1. Anasayfa
 2. Cilt Bakımı

Emilen Dudak Morluğu Nasıl Geçer? Kısa Sürede Morarıklık Gider mi?

Emilen Dudak Morluğu Nasıl Geçer? Kısa Sürede Morarıklık Gider mi?

Emilen dudak morluğu nasıl geçer? Kısa Sürede morarıklık gider mi? Tarzında sorular da çeşitli internet siteleri üzerinden sık sık araştırılmaya devam etmektedir. Bu tarz durumlarla karşı karşıya gelmeye devam eden insanlar, direk olarak panik içerisine düşmeye devam etmese de panik yapılmasını gerektirecek herhangi bir durum yoktur. Dudak morlukları, oluştuğu zaman kısa süre içerisinde geçebilecek türdendir. Ancak bazı morluklar, çok yoğun olduğu için; geçme süresinin uzaması da söz konusu olabiliyor. Özellikle de böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysanız; dikkatli olmanızda fayda vardır. Aksi halde, morluğunuzun geçme süresi, uzayabiliyor.

Dudak Morluğunu Geçirmek İçin Ne Yapılır?

Dudak morluğunu geçirmek için ne yapılır? Tarzında sorular da internet üzerinden sıklıkla araştırılan konulardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Dudak morlukları ile karşı karşıya kalan insanların; alternatif çözümlerden faydalanması oldukça önemlidir. Özellikle de hemen hemen bütün morlukları kısa süre içerisinde yok etmeyi başaran, doğal yöntemlerden faydalanılması; kısa süre içerisinde durumun çözüme kavuşmasına da yardımcı olacak faktörler arasında yer almaktadır. Dudak morluğu geçirmek için, kullanılması gereken en önemli ürünlerden bir tanesi; buz olarak bilinmektedir. Buz, morlukları kısa süre içerisinde geçmesine yardımcı olmaktadır. Dudak morluklarına da kısa süre içerisinde etki eden buz, uzun süre morlukla karşı karşıya kalmanıza da engel olacaktır.

Dudak morlukları, insanların panik olmasına sebebiyet vermeye devam ediyor olsa da çeşitli dudak nemlendiricileri sayesinde de bu durumlardan kurtulma şansı elde etmeniz mümkün olacaktır. Dudak nemlendiricileri, kısa süre içerisinde; dudak yapınızı yeniden düzenleyeceği için; birkaç kullanımdan sonra morlukların geçeceğinden emin olabilirsiniz. Her iki yöntem de dudak morluklarınızın geçmesine iyi gelmiyorsa, ruj ya da farklı kimyasal madde içeren ürünleri dudağınıza değdirmemeye dikkat etmenizde fayda vardır. Aksi takdirde, dudak morluklarınızın geçme süresi; beklediğinizden çok daha uzun zaman alabiliyor. Ancak bu tarz durumlar, herkes için geçerli değildir. Dudak morluklarının uzun süre kalmaya devam etmesi, genellikle; genetik aktarımlar sonucunda meydana gelmeye devam etmektedir.

Dudak Morlukları Zarar Verir Mi?

Dudak morlukları zarar verir mi? Tarzında sorular da  bu durumlarla karşı karşıya gelen insanlar tarafından sık sık araştırılan konular arasında yerini almaya devam etmektedir. Dudak morluklarının, bilinen bir zararı olmasa da görüntü açısından rahatsız olmanıza sebebiyet verebilmektedir. Özellikle de görsel olarak, bu durumdan ötürü rahatsız olacağınızı düşünen bir kişi iseniz; mutlaka dikkatli olmanız gerekecektir. Aksi takdirde, süreç canınızı sıkmaya başlayabilir. Ancak dudağınızda ortaya çıkan morlukların, sizin sağlığınıza herhangi bir zarar vermediği ya da herhangi bir yan etki yaparak sizi rahatsız etmediği de verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Bu konuda panik yapmanızı ya da korkmanızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir.

Dudak Morlukları Ağrır Mı?

Dudak morlukları ağrır mı? Tarzında sorular da internet üzerinden sık sık araştırılan konulardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Dudak morlukları oluştuğunda, ağrı çekeceğini zanneden kişilerin sayısı bir hayli fazla olsa da böyle bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığını bilmenizde de fayda vardır. Ancak, çok moraran ve şişen dudakların zaman zaman ufak ağrılara maruz kalması da verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalan bir iki iseniz, gerekli önlemleri almanızda ve çeşitli tedavi yöntemlerini uygulamanızda da fayda olacaktır. Aksi takdirde, yaşadığınız ağrı duygusu; zaman içerisinde rahatsız olmanıza da sebebiyet verebilmektedir.

Dudak Morluklarının Geçme Süresi

Dudak morluklarının geçme süresi de internet üzerinden sık sık araştırılan konular arasında yerini almaya devam etmektedir. Dudak morluklarının geçme süresi, kişilerin teni ile alakalı bir durum olacaktır. Bazı kişilerin morluğu; 1 ya da 2 saat gibi kısa bir süre içerisinde geçmeye başlıyor olsa da bazı kişilerin 1 hafta boyunca bu tarz durumlarla karşılaştığı da verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Ancak morluğun; 1 hafta kadar uzun süre kalmaya devam etmesi, çok nadir görülmeye devam eden bir durumdur. Bu konuda içinizi rahat tutabilirsiniz. Dudak morlukları; genel olarak, en fazla 1 ya da 2 gün aralıklarında iyileşmeye devam etmektedir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir