1. Anasayfa
 2. Anne ve Bebek

Ele Bulaşan Sperm Ne Kadar Yaşar? Ele Bulaşan Sperm Hamile Bırakır Mı?

Ele Bulaşan Sperm Ne Kadar Yaşar? Ele Bulaşan Sperm Hamile Bırakır Mı?

Ele bulaşan sperm ne kadar yaşar? Ele bulaşan sperm hamile bırakır mı? Tarzında sorular da son zamanlarda, internet üzerinden en sık araştırılan konulardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Bu tarz konular, sık sık gündeme getirilmeye devam etse de herhangi bir gerçekliğinin olmadığı, uzman doktorlar tarafından her fırsatta belirtilmeye devam etmektedir. Bu nedenle, herhangi bir kuşku içerisine düşmenize kesinlikle gerek yoktur. Ancak bazı konularda dikkatli olmanız da oldukça önemli hususlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Bu nedenle, gerekli önlemleri almanızda ve bu doğrultuda hareket etmenizde de fayda olacaktır. Aksi takdirde, farklı sıkıntılarla karşılaşmanız söz konusu olabiliyor.

Ele Bulaşan Spermin Canlı Kalma Süresi

Ele bulaşan spermin canlı kalma süresi de kişilerin sık sık araştırma yapmaya devam ettiği konulardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Bu tarz durumlardan ötürü, kaygı içerisine düşen kişilerin sayısı da çok fazla olsa da direk telaşa kapılmanıza gerek olmadığı, her defasında belirtilmeye devam etmektedir. Bu konuda verilen bilgiler ise şu şekildedir;

 • Ele bulan sperm hücreleri, yaklaşık olarak 20 dakika boyunca canlı halde kalmaya devam ettiği için; herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.
 • İlişki yaşayan kişilerin, her ihtimale karşı korunmaya devam etmesi; sebep ne olursa olsun hamile kalma riskini en aza indirecek faktörlerden de bir tanesi olarak bilinmektedir.
 • Ele bulaşan spermin, herhangi bir sorun teşkil etmediğini ispatlayan hususlardan bir tanesi de ilişki yaşanmaması ile alakalıdır.
 • Hamile kalmak için, belirli koşulların karşılanması gerekmektedir. Ele bulaşan sperm, bu konuda herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.
 • Ele bulaşan sperm hücreleri, çok kolay bir şekilde öldüğü için; elinizi yıkamanızın ardından, farklı bir sorunla karşılaşmanız da kesinlikle mümkün olmayacaktır.

Yukarıda belirtilen hususlar, uzman doktorlar tarafından her seferinde belirtilmeye devam etmektedir. Her geçen gün, bu konuda birçok farklı soru gelmeye devam ettiği için; uzman doktorlar, açıklama yapmaya devam etmektedir. Herhangi bir ilişki yaşamadığınız süreçte, hamile kalma olasılığınız çok düşüktür. Ancak şüphelendiğiniz farklı bir durum mevcutsa, kan testi yaptırmanızda da fayda olacaktır.

Hamile Kalma Olasılıkları

Hamile kalma olasılıkları da birçok kişinin sıklıkla araştırdığı konulardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Anne ve baba olmak isteyen kişilerin büyük bir kısmı; her konuyu detaylı bir şekilde araştırmaya devam etmektedir. Ancak hamile kalmak, beklenildiği kadar kolay bir durum değildir. Bu nedenle, ele bulaşan spermin hamile bırakması gibi bir durumun söz konusu olmadığı da verilen bilgiler arasında yer almaya devam etmektedir. Bu olasılıktan ötürü, herhangi bir kaygı içerisine kapılıyorsanız ise; emin olabilmek amacıyla da hastanede kan vermenizde fayda olacaktır. Bu sayede, içinize düşen şüpheli durumlardan da en kısa süre içerisinde kurtulmanız mümkün hale gelecektir.

Ele Bulaşan Sperm Zararlı Mıdır?

Ele bulaşan sperm zararlı mıdır? Sorusu da kişilerin, internet üzerinden araştırmaya devam ettiği konular arasında yerini almaktadır. Ele bulaşan spermin, uzun ya da kısa vadelerde herhangi bir sorun teşkil etmediği verilen bilgiler arasında yer almaya devam etmektedir. Ele bulaşan spermin, hamile kalma riski olduğundan şüphelenen kişilerin; yalnızca elini yıkayıp bu durumdan kurtulması da mümkün hale gelecektir. Sperm, çok hızlı bir şekilde ölen hücreler arasında yerini almaya devam ettiği için; elinizi yıkamanızın ardından, vücudunuzda herhangi bir değişimin yaşanmayacağından emin olabilirsiniz. Bu durum, kaygılanacağınız ya da korkacağınız bir olayın habercisi değildir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 1
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir