1. Anasayfa
 2. Anne ve Bebek

Düşen Beta Hcg Tekrar Yükselir Mi?   

Düşen Beta Hcg Tekrar Yükselir Mi?   

Düşen beta Hcg tekrar yükselir mi? Tarzında sorular, hamile kalmak isteyen kadınların sık sık araştırmaya devam ettiği konular arasında yerini almaya devam etmektedir. Hamileliği etkileyen en önemli değerlerden bir tanesi de Beta Hcg değerleri olarak bilinmektedir. Bu değerlerde yaşanan artış ve azalmalar, hamilelik konusunda da önemli bilgiler vermeye devam etmektedir. Bu nedenle, kan veren kişilerin bakması gereken en önemli değerlerden bir tanesi de hiç kuşkusuz, Beta Hcg değerleri olarak bilinmektedir. Bu değerleri yakından takip etmeniz halinde ise, hamile kalma olasılığınızın ne doğrultuda olduğunu bilmenizde de fayda vardır. Çünkü bu değerler zaman zaman düşebildiği gibi, bir anda artış göstermeye başlayarak, şaşırmanıza da sebep olabiliyor.

Beta Hcg Değeri Nedir?

Beta Hcg değeri nedir? Tarzında sorular, anne olmak isteyen kişilerin en sık araştırdığı konular arasında yerini almaya devam etmektedir. Bu değerlerin, detaylı bir şekilde takip edilmeye devam etmesi de oldukça önemli bir husustur. Bu sayede, önlemlerinizi almanız; beklediğinizden çok daha kolay olacaktır. Beta Hcg değerleri ile akalı bilmeniz gereken en önemli konular ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Beta Hcg değerlerinde yaşanan azalmalar, hamile kalma olasılığının düşük olduğunun da bir habercisi olarak bilinmektedir.
 • Beta Hcg değerlerinin bir anda artış göstermeye devam etmesi ise, kişilerin hamile olduğunu ya da hamile olma olasılığının yüksek olduğunu simgelemeye devam etmektedir.
 • Beta Hcg değerinin yükselmesindeki sebeplerden bir tanesi de cinsel ilişki sıklığından kaynaklanabilir. Ancak bu durum da hamile kalma olasılığının varlığını korumaya devam etmektedir.
 • Beta Hcg değeri, yaşa bağlı olarak da artış ya da azalma göstermeye devam etmektedir. Bu nedenle, kan değerlerinizi yakından takip etmenizde fayda olacaktır.
 • Beta Hcg değeriniz düşük çıktıysa ve anne olmak isteyen bir kişi iseniz, doktorunuzun verdiği tavsiyelere eksiksiz bir şekilde uymanız da çok önemli bir husus olacaktır.

Yukarıda verilen hususlar, hamile kalma olasılığı için çok önemli olacaktır. Bu nedenle kan tahlili verdiğiniz zaman dilimlerini, iyi takip etmenizde ve beta Hcg değerinizi arttırabilmek için gerekli talimatları uygulamaya devam etmenizde fayda olacaktır. Aksi takdirde, hamile kalma durumunuz zorlaşmaya başlayabilir.

Beta Hcg Değeri Neden Düşer?

Beta Hcg değeri neden düşer? Soruları da sık sık araştırılan konular arasında yerini almaya devam etmektedir. Hamileyseniz ve Beta Hcg değeriniz düşmeye başlıyorsa, bu durum tehlikeli bir sürecin göstergesi olarak bilinmektedir. Düşük yapma gibi olasılıklarda, düşen Beta Hcg değerleri; gerekli önlemlerin alınmaması halinde, yeni anne olacak adayların çeşitli problemler yaşamasına da sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle, değerlerinizi yükseltebilmek için gereken önlemleri almanızda ve kan testleri yaptırmayı ihmal etmemenizde de fayda olacaktır. Bu sayede, düşük tehlikesinden daha kolay bir şekilde kurtulmanız da mümkün hale gelecektir.

Beta Hcg Değeri Nasıl Yükseltilir?

Beta Hcg değeri nasıl yükseltilir? Tarzında sorular da hamile kimseler tarafından sık sık araştırılan konular arasında yerini almaya devam etmektedir. Beta Hcg değerinizi yükseltmek istiyorsanız; bazı besinleri sık sık tüketmeye devam etmenizde fayda olacaktır. Bu besinler ise; domates, avokado, dere otu, ceviz ve ay çekirdeği gibi besin türleri olarak bilinmektedir. Üstelik, söz konusu besinlerin neredeyse tamamı, dilediğiniz zaman ulaşabileceğiniz türdendir. Ancak imkânınız olması halinde, bu ürünleri tüketirken doğal olanları tercih etmenizde de fayda olacaktır. Bu sayede, son testinizde düşük çıkan Beta Hcg değerinizi yükseltmeniz de beklediğinizden çok daha kolay olacaktır.

 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 1
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir