1. Anasayfa
 2. Kadın

Erkekler Vajina Kokusundan Tiksinir Mi?

Erkekler Vajina Kokusundan Tiksinir Mi?

Kadınların çeşitli nedenlerle yaşadıkları vajina koku problemi sonucunda erkeklerin vajina kokusundan tiksinmesi oldukça doğal bir durumdur. Fakat bu bir sağlık problemi olduğu için öncelikle bunun tedavi edilmesi gerekmektedir. Vajina kokusu çeşitli nedenlerden dolayı olmaktadır. Bu nedenler bilinmediği takdirde herhangi bir tedavi yapılması mümkün olamayacağı için öncelikle nedenleri bilinmelidir.

Kadınların bir çoğunda sıklıkla görülen bu problemler genellikle bir sağlık sorununu ifade etmektedir. Bunun dışında regl döneminde pedlerin uzun süre kullanılması, iç çamaşırının düzenli değiştirilmemesi ve vajinal hijyenin sağlanmaması gibi çeşitli sebepler nedeniyle vajinada koku artmaktadır. Bu nedenler önlenebilir nedenler arasında yer almaktadır. Bu nedenlere çözüm üreterek vajinadaki ağır kokunun önlenmesine yardımcı olunabilmektedir.

Vajinada Koku Neden Olur?

Vajinada kötü kokuların genel sebepleri bulunmaktadır. Bu sebeplerin özellikle takip edilmesi gerekmektedir. Belirli bir takip sonrasında vajinadaki kötü kokunun sebebi bulunabilmekte ve daha sonra da bu kokuya çözüm yolu bulunabilmektedir. Öncelikle bu kokunun sebepleri araştırılarak sebep bulunduğunda tedavi yöntemlerinin belirlenmesi şeklinde bir süreci kapsayan bu işlem uzun ve zahmetli olabilse de sağlık için oldukça önemlidir. Bu sürecin en sağlıklı şekilde atlatılan vajinada koku süreci tedavi edilmesi gereken bir sağlık sorunu olabilmektedir.

Vajinada koku çeşitli mantarların, bakterilerin oluşturmuş oldukları enfeksiyonlar sonrasında ortaya çıkabildiği gibi, iç çamaşırı hijyenine dikkat edilmediği nokta da ortaya çıkabilmektedir. Vajinada koku sorunu ile baş etmeye çalışan birinin öncelikli vajinayı bakteri ve enfeksiyonların etkisinden kurtarabilecek olan iç çamaşırının hijyenine dikkat etmesi önemlidir. Buna dikkat edildiğinde bu kokular hafifleyecek ya da eğer sorun bu ise koku problemi de ortadan kaldırılmış olacaktır.

Eğer bakteriler ve mantarlar nedeniyle vajinada pis bir koku oluşuyor ise buna çözüm aranması için mutlaka bir doktora gidilmeli ve gerekli görüldüğü takdirde ilaç kullanımına başlanmalıdır. Vajinada kötü kokunun bir diğer sebebi düzenli duş almamaktır. Vücudumuz özellikle yaz aylarında hava sıcaklığından dolayı terlemektedir. Vajina da terleyebileceği için buranın da gereken hijyene sahip olması önemlidir. Düzenli aralıklarla yapılan duş ile vajinadaki kokunun önlenebileceği de söylenmektedir.

Vajinadaki Kötü Koku Nasıl Önlenebilir?

Vajinadaki kötü koku çeşitli tehlikelerin habercisi olabilmektedir. Bu nedenle bu kokuların giderilmesi için öncelikle yapılabilecek olan nokta vajina hijyeninin doğru sağlanmasıdır. Özellikle regl dönemlerinde vajina en hassas halinde ve en enfeksiyona yakalanabilecek  dönemdedir. Bu nedenle bu dönemlerde duş alırken dahil yere oturmamak, vajinanın hijyenine ayrı bir özen göstermek ve tabi ki reglken kullanılan pedlerin düzenli değiştirilmesini sağlamak gerekmektedir. Düzenli değiştirilmeyen pedlerde bakteriler kolaylıkla enfeksiyona neden olabilmekte ve bu nedenle de ciddi vajina problemlerine hatta kanserlerin oluşabilmesine neden olmaktadır. Bunu önlemek için doktorların önerileri dikkate alınmalı ve vajinanın olabilecek her türlü zarardan korunması gerekmektedir.

Vajina Kokusu Hamilelik Belirtisi Mi ?

Hamilelik dönemi hormonların vücutta bir çok etki oluşturduğu bir dönemdir. Özellikle hamilelikten şüphelenmeye neden olan vajinadaki akıntı ile birlikte koku olması bu şüpheleri artırmaktadır. Elbette vajinada kötü koku olduğunda yalnızca hamilelik göz önünde bulundurulmamalı fakat en azından bu seçeneğin de olabilme ihtimali düşünülerek gerekli testler uygulanmalıdır. Hamilelik döneminde kadınların en çok şikayet ettikleri konulardan biri olan  vajina kokusu bazen oldukça rahatsız edici olmaktadır. Bu nedenle bu koku problemini yaşayanlar için devamlı olduğu takdirde bir doktor kontrolü yapılması gerektiği söylenebilmektedir.

Hamilelik belirtilerinden biri olan vajinada akıntı ve koku problemi çözüldüğü zaman hamile kadının da rahatlamasına sebep olmaktadır.

Vajinada Ağrı Ve Kötü Koku

Vajina kadınlarda en çok dikkat edilmesi gereken bölgelerdendir. Bu nedenle bu bölgenin temiz tutulması da oldukça önemlidir. Özellikle cinsel ilişki sırasında eşlerin memnuniyeti açısından ve tabi ki kadının özgüvenini azaltmaması için vajinanın daha temiz olması gerekmektedir. Dolayısıyla gereken hijyen sağlanmalı ve vajinadaki problemler halledilerek daha mutlu ilişkiler oluşturulmalıdır.

Vajinada koku cinsel ilişki sonrasında artıyor ve buna da ağrı eşlik ediyor ise ciddi bir bakteri enfeksiyonu olabileceğinde şüphelenilmelidir ve doktora gidilerek bu sorunun çözümü sağlanmalıdır. Ayrıca kötü koku ile birlikte gelen sarı renkteki akıntılar bu kanıyı doğrulamaktadır. Bu etken erkeklerin vajina kokusundan tiksinmesi gibi sonuçlara dönüşebilmektedir.

 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir