1. Anasayfa
 2. Saç Bakımı

Seyrek Saçlar Doğal Olarak Nasıl Gürleştirilir?

Seyrek Saçlar Doğal Olarak Nasıl Gürleştirilir?

Seyrek saçlar doğal olarak nasıl gürleştirilir? Sorusu çoğu kişinin aklını kurcalıyor. Bilindiği üzere, saçları gürleştirmek için düzenli olarak bakım yapmanız gerekir. Akabinde de saçlarınızın seyrekleşmesine sebebiyet veren etmenlerin ortadan kaldırılması gerekir. Özellikle de yaz aylarında gidilen havuz, deniz, güneş gibi unsurların saçların yıpranmasındaki rolü oldukça fazla. Bununla birlikte günlük yaşam içerisinde dengesiz beslenmek de saçları deforme eder. Bunun sonucu olarak da saçların ihtiyaç duyduğu besin değerlerinden uzak kalmasını sağlar. Son durumda ise saçlar yoğun bir şekilde dökülür. Saç derisinde herhangi bir sağlık problemi varsa öncelikle saç derisinin iyileştirilmesi gerekir. Ardından da saç gürleştiren çeşitli doğal kürleri uygulayarak saçların daha da sağlıklı görünmesi amaçlanır. Peki, seyrek saçlar doğal olarak nasıl gürleştirilir? Tabii ki doğal kürlere! Üstelik bu kürleri siz de kendi evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Saç Sıklaştırma Yöntemleri

Saç dökülmesi, kısa zamanda saçların seyrelmesine sebebiyet verir. Bunun sonucunda estetik görünmeyen bir resim ortaya çıkar. Dökülen saç miktarınız kel olma hâlini almadan önce saç sıklaştırma için birtakım çeşitli uygulamalar yapabilirsiniz. Bu uygulamalar kişinin problemine ve saçın özelliklerine göre farklılık gösterir. Çünkü her saç çeşidi ve tipi birbirinden farklıdır. Bu aşamada çeşitli besleyici ve güçlendirici ilaçlar göz önüne seriliyor. İşte tam da bu sırada araya saç sıklaştırma yöntemleri giriyor. Burada dikkati olmanız  gereken çok önemli bir detay var! Kesinlikle kulaktan dolma bilgilerle ilaç almayın. Sizin için en doğru ilacı almanız, öncelikli olarak yaptıracağınız kan testi sonrası hangi vitaminlere ihtiyacınız olduğunun anlaşılmasından geçer. Saçınız seyrelmeye ve dökülmeye başladığında her zaman dışarıdan takviye alıp şampuan ve serumlarla başvurmayın. Çünkü bu aşamada yalnızca saçlarınızı beslemek yeterli olmaz. Saç kökleri hâlihazırda kılcal damarlarla vücudunuz tarafından beslenir. Saçınıza dışarıdan bakım yaptığınız kadar içeriden de beslenmesini sağlamalısınız. Saç yapınıza uygun, saçınızın beslenmesini sağlayan ilaç takviyeleri işinize yarayabilir. Bu yöntemi kullanmak için mutlaka bir doktora başvurmalısınız

 

Argan Yağı İle Saç Gürleştirmek

Argan yağı ile saç gürleştirmek mümkün! Argan yağı, cansız saçları güçlendiren bir etkiye sahiptir. Ayrıca içeriğinde bulunan E vitamini ile yeni saç köklerinin oluşmasını destekler. Argan yağı, özellikle yaz dönemlerinde saçları beslemek için kullanılır. Bununla birlikte güçlü antioksidan özellikler gösterir. Üstelik argan yağı, saç gürleştiren yağlar arasında gözde konumundadır. Argan yağı ile saç gürleştirmek istiyorsanız haftada iki kere saçımıza uygulayabilirsiniz. Öncelikle Argan Yağını avuç içlerinde hafifçe ovalayın. Ardından saç diplerine masaj yaparak sürün. Akabinde saçlarınızı streç film ile kapatın. Yaklaşık bir saat kadar bekletin. Sürenin sonunda saçınızı ılık suyla yıkayın. Ardından mümkünse kendiliğinden kurumasını bekleyin.

Aloe Vera İle Saç Gürleştimek

Aloe vera cilde olduğu kadar saça da faydalıdır. Dolayısıyla saç sıklaştırma yöntemleri arasında aloe vera ile saç gürleştirmek de yer alıyor. Bunlarla birlikte saç uzatmada, saçları gürleştirmede ve çok daha parlak görünmelerinde etkin rol oynuyor. Bu sebepten ötürü aloe vera günümüzde de çoğu insanın evinde yetiştiriliyor. Aloe vera bitkisinin yaprak kısımları ikiye kesildikten sonra içinden bir jel çıkar. Bu jel bir kaşık yardımı ile bir tabağa alınır. Öncelikli  olarak  içerisine bir çay kaşığı bal koyun. Akabinde bir çorba kaşığı kadar da limon suyu ilave edin. Karışımı iyice karıştırın. Saçınıza sürdüğünüz bu karışımı yalnızca yarım saat bekletmek yeterlidir. Haftada iki kere uygulanan bu karışım sayesinde saçlarınız kısa bir süre sonra gürleşecek ve daha sağlıklı bir görünüme ulaşacak.

Seyrek Saçlar Gürleşir mi?

Seyrek saçlar neredeyse herkesin korkulu rüyası konumunda. Hal böyle olunca da çoğu kişinin kafasını kurcalayan o soru ortaya çıkıyor. Seyrek saçlar gürleşir mi? Bilindiği üzere, hacim kaybeden ve ince olan saç telleri dökülür. Bu dökülme günde 100 telden fazla oluyorsa maalesef ki büyük bir sorun var demektir. Bu aşamada saçları gürleştirmek için birçok şampuan kullanılıyor. Fakat bu kimyasallar saçlarınıza daha da zarar veriyor. Kimyasallar ile saçlara zarar vermek yerine doğal çözümler arayarak saçları güçlendirmek daha mantıklı bir seçenek. Ayrıca bu doğal yolları düzenli kullandığınız takdirde karşılığını alacaksınız.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir