1. Anasayfa
 2. Anne ve Bebek

Süt Ve Maydanoz Buharına Oturup Hamile Kalınır Mı? Süt Ve Maydanoz Buharına Oturmak Etkili Mi?

Süt Ve Maydanoz Buharına Oturup Hamile Kalınır Mı? Süt Ve Maydanoz Buharına Oturmak Etkili Mi?

Anne olmak çoğu kadının arzusu olan bir durumdur. Ancak bazı durumlarda aksilik yaşanarak anneliğin önüne engeller çıkabilir. Doğuştan gelen durumların tedavisi daha zorken, sonradan gelişen rahatsızlıklar daha kolay tedavi edilebilmektedir. Bu durumdan etkilenen kadınların kendileri için farklı yöntemler denemesi mümkün olabilir. Tıbbi yöntemlere başvurarak doktorlardan tavsiye almak daha doğrudur ancak bunun yanında uygulanabilecek bazı doğal yöntemlerde bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri olan süt ve maydanoz karışımı buharı da oldukça etkili olarak görülmektedir. Anne olmak isteyen kadınlar için bu yöntemler belirli takvimler içerisinde uygulanarak ailelere bebek umudu olmaktadır.

Süt ve Maydanoz Ne İşe Yarar?

Annelik duygusunu tatmak isteyen kadınların başvurduğu doğal tedavi yöntemlerinden biri olan süt ve maydanoz karışımı, yalnızca hamile kalmak için kullanılmaz. İdrar yollarında veya kadın üreme sisteminde gerçekleşen enfeksiyonlara bağlı komplikasyonları da tedavi eder. Hamile kalmaya da engel olabilen bu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan bu yöntem başka noktalara da iyi gelmektedir.

Bu yöntemi uygulayan kadınlar adet sancısında azalma görürüler. Bunun sebebi üreme sistemindeki mikroplardan arındırarak temizlemesidir. Vajinal kaşıntıya sebep olan enfeksiyonları da öldürerek yaşam kalitesinin artmasına yardımcı olur.

Süt Ve Maydanoz Karışımı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Enfeksiyonları gideren ve sağlığa bir adım daha yaklaştıran bu karışım özellikle yumurtlama döneminden önce uygulanmalıdır. Uygulanması için en ideal dönem adet döngünüzden birkaç gün sonraya tekabül edecek şekilde olmalıdır. Yumurtlama döneminde kesinlikle bırakılmalıdır. Fakat adet ve yumurtlama dönemi arasında düzenli olarak uygulanması gereklidir. Yumurtlama döneminde kullanmak bazen zararlı olabilir ve özellikle yumurtalara zarar vererek yöntemin etkisiz kalmasına sebep olabilir.

Süt Ve Maydanoz Karışımı Nasıl Hazırlanır?

Enfeksiyonlardan arındıran ve yaşam kalitesini artıran bu karışımı hazırlamak için öncelikle yarım kilo kadar süte ihtiyaç duyulmaktadır. Daha sonra maydanozlar yapraklı şekilde parçalanarak kaynar sütün içine atılır. Sütlü ve maydanozlu karışım kaynattıktan sonra derin bir kabın içerisine aktarılır. Bu kabın üstüne çamaşırsız şekilde oturularak o buharın gelmesi sağlanır. Belinizin etrafına bir battaniye sarmak yöntemi ile buharın dışarı çıkmasını engelleyebilirsiniz. Adetinizin bitişinden itibaren beş gün bu yöntemi uygulayarak enfeksiyonlardan kurtulabilirsiniz. Bu enfeksiyonlardan kurtulmak aynı zamanda anne olma ihtimalinizi de yüksek oranda artıracaktır.

Süt Ve Maydanoz Karışımını Nasıl Uygulamak Gerekir?

Önemli bir karışım olan süt maydanoz karışımında dikkat edilmesi gereken buharın üzerine oturulması gereken kısımdır. Kendinize zarar vermeden ve yakmadan sıvının üzerine yerleşmelisiniz. Bu buhar üreme sisteminizdeki enfeksiyonları büyük oranda azaltmak için önemli bir yöntemdir.

Süt Ve Maydanoz Karışımı Başka Nelere İyi Gelir?

Süt ve maydanoz karışımı yalnızca üreme sistemindeki enfeksiyonlara değil, vücudun diğer bölgelerindeki rahatsızlıklar içinde önemli iyileştirici etki bulundurmaktadır. Bu etkilerden biri hazmı kolaylaştırmasıdır. Kalp hastalıklarına da iyi geldiği öngörülmektedir. Aynı zamanda damar sistemindeki rahatsızlıklara iyi gelmekte ve büyük oranda rahatlama sağlamaktadır.

Süt Ve Maydanoz Karışımını Hamile Kalmak İsteyenler Kullanabilir Mi?

Süt ve maydanoz uygulamasını enfeksiyondan kurtulmak isteyen ve bununla ilgili şikayetleri olanlar kullanabilmektedir. Özellikle rahimde bulunan enfeksiyonlar kadınlarda vajinada kaşıntı yada kızarıklık yaptığı gibi aynı zamanda rahim duvarına zarar vererek hamile kalmalarına da engel olmaktadır. Bu uygulama düzenli şekilde uygulandığında enfeksiyonların tamamından kurtulabilir ve sağlıklı bir şekilde anne olabilmeleri mümkündür.

Süt Ve Maydanoz Karışımının Zararı Var Mı?

Süt ve maydanoz karışımının herhangi bir zararı olduğu ortaya koyulmamıştır. Bazı hastalıklara daha iyi geldiği ortaya konmuş olsa da kullanıcı yorumları arasında ya da farklı alanlarda herhangi bir şekilde rahatsızlığa sebep olmamıştır. Bu sebeple herkes tarafından güvenle kullanılabilmesi mümkündür. Hatta bu yöntemi uygulayan kullanıcıların yüksek oranda başarılı olması kişilerin daha fazla uygulamasını sağlamaktadır.

Süt Ve Maydanoz Karışımı Ne Kadar Etkili Olur?

Süt ve maydanoz karışımının etkisinin yoğun olduğunu savunanlar çoğunluktadır. Kullananların enfeksiyondan kurtulmuş olması ve hamilelik amacıyla uygulayanların bebek bekliyor oluşu oldukça sık görülmektedir.

Süt Ve Maydanoz Karışımına Başka Ne Eklenebilir?

Oldukça etkili olan bu karışımın içine bazen kullanıcılar farklı ürünler de koyarak etkisini arttırmayı hedeflemektedir. Bu ürünlerden biri de karabiberdir. Karabiber koyularak etkisinin artırılarak daha hızlı enfeksiyondan kurtulma ve hamile kalma hedeflenmektedir.

Süt Ve Maydanoz Haricinde Uygulanan Yöntemler Var Mı?

Kadınların hamile kalmama durumlarında sorunlarını doğal yöntemlerle çözebilmek için uyguladıkları başka yöntemlerde bulunmaktadır. Bunlardan biri de tohumlu macun karışımıdır. Bu tarifte ısırgan otu, ısırgan tohumu, üzerlik tohumu, hardal tohumu, çörek otu, çemen tozu, tatlı badem yağı, doğal bal karışımı hazırlanarak macun haline getirilir. Adetin son gününden itibaren eşle birlikte tüketilerek yedi gün devam edilmesi gerekir. Bu karışıma asla metal kaşık sokulmamalıdır. Tahta kaşıkla alınmalı ve yenilmelidir.

Uygulanan bir diğer yöntem ise incir, ceviz, Hindistan cevizi ve Antep fıstığı tozuyla hazırlanan karışımdır. Bu karışım sabah, öğle ve akşam tüketilerek hamile kalmaya yardımcı olduğu öngörülür. Bu yöntem Doktor Feridun Kunak tarafından hamile kalmak isteyen kadınlar için özellikle önerilmektedir.

Bir başka karışım ise Doktor İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen Havuç ve İncir kürüdür. İki büyük havuç ve yaklaşık yirmi incirle hazırlanan bu kür oldukça faydalıdır. Tencereye yarım litre klorsuz su eklenir. Havuçlar 4-5 cm uzunluğunda doğranır ve kaynayan suyun içerisine atılır. Ağzı kapatılır ve kısık ateşte 20 dakika kaynatılır. Ayrı bir tencereye de yarım litre klorsuz su eklenip kaynamaya bırakılır. 20 tane kuru incir bıçak ile birer defa kesilerek suya ilave edilir. Tencerenin ağzı örtülür ve 15 dakika kısık ateşte kaynatılır. İki tencere de ocaktan indirilir. Haşlanmış havuç ve incirin suları fazla ılımadan karıştırılır. Her sabah aç karna, kahvaltı yapmadan 15 dakika önce birer bardak içilir. 20 gün uygulanır ve bir hafta ara verilir. Yine 20 gün daha tekrarlanır.

Hamile Kalmak için Uygulanan Yöntemler Gerçekten Faydalı Mı?

Hamile kalmak için yukarıda sıraladığımız pek çok yöntem kullanılmaktadır. Anne olmak isteyen kadınlar tıbbi yöntemlere başvurmadan önce doğal yöntemleri denemek istemekte yada denedikten sonra başarıya ulaşmadığında bir de alternatif tıp yöntemlerine başvurmaktadır. Bu yöntemlerin halk arasında belirli bir yer tutmuş ve başarılı olunduğuna inanılmıştır.

İlaçlara takviye olarak doğal yöntemler denemek oldukça doğal bir durumdur. Bu yöntemlere anne olmak isteyen kadınlar ve eşleri hem metabolizmalarını güçlendirerek hem de enfeksiyonlardan kurtularak ebeveyn olmaya bir adım daha yaklaşma yöntemlerini uygulamaktadır.

Hamile Kalmak İçin Uygulanan Yöntemlerin Ortaya Çıkan Herhangi Bir Zararı Var Mı?

Hamile kalmak için uygulanan pek çok yöntem insanların birbirlerine faydasını gördüklerini düşünerek aktardığı tariflerden oluşmaktadır. Bu zamana kadar uygulanan yöntemlerin herhangi bir zararı olduğuna dair kullanıcı yorumuna rastlanmamıştır. Bu sebeple bu yöntemlerin herhangi bir zararı olduğu ortaya çıkmamıştır. Yöntemleri uygulayanlar çoğunlukla kısa sürede hamile olduklarına dair haber aldıklarını diğer kullanıcılarla paylaşmışlardır. Bu sevindirici haberler diğer anne olmak isteyen adayları da bu yöntemleri uygulamaya sevk etmiştir.

 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir