1. Anasayfa
 2. Bilgi

Özel Hastanelerde Cinsiyet Yanılması Olur Mu?

Özel Hastanelerde Cinsiyet Yanılması Olur Mu?

Özel hastanelerde cinsiyet yanılması olur mu? Tabi ki olabilir. Kişiler belli bir zaman sonra ilişkilerinden sonra bebek sahibi olmaktadır. Bebek sahibi olmak özellikle ilk bebek ise çok fazla heyecanlı olmaktadır. Burada kişiler için en çok önem verdikleri durum ise bebeğin cinsiyeti öğrenmektedir. Bebeklerin kız ve erkek olması kişilerin öncesinde bilmek istedikleri bir durumdur.

Cinsiyet genellikle gebeliklerde 12. Haftadan sonra bilinmektedir. Bebeğin cinsiyetini doktorlar ultrason yardımı ile görmektedir. Bazen özellikle bebeğin kordonundan kaynaklı olarak yanılmalar söz konusu olabilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte aslında cihazlarda da çok ciddi boyutta gelişmeler yaşanmıştır. Hata payı neredeyse sıfıra yakındır. Doktorun burada tecrübeli olması da oldukça önemli olacaktır. Cinsiyet öğrenmede diğer bir önemli nokta ise bebeğin duruş pozisyondan kaynaklı olmaktadır. Bazen bebek göstermemektedir. Bazen bu nedenlerden kaynaklı olarak cinsiyeti öğrenmek 20. Haftaya kadar sürebilmektedir.

Gebelik 40. Haftaya kadar sürmektedir. İlk 3 ay anne için kritik dönem olarak bilinmektedir. Bundan sonra en çok dikkat edilen ise ikili test ve üçlü testlerin yapılmasıdır. 12.haftadan sonra cinsiyet öğrenebilmektedir. 16.haftadan sonra ayrıntılı ultrason çekilmektedir. Burada bebek ile alakalı olarak tüm detaylar öğrenilebilmektedir. Burada bebek eğer cinsiyetini göstermemiş ise net olarak öğrenilebilmektedir.

En Çok Hangi Cinsiyette Yanılma Olur

En çok hangi cinsiyette yanılma olur genellikle kordondan kaynaklı olarak bebeğin erkek olduğu ihtimali daha çok söylenmektedir. Düzenli olarak doktor kontrolüne giden kişi diğer kontrollerinde bebeğin cinsiyetini yine öğrenecektir. Ama düzenli kontrole gitmeyen bir kişi doğum esnasında da bir şok yaşayabilmektedir. Bazen 9 ay boyunca anne ve babalar kız çocuk bekleyerek erkek sahibi olabilmektedir. Yada erkek beklerken kız bebekleri olabilmektedir. Oldukça ilginç bir deneyim olmaktadır. Kişinin kafasında soru işareti olmaktadır.

Eğer ki bebek ile alakalı olarak doktorunuz ihtimal vererek bir tahminde bulunduysa tekrardan somakta muayene olmakta fayda olacaktır. Bebek ile alakalı olarak aileler beklediği bebek cinsiyetine göre hazırlık yapmaktadır. Bebeğin nerdeyse tüm eşyaları mavi veya pembe tercih edilmektedir. Bu da doğumdan sonra farklı bir cinsiyet olmasında tüm ürünlerin değişmesi anlamına gelmektedir. En önemli nokta bebeğin sağlığı olması ile birlikte alışveriş yapacak olunmasıdır.

Çin takvimi ile tahmini olarak cinsiyet tahmin etmek için buraya tıklayın

Cinsiyet Belli Olduktan Sonra Değişir Mi?

Cinsiyet belli olduktan sonra değişir mi? Böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Burada kişinin sadece daha doğrusu doktorun yanılması söz konusudur. Anne karnında bebeğin erkekten kısa dönmesi tarzında bir durum söz konusu değildir. Tecrübeli bir doktor tercih ederek bu tarz sürprizlerin önüne geçebilirsiniz. Cinsiyet belli olduktan sonra kesinlikle değişmez. Kadınların bazı kişilerin ağzından devamlı olarak çıkan bir cümle değişti ama bu kesinlikle doğru değildir. Anne karnında bebek cinsiyet kesinlikle değişmez.

Detaylı Ultrason Cinsiyet Yanılması Olur Mu?

Detaylı ultrason cinsiyet yanılması olur mu? Genellikle detaylı ultrasonda yanılma olmamaktadır. Burada ultrason olarak kullanılan cihazlar üç boyutlu olarak kullanılan cihazlardır. Burada kişinin iyi bir doktor seçmesi çok önemlidir. Ultrasonda detaylı ultrasonda bebek ile alakalı olarak her bilgiye ihtiyaç duyulmaktadır. Burada bebek ile alakalı olarak her bilgi edinilmektedir. Bebek ile alakalı olarak tüm bilgiler öğrenilmektedir. Bebeğin herhangi bir rahatsızlığının olup olmadığı her şey araştırılmaktadır. Anne karnında öğrenilen bazı verilerden kaynaklı olarak da çözüm yolları ile bulunabilmektedir. Tedavi ve tanı açısından da detaylı ultrason oldukça önem arz etmektedir. Cinsiyette de kesin bilgi sağlamaktadır.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir