1. Ana Sayfa
 2. Cilt Bakımı

Hirudoid Forte Jel Göz Altına Sürülür mü? Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar?

Hirudoid Forte Jel Göz Altına Sürülür mü? Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar?
+ -

“Hirudoid Forte jel göz altına sürülür mü” Hirudoid Forte Jel ne işe yarar” noktasını aşağıda detaylı şekilde açıklayacağız.

Hirudoid Forte jel; burun ameliyatlarında çok karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda kazalardan sonra vücutta oluşması muhtemel pıhtıları da engellemesiyle biliniyor. Yaralanma gibi durumlarda reçete edilen bir ilaç türü olduğunu söyleyebiliriz. Damarda pıhtı oluşumunu engellemesi dışında bir de mevcut pıhtılaşmayı da tedavi ediyor. Genel anlamda Hirudoid Forte jel;

 • Ciltteki zedelenmeleri,
 • Ciltteki morarmaları,
 • Darbeleri tedavi ediyor.

Hekimler tarafından ödem, morarma gibi durumlarda devamlı reçete ediliyor. Ayrıca vücutta kan toplanmasına da engel olmaktadır.

Hirudoid Forte Jel Nedir?

“Hirudoid Forte jel” içerisinde; mukopolisakkarit polisülfat yer alıyor. Bu jel, morluk kremi diye halk arasında anılmaktadır. Darbelerin ardından ödemle, morlukları giderebilmek için kullanılmaktadır. “Hirudoid nedir ne için kullanılır” kapsamında insanlara çok faydası olduğunu söyleyebiliriz. Hirudoid Forte jel;

 • Sodyum hidroksit,
 • İzopropil glikol,
 • Propilen glikol,
 • Poliakrilik asit,
 • Deiyonize su gibi maddeleri de içeriyor.

Hirudoid Forte jel; saydam olarak, beyaz renkten oluşan metal tüpte insanlara sunuluyor. Bu jel sayesinde darbelerin arkasından pıhtı oluşumları engellenmiş oluyor. Aynı zamanda yaraların sebep olduğu yangıyı da gidermektedir.

Hirudoid Forte Jel Nasıl Kullanılır?

“Hirudoid Forte jel nasıl kullanılır” konusunda doktor reçetesi olması çok önemlidir. Doktorunuz ne kadar süre ve nasıl kullanmanızı öneriyorsa, o şekilde jeli kullanınız. Jeli, ortalama 5 cm. büyüklüğünde cildinizde yer alan yaralı bölgeye hafif şekilde sürünüz. Yalnız jeli sürerken nazik olmaya çok dikkat ediniz. Jelin faydasını görmek için; günlük 3 sefer cildinize sürmenizi tavsiye ediyoruz. 2 hafta düzenli kullandıktan sonra şikayetlerinizin azaldığını görebilirsiniz. Şikayetleriniz azaldıktan sonra doktorunuza mutlaka muayene olunuz.

Hirudoid krem, içerisinde alkol bulunuyor. Bu özelliğinden dolayı, jeli topikal amaçlı olarak cilde sürdükten sonra yaralı bölgeyi sargı beziyle sarınız. Belirttiğimiz işlem sayesinde, havayla cildin teması kesilmemiş olacak. Yalnız jeli kullanırken doz aşımına çok dikkat ediniz. Unutulmuş olan dozların dengelenmesi içinde kesinlikle çift doz almayınız. Doz aşımı gibi durumlarda ne yapmanız gerektiğini doktorunuzla konuşunuz.

Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar?

“Hirudoid Forte jel ne işe yarar” noktasında;

 • Yaralanma, zedelenme gibi durumlardan sonra cildin çürümesini önemli ölçüde engelliyor.
 • Aynı zamanda acının, ağrının, yangının giderilmesini sağlıyor.
 • Hematomsuz (kan pıhtılaşma) riski taşımayan künt yaralanmalarında iyileşmesini sağlıyor.
 • Toplardamar yangısı adı verilen “yüzeysel flebit” rahatsızlığının tedavisinde de kullanılmaktadır.
 • Darbelere maruz kalan deri üzerindeki ödem ve morlukların iyileştirilmesini de sağlıyor.
 • Hematomlu yaralanmaları da tedavi etmesiyle bilinmektedir. Örneğin; zedelenen, darbe alan damar içerisinden sızan kanı doku içerisinde biriktiriyor. Böylelikle darbelerin iyileşmesi sağlanmış oluyor.

Tropikal şekilde Hirudoid Forte jel uygulanırsa yukarıda da belirttiğimiz gibi; ödemi, sızıyı, ağrıyı ve acıyı dindiriyor.

Hirudoid Forte Jel Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

“Hirudoid Forte jel kullanılırken nelere dikkat edilmelidir” sorusu sağlığınız için çok önemlidir. Hirudoid Forte kremini kullanırken; kremin içeriğini çok iyi okuyunuz. Krem içerisindeki yardımcı veya etkin maddeler, bazı kişilerde alerjiye sebep olabiliyor. Jelin içerisinde sizde alerji yapan maddeler varsa kremi kullanmaktan vazgeçiniz. Jeli yanlışlıkla yuttuğunuzda, hemen yakın hastanenin aciline giderek durumu belirtiniz.

Bebek emzirenlerin ve hamilelerin kullanmasını tavsiye etmiyoruz. Eğer kullanmak zorunda olduğunuzu düşünüyorsanız, kullanmadan hemen doktora başvurunuz. Hasar gören deri ve açık yaralara asla Hirudoid kremi sürmeyiniz. Bu krem sadece kapanan yaraların üzerine sürülüyor. Hirudoid Forte jel; ağız, göz ve burun gibi uzuvlara kesinlikle temas ettirmeyiz. Ayrıca başka Mukozal membranlara temas etmemesine de çok dikkat ediniz. Temas eden bölgeleri bol suyla yıkayınız.

Hirudoid Forte Jel Yan Etkileri Nelerdir?

“Hirudoid Forte Jel yan etkileri nelerdir”;

 • Kızarma,
 • Yanma,
 • Cilt hassasiyeti,
 • Batma hissi,
 • Ağrının artması,

Yukarıda kremin faydalarından genellikle bahsettik. Ancak bazı durumlarda Hirudoid krem yan etkilere sebep olabiliyor. Özellikle duyarlı ciltlerde kızarmalar olabiliyor. Kremi çok dozda kullandığınız takdirde aynı şekilde yan etkiler oluşabiliyor. Yan etki gördüğünüz anda kremin kullanımını bırakıp, doktora görünmelisiniz.

Hirudoid Forte Jel Kullanıcı Yorumları

Hirudoid Forte jel kullanıcı yorumları, kremin faydalarını ve yan etkilerini öğrenmek adına çok önemlidir.

 • Ödem ve morlukların giderilmesinde mükemmel bir ilaç olduğu bir kullanıcı tarafından belirtilmiştir. Basur içinde etkili çözüm olduğu kullanıcılar tarafından belirtiliyor.
 • Ayrıca spor sakatlanmalarına da çok iyi gelen bir ilaç söyleniyor. Şişlik, burkulma gibi durumları çok kısa sürede geçiriyor.
Hirudoid Forte Jel Göze Sürülür mü?

Hirudoid Forte Jel Göz Altına Sürülür mü?

“Hirudoid Forte jel göz altına sürülür mü” sorusunu aslında yukarıda net şekilde cevapladık. Hirudoid Forte Jel; göz altındaki morlukları gideriyor. O nedenle göz altlarına sürülmesinde hiçbir sakınca yoktur. Estetik açıdan bakıldığında kişinin kötü görünmesini sağlayan morluklar, bu kremle giderilir. Hirudoid kremler hem doku büzücü hem de damar küçültücü özellikte üretilmişlerdir. Hirudoid kremlerin bazılarıysa, yatıştırıcı şeklinde üretilmişlerdir. Hirudoid Forte;

 • Göz altında yer alan kılcal damarları büzer,
 • İç inflamasyonu azaltır,
 • Göz altı morluklarını giderir.

Yalnız uzmanlara göre Hirudoid Forte jel kesinlikle göz altlarına sürülmemelidir.

Hirudoid Forte Jel Hakkında Genel Bilgiler

Hirudoid Forte jel hakkında genel bilgiler kapsamında yukarıda belirttiğimiz noktalara ek olarak, birkaç bilgi de ekleyebiliriz.

Genel olarak Hirudoid Forte jelle krem arasındaki farkın ne olduğu insanlar tarafından merak ediliyor. Krem ile Hirudoid Forte jel arasında aslında fark yoktur. Özellikle içerik ve madde bakımından önemli farkların olmadığını söyleyebiliriz. Jeller daha çok derin morluklarda kullanılıyor. Kremin kullanıldığı alansa, yüzeysel ciltlerde olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Hirudoid Forte’in pişik için kullanılıp kullanılmadığı da çok merak konusudur. Pişik için hiçbir faydası yoktur. O nedenle kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Burun ameliyatlarının arkasından morlukların ve şişliklerin indirilmesi için doktor tarafından reçete edilen bir ilaçtır. Varisli bölgeye bu kremin uygulanması doğru değildir. Yüzün sağlıklı alanlarına kesinlikle bu kremi sürmeyiniz. Sadece yüzünüzdeki darbelere ve yaralara Hirudoid Forte sürünüz. Yara tam iyileşmediyse o bölgeye de jeli sürmek doğru değildir. “Hirudoid Forte jel yaraları kaç günde geçirir” konusunu şu şekilde açıklayabiliriz: Hirudoid Forte kremi, sürüldüğü gün itibariyle etkisini gösteriyor. 2 hafta gibi bir zamandan sonra yaralarınızın iyileştiğini görebilirsiniz. Hirudoid Forte cildi; canlı ve sağlıklı gösteriyor.

Hirudoid Forte fiyatı, doktorun reçete etmesine bağlı olarak SGK tarafından ödenebiliyor. Fakat reçetesizde direkt eczaneye gidip aldığınızda da çok miktar ödemiyorsunuz. Hirudoid Forte jel; ayak burkulmalarına da çok iyi geliyor. Burkulan bölgeye düzenli şekilde sürünüz. Kısa zamanda ayağınız eski sağlığına kavuşacak. “Hirudoid Forte jel bebeklerde kullanılır mı”; konusunu doktorunuza sormanız gerekiyor. Çocuklarda ve bebeklerde bu kremi kullanmadan önce doktordan bilgi alınız. Hirudoid Forte’i asla hemeroide kullanmayınız. Hirudoid Forte jel, etken madde olarak; kondoroitin polisülfat isimli kimyasaldan oluşmaktadır. Hirudoid Forte jelin 100 gramında, 445 mg’lik etken madde vardır. Yukarıda belirttiğimiz gibi alerjik bir bünyeniz varsa bu kremi asla kullanmayınız.

Hiruodid Forte Hangi Sorunların Tedavisinde Yer Alır?

Bu jel formunda kullanılan ilaç daha çok kan pıhtılaşmasının engellenmesi aşamasında kullanılmakla birlikte aynı zamanda çeşitli yangıların ortadan kaldırılması amacı ile de kullanılabilir. Genel olarak reçete edildiği hastalıklara bakıldığında; toplardamar kökenli yangılarda ortaya çıkan yüzeysel flebit tedavisinde de kullanılan bir ilaçtır.

Bazı hematomlu hastalıklarda bu ilacın kullanımı ön plana çıkar. Damardan sızan kanın dokularda birikmesi ile ortaya çıkan kimi rahatsızlıkların tedavisinde bu ilaçtan yararlanılır. Hematomlu olan bu hastalıkların dışında aynı zamanda hematomsuz olarak meydana gelen kan pıhtılaşma sorunlarını gidermek için de yine bu ilaç ön plana çıkar.

Bazı durumlarda darbe alan kısımlarda derideki morluğun önlenmesi amacı ile bu ilaç kullanılır. Ödemlerin iyileştirilmesi başta olmak üzere hastalıkların tedavisi aşamasında da sıklıkla kullanılır. Zedelenme ve yaralanmaların giderilmesi aşamasında ve ciltte meydana gelen çürüklerin giderilmesi aşamasında ağrıyı giderici etkileri olan bir ilaçtır. Yangıya bağlı rahatsızlıkların ortadan kaldırılması aşamasında doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

Kullanım olarak topikal olarak uygulandığında uygulandığı bölgede meydana gelen morlukların ve çürüklerin ortadan kaldırılması amacı ile kullanılan bu ilaç sayesinde hastalarda ağrı sızı şikâyetlerinin en aza indirilmesi mümkündür. Lokal olarak uygulanarak hastaların ağrılarında tedavi etkisi ortaya çıkarılır.

Hirudoid Jel Sivilce İçin de Kullanılır mı?

Genel kullanım amacı kan pıhtılaşmasının önüne geçmek olan bu ilacın farklı kullanım alanları da bulunmaktadır. Fakat yanlış bilinen bir durum olan bu jelin kullanımı aşamasında sivilcelerin istenilen bir şekilde ortadan kalkmadığı görülmektedir. Bu nedenle ilacın sivilcelerin ortadan kaldırılması aşamasında kullanımı söz konusu değildir.

Bunun yanında hangi hastalıkların tedavisi aşamasında hangi oranda kullanılacağı hakkında tam ve kesin bilgili doktorunuzdan alabilirsiniz. Özellikle son yıllarda hastaların beklentilerini karşılayan bu hizmetlerin temini aşamasında siz de kolay bir şekilde bu ürünlerden yararlanabilirsiniz. Ülkemizde son zamanlarda sıklıkla kullanılan ürün başarılı bir tedavinin bir parçası olarak dikkat çeker.

Hirudoid ile Morluklar Ne Kadar Sürede Giderilir?

Ürünün kullanımını takiben ortalama olarak iki hafta içerisinde belirgin iyileşmelerin ortaya çıktığı görülür. Yine bu sürelerin yanı sıra ciltte iyileşme de benzer bir süreçte meydana gelir. Ağrıların giderilmesi ve çeşitli zedelenmeler ile ortaya çıkan sorunların ortadan kaldırılması aşamasında düzenli kullanımı büyük önem taşır.

Yanlış bilinen bazı hususlardan birisi olan gözaltına sürülmesi meselesi nedeni ile hastaların bu ilacı kullanım amacı dışında kullanmaması gerekir. Yine içeriğinde yer alan alkol nedeni ile bu ürünün kullanımı sırasında dikkatli olmak açık yaralara kullanmamak gerekir. Son zamanlarda birçok hastalıklarda kullanılan ilaç bireysel olarak temin edilmek yerine doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır.

Hirudoid Fiyatı

Ürünün kullanımı kadar fiyatı da hastalar açısından önemlidir. Birçok eczanede satışı yapılan bu ürün reçete ile alınarak daha uygun fiyata temin edilebilir. Söz konusu ürünün temini aşamasında internet siteleri de dikkat çeker. Fakat her internet sitesi bu konuda güvenilir değildir. Bu nedenle ürün temini aşamasında dikkatli olmak gerekir.

 

Yorum Yap