden de Madecassol krem ya da merhem sayesinde kurtulmak mümkün olacaktır.

Madecassol Krem Cilde Nasıl Uygulanır?

Madecassol krem cilde nasıl uygulanır şeklinde bir soru sorulurken bununla birlikte aynı zamanda da Madecassol krem yüze sürülür mü şeklinde bir soruyla da karşılaşma olasılığımız yüksektir. Bu kremin zaten daha çok yüze sürülen bir krem olduğunu fakat cildin diğer bölgelerinde de rahatlıkla uygulanması mümkün olduğunu belirterek bu konuya bir açıklık getirelim. Ve bu kremin cilde ne şekilde uygulandığını anlatmaya başlayalım.

Madecassol krem, cilde uygulanmadan önce mutlaka ellerinizin ve yüzünüzün veya bu kremi uygulayacağınız bölgenin temiz olup olmadığından emin olun. Daha sonra kremi elimize alarak dairesel hareketler halinde cildinize eşit bir biçimde masaj yaparak yedirin. Kremi bu şekilde sürdükten sonra cildiniz bu kremi emecektir.

Madecassol Krem Yan Etkisi Var Mı?

Madecassol krem yan etkileri var mı? Diye bir soru yönelttiğiniz zaman elbette ki her kimyasal bileşimden meydana gelen ilaçta olduğu gibi bu kremin de bir takım yan etkileri olabileceğinden söz edebiliriz. Fakat bu yan etkilerden söz ederken de dikkatinizi çekmemiz gereken en önemli nokta, birazdan anlatacağımız yan etkilerin sadece olası yan etkiler olduğudur. Yani bu etkilerin herkeste ya da yaygın bir çoğunlukta görülmesi söz konusu değildir. Bu etkiler;

 • Nefes alamama
 • Yüzde ve gözde şişlik
 • İçi su dolu kabarcıklar
 • Kızarıklık ve kaşıntı
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 1
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir