1. Anasayfa
 2. Sağlık

Glifor Zayıflatır mı? Kullanıcı Yorumları Nedir? Glifor İşe Yarıyor Mu?

Glifor Zayıflatır mı? Kullanıcı Yorumları Nedir? Glifor İşe Yarıyor Mu?
Glifor Zayıflatır Mı

Glifor, birçok kişinin kilo vermek için kullandığı bir ilaçtır fakat aslında hekimlerin, tip 2 diyabet rahatlığı yaşayan kişiler ile beraber kan düzeyinde sıkıntı yaşayan kişilere verilmektedir. Glifor zayıflatır mı sorusu için aslında obezite olan ve insülin direnci olan kişilerde uzun süreli tokluk sağlayarak yeme ataklarını durdurmaktadır.

Glifor Nedir?

Glifor içerisinde metformin hidroklorür bulunur ve bu ilaç bir anti diyabetik bir ilaç olmaktadır. Kan şeker düzeyinde sorun yaşayan ve tip 2 diyabet yaşayan obez kişilere verilmektedir. Bu ilaç ile beraber yanında sporla destek sağlanır. Glifor kullananlar genellikle kilo vermektedir ve iştahlarında gözle görülür bir azalış olur.

Glifor reçetesiz satılır mı sorusu için Glifor kesinlikle reçetesiz satılmaz. Glifor ilacı kullanmak için öncelikle hekim tarafından bir endokrinolojik muayene geçirmeniz gerekmektedir. Kan değeriniz ölçülür ve şeker hastalığınız varsa bu belli olur. Böylece hekiminiz sizlere reçete ile beraber Glifor ilacı yazar.

Gliforu Kimler Kullanamaz

Glifor Ne İşe Yarar?

Glifor kullanımı kişilere tedavi amaçlı verilmektedir. Kesinlikle sadece zayıflatma amacı ile kullanılan bir ilaç değildir. Fakat endokrinoloji uzmanları Glifor kullanacak olan hastaları diyetisyene yönlendirir. Bunun sebebi Gliforun, insan vücudundaki şeker oranını düzenlemesini ve insülin direncinin önüne geçmesi sağlanırken bu kişilerin kilo kaybı yaşamasıdır. Bu sebeple diyetisyenler Glifor kullanana kişilere özel beslenme tedavisi uygulamaktadır. Glifor ne işe yarar hakkında şu şekilde özetleyebiliriz,

 • Glifor fazla kilolu olan tip 2 diyabet hastası olan kişilerin şeker kontrolü için dengede durmasını sağlar.
 • Glifor aynı zamanda diyabet ilaçları ile birlikte veya insülin ile kullanılmaktadır.
 • Glifor, Polikistik over sendromu yaşayan hastaların yumurtlamayı düzenlemesi amacıyla ve adet döngüsünü düzenlemek için kullanılmaktadır.

Glifor İşe Yarar mı?

Glifor ilacı birçok şeker hastasının ve özellikle obez olan şeker hastalarının çok fazla işine yaramaktadır. İnsanlar bu ilaç ile beraber şekerini düzenlerler ve iştah kesme özelliği olduğu için kötü yeme alışkanlıklarından vazgeçebilmektedirler. Glifor kesinlikle bir diyet kapı değildir ve reçetesiz olarak verilmez. Eğer doktorunuzun ve diyetisyenin önerdiği şekilde ilacı kullanırsanız yanında spor ile beraber çok etkili olmaktadır.

Glifor ne kadar sürede zayıflatır diyorsanız öncelikle hızlı bir şekilde kilo verme beklentisi altına girmemeniz gerekmektedir. Glifor kullanan kişilerin zayıflama durumu onların aynı zamanda iyi beslenme programı ile beraber spor yapma durumu ile alakalıdır. Eğer beslenme planına uyuyorsanız ve ilacı düzenli olarak kullanıyorsanız 1-2 yıl içerisinde kesin sonuç elde edebilirsiniz.

Kimler Glifor Kullanamaz?

Glifor kullananlar ve Gliforla zayıflayanlar oldukça fazla bir kesim olmaktadır. Glifor şeker hastalarına verilen bir ilaç olduğu için kesinlikle böbrekleriniz veya karaciğer bölgenizde sıkıntı varsa mutlaka Glifor kullanmamalısınız. Aynı zamanda alkol tüketen biriyseniz ve aynı zamanda Glifor ilacı kullanmanız gerekiyorsa alkolü tamamen bırakmanız gerekmektedir. Eğer alkol ile Glifor ilacını kullanırsanız sağlığınız çok ciddi derecede zarar görmektedir. Glifor kullanamayan kişiler şu şekilde özetlenmiştir,

 • Alkol sorunu olan kişiler ve alkolik insanlar Glifor kullanmamalıdır. En azından alkolü bırakmanız ve vücudunuzun alkolü atması durumunda kullanabilirsiniz.
 • Yakın bir dönemde kalp krizi geçirmiş kişiler ile kalp yetmezliği sorunu olanlar kullanamazlar.
 • Vücudunda ciddi enfeksiyon sorunu yaşayan kişiler.
 • Şiddetli ishal yaşayan ve su kaybeden kişiler kesinlikle Glifor kullanmamalıdır.
 • Ağır diyabet hastaları Glifor kullanmamalılar.
 • Ağır bir hiperglisemi hastaları yani yüksek kan şekeri olan hastalar kullanamazlar.
 • Karaciğer hastaları veya karaciğer fonksiyonlarında sıkıntı olan kişiler.
 • Böbrek yetmezliği yaşayan kişiler.
 • Metformine veya ilaç içerisinde bulunan maddelere alerjisi olan kişiler kullanmamalıdır.

Glifor Zayıflatır mı?

Eğer bir şeker hastalığınız varsa ve obez bir bireyseniz Gliforu düzenli bir şekilde kullanarak zayıflayabilirsiniz. Glifor, hekim tarafından reçete edildikten sonra eczanelerden alınır ve diyet uzmanının verdiği öneriler ile beraber kullanılır. Hekiminizin ve diyetisyeninize uyarsanız kilo verirsiniz. Glifor zayıflatır mı ve nasıl kullanılır hakkında kısaca şu şekilde özetleyebiliriz,

 • İlacınızı her gün belirtilen saatlerde alın.
 • Doktorunuzun vermiş olduğu doz kadarını kullanın. Eğer önerilen dozdan fazla kullanırsanız sağlığınızı bozarsınız.
 • Eczacınızdan ilacı alırken bilgi alın ve reçetesini mutlaka okuyarak alerjiniz olan maddeleri barındırıp barındırmadığını kontrol edin.
 • İlacı bir bardak su ile için, kesinlikle ezmeyin veya ilacı kırmayın.
 • Eğer Glifor ilacını yemekleriniz ile beraber alırsanız mide bulantısı gibi yan etkilerini azaltabilirsiniz.
 • Glifor ilacını kullandığınız zaman her gün kan şekerinizi kontrol etmeye özen gösterin.
 • Glifor ilacı ile beraber tamamen tedavi olmayı beklemeyin, Glifor sadece sizlerin hastalığınızı kontrol almanıza yarar ve doktor önerisi olmadan ilacı bırakmayın.
 • Glifor kesinlikle 10 yaş altı çocukların kullanabileceği bir ilaç değildir. Eğer çocuğunuz bu ilacı tükettiyse acile götürmenizi öneririz.
 • İlaç ile beraber diyetisyenin vermiş olduğu egzersiz ve beslenme düzenine uymaya özen gösterin. Bununla beraber kilo kontrolü, egzersiz, düzenli kan şekeri ölçümü sizlerin hayatta kalmanız ve sağlıklı yaşamanız için önemlidir.

Glifor Zayıflamak İçin Aç mı Tok mu Kullanılır?

Glifor zayıflamak için aç mı tok mu kullanılır sorusu için öncelikle hekiminizin önerisi ile Glifor kullanmaya başladıysanız Glifor ilacını yemekleriniz ile beraber tüketmeniz önerilir. Bunun sebebi ilacın oluşturduğu yan etkiler konusunda olabildiğince az etkilenmenizdir. Eğer hem hamileyseniz ve şeker hastalığınız bulunuyorsa Glifor kullanımınız için düzenli bir kullanım uygulamalısınız.

Gliforu tok karnına tüketmeniz önerilmez çünkü Glifor iştah azalttığı için yemek yemede zorlanabilir ve ilacın vermiş olduğu yan etkileri kolayca hissetmenizi sağlamaktadır. Gliforun yan etkileri şu şekilde özetlenmiştir,

 • Glifor ilacının en çok görülen yan etkisi mide bulantısı olmaktadır.
 • Glifor ilacı sizleri ishal yapabilir. Aynı zamanda şiddetli bir karın ağrısı yapabilmektedir.
 • Glifor iştah kaybı sağlar ve grip hastalığına yakalanmanızı kolaylaştırır.
 • Ağınızda oluşan metalik bir tat.

Eğer bu tarz bir yan etki görüyorsanız hemen bir doktor ile görüşmeli ve yan etkiler hakkında bilgi vermelisiniz. Eğer doktor sizlere Glifor ilacını bırakmanızı önerirse, Gliforu bıraktıktan sonra düzenli beslenmeye dikkat ederek kilo vermeye devam edebilirsiniz.

Glifor ile 20 Kilo Vermek

İlacın kullanımı ile ilgili doktor tavsiyesi önemlidir. Bu nedenle son zamanlarda hastaların doktor tavsiyesi ile bu ürünleri kullandığı bilinir. Glukoz tolerans tedavisinde kullanılan bir ilaç olan veya insülin direncine karşı kullanılan bu ilaç ile birlikte 6 aylık bir süreç içerisinde vücut ağırlığında belirgin bir azalma meydana gelir.

Ortalama olarak haftada yarım kilo kadar vermek mümkündür. İstenilen hedef kiloya varıncaya kadar glifor kullanımı gerekebilir. Aynı zamanda bu ilacın kullanımı tek başına yeterli değildir. Bunların yanı sıra hastaların yeterli verimi elde edebilmesi amacı ile diyet ve egzersiz yapılması da gereklidir. Bu şekilde diyabet hastalarının sağlıklı bir şekilde kilo vermesinin ortaya çıktığı görülür.

Glifor ile 20 Kilo Vermek İçin Ne Kadar Süre İle İlaç Kullanmak Gerekir?

Hastaların vücut ağırlığına bağlı olmakla birlikte ilaç kullanımında 6 ay boyunca kullanmak gerekebilir. Bazı hastalarda yarım kilo kadar kilo verilebilirken bazı hastalarda ise ortalama olarak haftada bir kilo kadar kayıp verilebilir. Yine bu aşamada diyet programına uyulması gerekir.

Genellikle doktor denetiminde hazırlanan diyet programı ile günlük olarak hangi gıdaların ne kadar oranda hangi sıra ile kullanılacağı hakkında fikir sahibi olunabilir. Bu kilolardan kalıcı olarak kurtulmak için genellikle hastaların diyet ve egzersizin yanı sıra düzenli olarak ilaç kullanımı gerekebilir. Programın ilk aşamasında hastaların düzenli olarak yürüyüş yaparak kilo verdirmesi mümkündür. Son zamanlarda hastalara uygulanan değişik diyet programları yer alır.

Verilen Kilolar Geri Alınabilir mi?

Hastaların verdikleri kiloların zamanla yerine geldiği görülür. Özellikle diyetin ve beslenme alışkanlıklarının eskiye dönmesi ve hastalarda egzersiz programlarına uyulmaması nedeni ile yeniden kilo almak ortaya çıkar. Hastaların ilaç kesiminden sonra da günlük alışkanlıklarına dikkat etmeleri gerekir.

Bunun yanında hastaların kilo vermesi aşamasında diyabet hastalarının hangi besinleri alması ya da almaması hakkında iyi bir karar vermesi gerekir. Bu şekilde hastaların daha sağlıklı bir şekilde diyet programlarından yararlanması daha hızlı kilo vermesi mümkünü olur. Kiloların kalıcı olarak verilmesi için hastaların dikkate ederek programa göre hayatlarını sürdürmeleri beklenir. Son zamanlarda hastalar bu programlara dikkat ederek hayatlarında istenilen bir düzen oturtabilirler.

Glifor Eczanelerde Satılır mı?

Bu ilacı çeşitli eczanelerde bulmak mümkündür. Bunların yanı sıra bu ürünlerin kullanımı aşamasında sizlere hizmet veren çeşitli internet siteleri yer alır. Gerek eczaneler gerekse de internet sitelerinden ürün temini öncesinde hastaların doktor kontrolünde yer alması gerekir. Yoksa bu ilacın kendi başına alınmaması gerekir.

Son zamanlarda glifor ilacının kullanımı diyabet hastalarında istenilen sonuçların elde edilmesi anlamına gelir. Siz de fazla kilolarınızdan kurtulmak amacı ile doktor tavsiyesi ile bu ilaca başlayabilirsiniz. Etkili bir ilaç olmasının yanı sıra bu ilacın kullanımı ile birlikte hastaların ihtiyaç duyduğu destek sağlanmış olunur.

Glifor Kullanıcı Yorumları

 • Tip 2 diyabet hastasıydım ve aynı zamanda 100 kiloyu geçmiştim. Fakat Glifor ile 20 kilo verdim. İlk denemelerde bazı yan etkiler yaşadım fakat yemek ile tüketince bu sıkıntım geçti.
 • Glifor bende sürekli ishal yaptı bu yüzden zayıflamamın sebebi oldu. İştahı kesmesi ile beraber en çok sevdiğim yemekleri bile fazla yiyemedim.
 • Kilo vermek için Glifor kullanan kişilere Allah yardım etsin. Mide bulantısı, bitkinlik gibi birçok sorunum oldu ve resmen hayatım zehir oldu. Sadece zayıflamak için kesinlikle içilmemeli.
 • Diyetisyene gittim ve insülin direncimin olduğunu söyledim bana Glifor verdi. Eğer Glifor ile beraber spor ve diyet yapmazsanız Glifor kullanımı işe yaramaz. Bunun yanında ben tempolu yürüyüş yaparak 40 günde 12 kilo verdim.
 • 1 haftadır Glifor ilacını kullanıyorum fakat bende ilk zamanlarda aşırı mide bulantısı yaptı fakat 1 haftada tam 3 kilo verdim umarım devamında kilo vermeye devam edebilirim.

 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir