1. Anasayfa
 2. Sağlık

Glukofen Ayda Kaç Kilo Verdirir? Glukofen Zayıflatır Mı?

Glukofen Ayda Kaç Kilo Verdirir? Glukofen Zayıflatır Mı?
Glukofen Zayıflatır Mı

Glukofen, doktor kontrolü ile verilen ve kilo fazlalığı olan şeker hastalarına, obez hastalarına ve PCOS hastalığına sahip kişilerin kullandığı bir ilaçtır. Glukofen kullanan kadınlar ve erkekler genel olarak zayıflamaktadırlar ve aynı zamanda Glukofen ilaçlarını diyetisyen ve doktor desteği ile beraber kullanırlar.

Glukofen Nedir?

Glukofen nedir ve içerisinde hangi maddeler var diye soranlar için içerisinde metformin bulunur ve aynı zamanda diaformin, glucophage ve Glifor ilaçları ile beraber aynı ham maddeden üretilmektedir. Bu ilaçlar birbirlerinin muadili ilaçlardır. Glukofen amacı insan vücudundaki kanın içerisindeki şeker düzeyini düzenlemek ve dengelemektedir. Genel olarak obez hastaları, şeker hastaları ve PCOS hastalığı olan kişilere yazılan bir ilaçtır.

Glukofen Zayıflatır mı?

Glukofen hekimler tarafından yazılan bir ilaçtır ve bu ilaç tek başına zayıflatmaz. Glukofen ilacı kullanan hastaların iştahını azaltır fakat yağ yakımı söz konusu değildir. Glukofen zayıflatır mı sorusu için diyet yapan kişiler Glukofen ilacı kullanımı ile beraber spor yaparlar ve bu şekilde rahatlıkla zayıflayabilirler.

Glukofen ilacı ile beraber kesinlikle incecik olmayı beklememelisiniz. Glukofen zayıflatır evet ama bu ilacın asıl amacı kandaki şeker seviyesini düzeltmektedir. Glukofen ilacı kullandığınız zaman tatlı gibi veya anlamı olmayan zararlı yiyeceklerden uzak kalmanız sağlanmaktadır.

Glukofen Ne İşe Yarar?

Eğer bir insülin direnci rahatsızlığınız, PCOS hastalığınız veya şeker hastalığınız varsa ve bununla beraber obezite ile mücadele ediyorsanız hekimler sizlere Glukofen ilacı yazarlar. Glukofen ilacını düzenli bir şekilde kullanırsanız Glukofen etkilerini rahatlıkla görebilirsiniz. Glukofen ne işe yarar diyenler için kısaca,

 • Glukofen bir diyabet ilacıdır bu yüzden öncelikle diyabetik hastalarına yardım etmektedir.
 • Eğer yumurtlama bozukluğu ile beraber bir insülin direnci sorununuz varsa bu ilaç hem hamile kalmak için kullanılır hem de kilo vermek için kullanılır.
 • Aşırı obez kişiler için zayıflaması için ve daha sağlıklı olması için verilir.

Glukofen ayda kaç kilo verdirir sorunuz için bu kişiden kişiye göre değişmektedir. Bazıları bu ilaç ile 20 kilo verir bazıları 5 kilo bazıları 2 kilo vermektedir. Bu tamamen kişinin spor yapmasına, diyet yapmasına bağlı olmaktadır.

Glukofen İşe Yarar mı?

Eğer obez biriyseniz ve acaba Glukofen işe yarar mı diye bir şüpheniz varsa, bunun için tek başına bu ilacın kullanımı işe yaramaz. Glukofen ile beraber günlük almanız gereken kalori miktarını alırsanız ve aynı zamanda spor yapıyorsanız kesinlikle işe yarayacak diyebiliriz. Hekimizin önerdiği dozda ilacınızı kullanarak kendinize aşırı olmayacak bir beslenme programı yapmalısınız. Hatta imkânınız varsa bu beslenme programını bir diyetisyen ile beraber yapmalısınız.

Diyetisyen ile hazırlamış olduğunuz beslenme planına uyarsanız Glukofen kilo verdirir mi sorunuz için kilo verdirdiğini görebilirsiniz. Glukofen ilacı ile beraber tatlıya olan ve diğer sağlıksız yiyeceklere olan ihtiyacınız azalacak ve böylece kilo vereceksiniz.

Glukofen Su ile Zayıflatır mı?

Eğer obez biriyseniz ve Glukofen su ile zayıflatır mı konusunda bir kafa karışıklığınız varsa, bu yöntemi kesinlikle kullanmamanızı öneririz. Eğer sadece Glukofen ilacı ile su tüketmeyi planlıyorsanız bu sizin sağlığınızı önemli ölçüde bozar. Zayıflama amacınız varsa öncelikle bu durumu hekiminiz ile görüşmeli ve bir diyetisyene yönlenmelisiniz. Diyetisyeniniz, içerisinde birçok vitamin bulunan beslenme programını sizlere verir.

Her gün doktorun önermiş olduğu doz kadar Glukofen tüketmelisiniz ve gün içerisinde bu ilaç ile beraber sağlıklı besinler tüketmelisiniz. Kahvaltınızı, öğle yemeğinizi ve akşam yemeğinizi aksatmamanız önerilir. Aynı zamanda Glukofen ilacını belirtilen dozdan daha fazla kullanırsanız bu durum sizlerin sağlığını bozmakla beraber sizi hastanelik edebilir.

Glukofen Nasıl Kullanılır?

Glukofen nasıl kullanılır sorusu için öncelikle yukarıda belirttiğimiz bir sorununuzun olması gerekmektedir. Glukofen ilacı kullanımı için her gün doktor önerisi ile beraber kahvaltının hemen sonrasında veya iki tablet olarak yazıldıysa akşam yemeğinden sonra ve kahvaltıdan sonra kullanılmalıdır. Glukofen ilacını kesinlikle ezmeyin veya suyla karıştırmayın. Direk olduğu gibi ilacı tek parça olarak yutun.

Glukofen ilacını kesinlikle aç karnına içmeyin. Aksi taktirde bu ilaç sizlerde mide ağrısı yapabilir ve yan etkilerini hissedebilirsiniz. Glukofen yan etkileri şu şekildedir,

 • Kas krampları, kusma, karın ağrısı, aşırı bir şekilde yorgunluk ve baygınlık hali durumunda kesinlikle ilacı bırakmalı ve doktorunuz ile görüşmelisiniz.
 • Durgunluk, uyku durumunda bozulmalar, mide bulantısı ve bilinç dağınıklığı gibi durumlar.
 • Kansızlık sorunu yani hemolitik anemi.
 • Kendinizi aşırı bir şekilde güçsüz hissetmek yani asteni.
 • Aşırı kilo kaybı ve vücuttaki minerallerin düşmesi.
 • Aşırı iştahsızlık ve gün içerisinde 1 lokma dahi yeme isteğinin olmaması.
 • Kan şekerinin aşırı düşmesi, titreme, dudakta ve dil bölgesinde karıncalanma, terleme, kalp çarpıntısı.
 • Cildin ve göz bölgesinin sararması.
 • Açık renkli dışkı, kaşıntı, sarılık.

Gibi sebepler yan etkiler olmaktadır. Bu tarz durumlarda Glukofen ilacını bırakmalı ve acile gitmeniz önerilmektedir. İlacı aldıktan sonra kesinlikle ilaç reçetesini okumanızı tavsiye ederiz.

Glukofen Kullanıcı Yorumları

 • 2 Aydır Glukofen kullanıyorum ve aynı zamanda düzenli spor ile 4 kilo verdim. İlk öncesinde ağır bir iştah kaybı oldu fakat düzenli beslenerek ilaç kullanımını sağladım. Gelecek hafta diyet listesi ile beraber 5 kilo vermeyi hedefliyorum.
 • Yaklaşık olarak 5 yıldır Glukofen kullanıyorum ve bu sayede hem kilo verdim hem de regl periyotlarım düzenlendi.
 • Doktorumun tavsiyesi ile Glukofen kullanmaya başladım aynı zamanda bende Polikistik over sendromu vardı. Bu ilacı kullanarak yaklaşık 7 kilo verdim.
 • Hastalıklarımdan dolayı zor kilo veriyordum ve şeker hastasıydım fakat bu ilaç ile beraber şeker isteğimi bastırarak kilo verdim.
 • Glukofen kullanmaya başladığımda sürekli kustum fakat 4. Aydan sonra hem gebe kaldım hem de kilo verdim.
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir