1. Anasayfa
 2. Anne ve Bebek

Ovitrelle Çatlatma İğnesi İle Hamile Kalanlar Var Mı? Çatlatma İğnesi İle Hamile Kalınır Mı?

Ovitrelle Çatlatma İğnesi İle Hamile Kalanlar Var Mı? Çatlatma İğnesi İle Hamile Kalınır Mı?

Hamile kalamayan kadınlar ve hamile kalmakta zorlanan kadınlar bazı yöntemler denerler. Bunlardan birisi ise çatlatma iğnesi ile hamile kalmak olmaktadır. Çatlatma iğnesi ile beraber sağlıklı hamilelik birçok kadın için mümkün olmaktadır. Aynı zamanda çatlatma iğnesi uygulamak için yaklaşık 1 yıl boyunca cinsel ilişkiye girme sonucu hamile kalınmamışsa uygulanabilmektedir.

Hamile kalmak için özellikle kadınlar yumurtanın, yumurtadan çıktığı gün hamile kalmak için uğraşırlar fakat yumurtalar, hesaplanan tarihlerde çatlamadığı için gebelik şansı kadınlarda azalabilmektedir. Bu sebeple çatlatma iğnesi kullanılarak cinsel ilişkiye girilir ve bu sayede hamile kalma şansı artar.

Çatlatma İğnesi ile Hamile Kalanlar Var mı?

Birçok kadın çatlatma iğnesi kullanmak istiyor fakat kafalarında bazı soru işaretleri oluşuyor. Bu yüzden öncelikle bir doktor ile görüşmeli test yaptırmalısınız. Çatlatma iğnesi ile hamile kalanlar var mı sorusu birçok kadının, çatlatma iğnesi kullanan kişilere sunduğu bir sorudur. Çatlatma iğnesi kullanan kişilerde çoğu zaman etki etse de bazı kadınlarda birkaç ay sonra etki etmektedir.

Yumurta çatlatma iğnesi ile hamile kalanlar çoğu zaman etkisini görse de bu tarz işlemler kısırlığa yol açabilmektedir. Yumurta çatlaması ile beraber yumurta kesesi çatlatılır ve yumurtanın çıkması sağlanır fakat bazı iğneler bu keselere etki edememekle beraber kısırlığa yol açma ihtimali vardır. Aynı zamanda bu iğneler bazı kadınlarda etki etmemektedir.

Ovitrelle Çatlatma İğnesi ile Hamile Kalanlar

Çoğu kadının kullandığı bir marka olan ve birçok kadının merak konusu olan Ovitrelleden sonra hamile kalanlar konusu doktor tarafından önerilen bir uygulamadır. Genel olarak bu marka etki etse de başka iğne markası da kullanılabilmektedir. Hamileliğin olması veya olmaması iğne markası ile alakalı bir durum değildir. Hamilelik belirsiz olduğu için çoğu zaman psikolojik bir sebepte olabilmektedir.

Bu işlemler sonucunda kadınların yüzde yüz şekilde hamile kalmasını söyleyemeyiz bu tamamen sizlerin bünyesine bağlı olan bir olay olmaktadır. Ovitrelle çatlatma iğnesi ile hamile kalanlar 2021 yılında özellikle bir artış göstermiş ve çoğu kişi memnun kalmıştır.

Çatlatma İğnesi ile Hamile Kalınır Mı?

Çatlatma iğnesi ile hamile kalınır mı sorusu birçok kadının araştırdığı bir yöntemdir. Aynı zamanda çatlatma iğnesinin sağlıklı mı olup olmayacağı ve ilerde bebek için bir sorun olup olmadığı da merak edilmektedir. Çatlatma iğnesi kullanan kişilerin bebekleri gayet sağlıklı bir şekilde gelişim gösterir ve çatlatma iğnesi bebeğin sağlığında hiçbir şekilde bir olumsuzluğa yol açmaz.

Genel olarak çatlatma iğnesi hamile kalmanızda yardımcı olur ve aynı zamanda bebeğe bir zararı dokunmamaktadır. Çatlatma iğnesi kullanan kişiler normal bir gebelik süreci yaşar ve huzurlu bir gebelik süreci geçirirler. Tabi her kadın için hamilelik süreci farklıdır ve hamilelik sürecinde doktorunuz ile görüşmeniz önemlidir.

Yumurta Çatlatma İğnesi Nasıl Kullanılır?

Yumurta çatlatma iğnesi kullanacaksanız öncelikle hamile kalamadığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Eğer bir cinsel ilişki içerisinde değilseniz ve yumurtlama dönemine göre bir cinsel ilişkiye girmiyorsanız hamile kalmamanız normal olmaktadır. Bunun dışında yaklaşık 1 yıl süre içerisinde birçok yol denediyseniz yumurta çatlatma iğnesi kullanmak için öncelikle bir kadın doğum doktoru ile görüşmeniz gerekmektedir.

Kadın doğum uzmanları sizlerin hamile kalmaması durumunda bir değerlendirme yapar ve durumunuza göre farklı uygulamalar, ilaçlar önerebilir. Sizlerin vücudu için sağlıklı bir yol izlenerek anneliğe adım atılması sağlanır. Çatlatma iğnesiyle hamile kalanlar bebeğinizin cinsiyeti konusunda belirli bir cinsiyet bulunmamaktadır bu sizin geniniz ile alakalıdır.

Çatlatma İğnesi ile Hamile Kalan Kişilerin Belirtileri

Ovitrelle ile hamile kalanlar belirtileri veya farklı bir marka kullanan kişilerin hamilelik belirtileri kişiden kişiye göre değişmektedir. Bazı kişilerin vücudunda ateş çıkmakta veya kasık bölgesinde ağrılar meydana gelmektedir. Aynı zamanda kişilerde bir iştah açılması söz konusu olmaktadır. Genel olarak iğneden sonra 10 ile 15 gün içerisinde belirti göstermektedir belirti göstermeyen kadınların doktor ile görüşmesi veya çatlatma iğnesi kullanımı konusunda farklılık yapması gerekebilir.

Çatlatma iğnesi konusunda birçok marka bulunmaktadır tabi bunların içerisinde Ovitrelle ve Fermara çatlatma iğnesi ile hamile kalanlar mevcuttur. İğne konusunda kesinlikle bir doktor ile görüşmeli ve test yapılması gerekmektedir.

 

 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir