1. Anasayfa
 2. Bilgi

Dikloron Nedir? Dikloron Baş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Dikloron Nedir? Dikloron Baş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Dikloron nedir, baş ağrısına iyi gelir mi? Başlıkları, özellikle de migren hastaları tarafından araştırılmaya devam etmektedir. Gün içerisinde, çok yoğun baş ağrıları ile karşı karşıya kalmaya devam eden kişilerin büyük bir kısmı, zaman içerisinde kullandığı ağrı kesicileri yetersiz bulmaya başlamıştır. Durum böyle olunca ise; daha yoğun ilaçlara duyulan ihtiyaç artış göstermeye devam etmiştir. Dikloron çok yoğun bir ağrı kesici olarak nitelendiriliyor olsa da aslında iltihap söken bir ilaç türüdür. Özellikle de iskelet ağrıları başladığı zaman; çok zor geçmektedir. Durum böyle olunca; ağrıları en hafife indirgeyebilecek ilaçlar da gündem olmaya devam etmektedir. Bu ilaçlardan bir tanesi ise; hiç kuşkusuz, Dikloron ilacı olarak bilinmektedir.

Dikloron İlacı Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Dikloron ilacının kullanıldığı hastalıklar; genel olarak, kas ve iskelet sistemi ile ilgili olan hastalıklardır. Ancaki baş ağrısı nedeniyle günlük hayatını devam ettirmekte zorlanan kişilerin de bu ilaçları sık sık kullanmaya devam ettiği verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Bununla beraber, kas zedelenmesi ya da kırık ağları söz konusu olduğu zamanlarda da Dikloron ilacının kullanılmaya devam etmesi mümkün olacaktır. Dikloron ilacı, etkisini çok kısa bir süre içerisinde göstermeye başlayacağı için; hastalıkların tedavi süreci de beklenenden çok daha çabuk olacaktır.

Dikloron İlacı Kullanımı

Dikloron ilaç kullanımı çok kolay ve zahmetsizdir. İlacı kullanmak için herhangi bir koşula ayak uydurmak zorunda olmuyor olmanız, dilediğiniz yerde Dikloron kullanmanıza yardımcı olacak olsa da doktorların belirlemiş olduğu bazı koşulların eksiksiz bir şekilde yerine getirilmeye devam etmesi de hastaların sağlığının korunması için çok önemli bir husus olacaktır. Dikloron ilacını kullanmaya devam eden kişilerin, uygulaması gereken bazı adımlar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Dikloron ilacı 75 mg
 • Dikloron ilacı tablet olarak satışa sunulmaya devam eden bir ilaç türüdür. Bu nedenle, hastaların ilacı hap olarak kullanmaya devam ediyor olması gerekecektir.
 • Dikloron kullanan kişilerin; ilacı günde 2 defadan daha fazla kullanması riskli bir durum olabilir. Bu nedenle, kişilerin doktor izni olmadan doz artışı yapmamasında da fayda vardır.
 • Dikloron ilacını kullanan kişilerin, uygulaması gereken hususlardan bir tanesi ise; ilacı bol su ile tüketmek olacaktır.
 • Dikloron ilacı bazı zamanlarda; uyku yapabilir. Bu nedenle, telaşlanılmasına da kesinlikle gerek yoktur.
 • Dikloron ilacını kullanmaya devam eden hastaların; ilacın içerisinde bulunan herhangi bir maddeye karşı alerjisi olması durumunda; ilaç kullanımını bırakmasında ve en yakın sağlık kurumu ile görüşme sağlanmasında fayda olacaktır.

Dikloron İlacı Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Dikloron ilacı etkisini gösterme süresi, diğer ağrı kesicilere nazaran çok daha hızlı olacaktır. Yaklaşık yarım saat içerisinde, vücutta etkisini göstermeye başlayacak olan bu ilacın; çok yoğun ağrılar olmadığı süreçte alınması da pek tavsiye edilmemektedir. Bunun sebebi ise; ağrı kesici ilaçların, vücutta bağışıklık oluşturuyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, iskelet ve kas ağrıları ön planda olmadığı süreçte; Dikloron kullanılması da pek önerilmemektedir. Ancak yoğun migren ağrıları ile karşılaşmaya devam eden hastaların, Dikloron kullanmasında da herhangi bir sakınca yoktur. Fakat Dikloron ilacını baş ağrısını gidermek amacıyla kullanmaya karar veren hastaların da bu durumla ilgili sorumlu doktorlarına danışması çok önemlidir. Bunun sebebi ise, başkalarına iyi gelen bazı ilaç türlerinin her hastada aynı reaksiyonu göstermiyor olmasından da kaynaklanmaktadır.

Dikloron İlacı Yan Etkileri Nelerdir?

Dikloron ilacı yan etkileri çok fazla olmasa da zaman zaman bazı hastalarda kendini gösterebilir. Hemen hemen her ilaç türünde, olabilecek yan etkilerin bazıları Dikloron ilacında da mevcuttur. Ancak söz konusu yan etkiler, çok fazla değilse ve kişilerin günlük hayatının ya da vücut düzeninin etkilenmesine neden olmuyorsa herhangi bir sorun teşkil etmeyeceği de verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Dikloron ilacını kullanan kişilerin, karşılaşabileceği yan etkiler ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Dikloron ilacı, kas ve iskelet sistemi için kullanılmaya devam eden bir iltihaplı ağrı kesici niteliği taşıdığı için; boyun sertleşmesi yan etkisi de mevcuttur.
 • Dikloron ilacını kullanmaya devam eden hastaların en sık karşılaştığı yan etkilerden bir tanesi de mide bulantısı ve kusma durumu olacaktır. Bu yan etkilerin sebebi ise; ilacın ağırlığından kaynaklanmaktadır.
 • Bazı kişiler, Dikloron ilacına karşı çok ağır yan etkiler gösterebileceği için; mide ya da bağırsakta kanama gibi tehlikeli durumların ortaya çıkması da mümkün hale gelebiliyor.
 • Dikloron ilacını gereğinden fazla kullanan kişilerin karşılaşabileceği en ağır yan etkilerden bir tanesi ise; dışkıda siyahlık ya da kan kusma olarak bilinmektedir.
 • Dikloron ilacını kullanan kişiler, baş dönmesi durumu ile de karşılaşabilirler. Ancak bu belirti çok ilerlemediği süreçte korkulmasına kesinlikle gerek yoktur. Baş dönmesi, belirli bir dereceye kadar normal karşılanmaktadır.

Yukarıda verilen yan etkilerden herhangi bir tanesinin bile görülmesi durumunda; mutlaka en yakın sağlık kuruluşu ile görüşme sağlanmasında fayda vardır.

Dikloron İlacının Fiyatı Nedir?

Dikloron satış fiyatları; bu sene, 40.64 TL olarak belirlenmiştir. İlaç reçetesiz bir şekilde satışa sunulmaya devam etmediği için; hastaların, bu alanda uzman olan bir doktordan reçete alarak ilacı satın almasında fayda vardır. Aksi takdirde, kas ya da iskelet ağrıları ile karşı karşıya kalan kişilerin; Dikloron ilacını kullanmaya devam etmesi de maalesef mümkün olmayacaktır.

 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir