1. Anasayfa
 2. Diğer

Sürtünme Yoluyla İlişki Ne Demek? Nasıl Yapılır? Hamile Kalınır mı?

Sürtünme Yoluyla İlişki Ne Demek? Nasıl Yapılır? Hamile Kalınır mı?

“Sürtünme yoluyla ilişki ne demek, nasıl yapılır, hamile kalınır mı”; genç erkeklerin ve kadınların en çok merak ettiği konuların başında geliyor.

Sürtünmeyle cinsel ilişki özellikle genç yaşlardaki kişilerin tercih ettiği yöntemdir. Sürtünmeyle cinsel ilişkinin tercih edilmesindeki en önemli sebep, genç kızların bakireliklerini kaybetmek istemesinden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Bu ilişki sayesinden genç kadınlar hem bakireliklerini korumuş oluyorlar hem de cinselliği yaşıyorlar. Sürtünmeyle cinsel ilişki esnasında penis vajinaya girmiyor. Bu sebepten dolayı da kızlık zarı patlaması gibi bir durumda söz konusu olmuyor. Sürtünme yoluyla cinsel ilişkide erkek; penisini partnerinin cinsel organının çevresine ve üzerine girmeden sürter. Sürtünmeyle birliktelik; kişilere bağlı olarak uzun sürede sürebilir, birkaç saniye yaşanıp boşalmayla da sonlandırılabilir. Sürtünmeyle ilişki; çiftlerin üzerinde kıyafet varken de yaşanabilir, çiftler çıplakken de gerçekleşebilir.

Sürtünme ile Hamile Kalınır mı?

“Sürtünme ile hamile kalınır mı” sorusu; boşalmanın ardından vajinayla meni adı verilen sıvının birleşmesiyle alakalıdır. Eğer meniyle vajina birleşirse, kadının hamile kalma olasılığı yüksektir. Erkek kadının kıyafetine ya da iç çamaşırına boşalırsa hamileliğin ortaya çıkması çok düşüktür.

Sürtünmeyle cinsel ilişki yaşarken erken, kadının vajinasının olduğu yere veya yakınına boşalırsa hamileliğin oluşması çok yüksektir. Çünkü bu tarz ilişkilerde meninin vajinanın içine sızma gibi bir riski vardır. Çiftler bu tür ilişkilerin arkasından hamilelik durumunun ortaya çıkmaması için birtakım önlemler almaktadırlar. Türkiye’de özellikle kızlarda bekaret konusunun ön planda tutulması sebebiyle gençler cinsel ilişkide sürtünmeyi tercih ediyorlar.

Sürtünme ile İlişki Nasıl Yapılır?

“Sürtünme ile ilişki nasıl yapılır” sorusu gençlerin sorup araştırdığı bir konu haline gelmiştir. Sürtünmeyle ilişki de çiftler çoğunlukla kıyafetlerini ve iç çamaşırlarını çıkarmazlar. Erkek kadının kıyafetine sürtünerek cinsel anlamda kendini tatmin etmeye çalışır.

Sürtünme yoluyla ilişki de çiftler çıplak olsa dahi erkek cinsel organını kesinlikle kadının vajinasına girdirmez. Olası hamilelikleri engellemek adına bekar erkek ve kadınların en çok tercih ettiği cinsel ilişki türü olarak biliniyor.

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır mı?

“Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı” konusunda yıllardır gençler araştırma yapıyor. Özellikle 16 ile 25 yaş grubu gençlerin cinsellikle alakalı en çok merak ettiği konuların başında, kızlık zarı bozulmadan hamile kalınıp kalınamayacağı geliyor.

Kızlık zarı bozulmadan kişinin hamile kalması, sürtünmeyle cinsel ilişki yaşamasından kaynaklanmaktadır. Kızlık zarı bozulmadan sürtünmeyle vajinal girişe meni boşalır. Daha sonra meni rahmin içine ulaşarak yumurtanın döllenmesini sağlar. Sonuç olarak da yumurta döllendikten sonra kadın kızlık zarı bozulmadan hamile kalabilir. Bu tarz durumlarda kişiler; bakire hamilelik belirtileri ile normal yollarla hamileliğin arasındaki farkı merak edebilirler. Sürtünmeyle de normal yöntemlerle de yaşanan her iki cinsel ilişki sonucunda ortaya çıkan hamilelik belirtileri aynıdır.

Sürtünme Yoluyla İlişki Riskleri Nelerdir?

“Sürtünme yoluyla ilişki riskleri nelerdir” noktasında erkek yanlışlıkla penisini kadının vajinasına sokabilir. Sonucundaysa, kadının kızlık zarı yırtılabilir. Ayrıca olası boşalmada hamilelik durumunun ortaya çıkmasına sebep olabilir. Fakat genel olarak araştırmalarda sürtünmeyle cinsel ilişkide hamileliğin çok az olduğu saptanmıştır.

Sürtünmeyle birliktelik sonucunda hamilelik riskini azaltmak için erkeğin prezervatif kullanması en doğrusudur. Hem prezervatif sayesinde cinsel yolla bulaşan hastalıklardan da çiftler korunmuş olur. “Kıyafete sürtünmeyle hamilelik oluşur mu” diğer merak edilen sorulardandır. Bu tarz ilişki sonucunda da hamileliğin yaşanması çok düşük diyebiliriz. Kadının kıyafetleri üzerindeyse, sürtünmeyle ilişki yaşadığında kesinlikle hamile kalmaz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir