1. Anasayfa
 2. Kadın

Gögüs Küçültmek İçin Doğal Yollar Nedir? Evde Göğüs Küçültme Yöntemleri

Gögüs Küçültmek İçin Doğal Yollar Nedir? Evde Göğüs Küçültme Yöntemleri

Küçük göğüslü kadınların şikayetçi oldukları göğüs boyunun yanı sıra büyük göğüslü bayanlar da bu durumdan şikayetçi olabilmektedir.

Özellikle çok küçük veya çok büyük göğüslere sahip olmak farklı noktalarda dezavantaj yaratırken özellikle büyük göğüslere sahip olmak sağlık açısından da olumsuz sonuçlara neden olabilmektedir. Bu noktada göğüs küçültmek için doğal yollar nedir? Evde göğüs küçültme yöntemleri nelerdir? soruları normalden daha büyük göğüs boyutuna sahip olan bayanlar tarafından sık sık araştırılmaktadır.

Bu noktada büyük göğüslere sahip olan kişilerin evde uygulayabilecekleri bazı yöntemler sayesinde göğüslerini ideal boyuta getirmeleri mümkündür. Genellikle büyük göğüslere sahip olmak sadece kilo kaynaklı değil aynı zamanda genetik faktörlere bağlı olarak veya hamilelik ya da emzirme gibi faktörlere bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir.

İdealden daha büyük göğüslere sahip olan kişilerde bazı fiziksel sorunlar ortaya çıkmakta olup genellikle hassasiyet, meme altında döküldü, sırt ağrısı, nefes darlığı veya boyun ağrısı gibi ciddi sağlık sorunları görülebilmektedir.

Aynı zamanda sadece fiziksel değil bazı durumlarda duygusal sorunları da beraberinde getirebilmektedir. Özellikle küçük göğüslere sahip olan kadınlar kadar büyük göğüslere sahip olan kadınlar da kıyafet bulma konusunda ciddi zorluklar yaşamakta olup aynı zamanda duruşlarını ve çekiciliklerini olumsuz yönde etkilediği için duygusal anlamda kendilerini mutsuz hissedebilirler.

Bu hususta evde göğüs küçültme yöntemleri şöyle sıralanabilir;

 • Kardiyo ve güçlendirme egzersizleri
 • Masaj
 • Bitkisel yöntemler
 • Yeşil çay
 • Zencefil
 • Yumurta akı
 • Diyet
 • Keten tohumu ve balık yağı
 • Kakao yağı

Göğüs Nasıl Küçültülür?

Göğüs nasıl küçültülür bitkisel çözümler içerisinde yukarıda da vermiş olduğumuz gibi zencefil, yeşil çay, kakao yağı veya keten tohumu kullanılmaktadır.

Özellikle yeşil çay kişide kilo vermeye yardımcı olduğu için göğüs küçültme alanında da yardımcı olan bitkisel bir yöntemdir. 1 çay kaşığı yeşil çay ile 1 tatlı kaşığı bal karışımını birkaç ay boyunca düzenli olarak kullanan bayanlarda göğüslerde küçülme meydana gelmektedir.

Bunun yanı sıra zencefil sağlık için oldukça önemli bir ürün olmasının yanı sıra birçok hastalıkta kullanıldığı gibi göğüs boyunu küçültmek için de kullanılan bitkiler arasında yer almaktadır. 1 su bardağı suyun içerisine 1 çay kaşığı kadar zencefil ekleyip 10 dakika kadar kaynattıktan sonra süzdüğünüz bu suyu günde en fazla 3 fincan kadar tüketerek kısa bir sürede hedeflediğiniz göğüs boyutuna ulaşmanız mümkündür.

Son olarak yumurta akı soğan suyu karışımı da göğüs küçültme hususunda oldukça faydalı bir karışımdır. Büyük göğüslere sahip olan kişilerin göğüslerini küçültmek için uygulayabileceği bu karışımı göğüs bölgesine masaj uygulayarak sürülmesi halinde kısa sürede etki göstermeye başlamaktadır.

Tüm bu bitkisel yöntemlerin egzersiz ile desteklenmesi halinde ise beklenen etki çok daha sağlıklı ve kısa sürede görülecektir.

Memeleri Küçültme Egzersizleri

Memeleri küçültme egzersizleri özellikle göğüs küçültme yöntemleri içerisinde en çok önerilen yöntemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Kardio ve güçlendirme egzersizleri yaparak göğüs bölgesinde bulunan ve diğer bölgelerde bulunan yağları eritebilir böylece göğüs kaslarını sıkılaştırarak küçültebilirsiniz.

Şınav veya dambıl yöntemlerini kullanarak günde 2 set halinde 8 ila 12 kez hareketleri tekrarlayarak göğüs bölgesindeki kasları sıkılaştırmanız ve göğüs ölçülerinizi küçültmeniz mümkündür.

Özellikle video halinde uygulanan egzersiz programları veya uygulama olarak indirebileceğiniz çeşitli egzersiz programları içerisinde göğüs bölgesine özel çeşitli egzersiz hareketleri bulunmakta olup önerilen miktarda uyu zamanınız halinde göğüs ölçülerinizi 3 ila 6 aylık bir süreç içerisinde küçültmeye başlamanız mümkündür

Memeleri Küçülten Yiyecekler

Büyük göğsü nasıl küçültebiliriz? Diye merak ediyor ve internette yer alan çeşitli ve çelişik yöntemler hususunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız mutlaka azımız içerisinde sizlere belirttiğimiz yöntemleri uygulayabilir aynı zamanda memeleri küçülten yiyecekler tüketerek de bu yöntemleri destekleyebilirsiniz.

Göğüs küçültme için ameliyat olmak istemeyen kişilerin başvurduğu doğal yöntemler içerisinde özellikle göğüs küçültmek için fayda sağlayan yiyecekleri tüketmenin yanı sıra göğüs büyülten yiyeceklerden de uzak durulması gerekmektedir.

Bu hususta ilk olarak uzak durulması gereken besinler içerisinde kereviz, mercimek, havuç, domates, mantar, barbunya, karnabahar, brokoli ve börülce yer aldığını belirtmek ve bu besinlerin tüketilmemesi gerektiğini söylemek oldukça önemlidir. Şimdi ise göğüs küçültmek için yenilmesi gereken besinlerden bahsedelim;

 • zerdeçal
 • zencefil
 • yeşil çay
 • keten tohumu
 • yumurta beyazı

Göğüs Küçültmek İçin Hangi Bölüme Gidilir?

Göğüs küçültmek için hangi bölüme gidilir? Sorusu özellikle evde göğüs küçültme yöntemlerini tamamen denemiş ancak tam olarak istediği şekilde çözüm alamamış kişiler tarafından sıkça merak edilmektedir. Bu noktada göğüs ameliyatları estetik cerrahisi alanına girdiğinden büyük göğüs şikâyeti olan bayanlar estetik cerrahisine görünerek bu probleminin çözümü için öneri alabilirler.

Çoğu zaman estetik uygulamaları ile kalıcı çözüm elde etmek mümkün olurken bunun yanı sıra yağ alma gibi ameliyatsız işlemlerde uygulanabilmektedir. Bu noktada hastanın yağlanma düzeyi ve hedeflediği göğüs ölçüleri oldukça önemlidir.

Ciddi yağlanma görülen ve hedeflediği göğüs ölçüsü sahip olduğundan çok daha az olan hastalarda genellikle sarkma söz konusu olmaması adına estetik uygulaması yapılarak göğüs küçültme ameliyatı uygulanmaktadır.

Böylece deri de sarkma veya kırışıklık görülmeden bayanların hedeflenen göğüs ölçülerine kısa sürede zahmetsiz bir şekilde ulaşması mümkün hale gelmektedir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir