1. Anasayfa
 2. Cilt Bakımı

Ürederm Lipo Yüze Sürülür Mü? Ürederm Lipo Ne İşe Yarar?

Ürederm Lipo Yüze Sürülür Mü? Ürederm Lipo Ne İşe Yarar?

Ürederm Lipo losyon cildin su tutma kapasitesini fazlalaştırarak cildin pamuk gibi yumuşamasına olanak sağlar. Cilt derisi kuru olanlar için çok hoş bir etki yaparak hızlı bir şekilde nemlendirir. Ayrıca birçok deri hastalığı için kullanılan bir formül olarak karşımıza çıkar.

Ürederm Lipo Yüze Sürülür Mü?

Ürederm Lipo yüze sürülür mü? Ürederm Lipo yüze sürülen bir kremdir. Fakat gerekmedikçe fazla sürülmemesi ne dikkat edilmesi gerekir.

Ürederm Lipo Ne İşe Yarar?

Ürederm Lipo ne işe yarar iktiyozis balık pulu görünümündeki kuru cilt hastalığı tedavilerinde kullanılır. Kseroderma, kseroiz kuru cilt problemlerinin ortadan kaldırılmasında kullanılır. Aprotik egzama tedavisinde kullanılır. Asteatotik egzama kronikleşmiş kuru cilt durumlarının eşlik ettiği deri hastalıklarının tedavi edilmesinde tercih edilir.

Cilt yüzeyini yumuşatır, cildin elastikiyetini ve direncini artırır, gül hastalığının  kontrol edilmesinde kullanılır. İsilik gibi cilt sorunlarının tedavisinde kullanılır. Nemlendirici olarak kullanılır ve cildin kaybetmiş olduğu nemi yerine koyar. Pürüzlü olan cilt yüzeyine düzgünleştirir. Ciltte pullanma problemini ortadan kaldırır. Ciltte oluşan sivilce izi ve lekelerin giderilmesinde yardımcı olur.

Ürederm Lipo Muadili Nedir?

Ürederm Lipo muadili nedir? ürederm Lipo emilsiyon ile aynı etkileri gösterecek başka ilaçlar mevcuttur. Bu emilsiyon tedarik edemediğiniz takdirde aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini de alıp kullanıma başlayabilirsiniz. Bu ilaçlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Excipial Hydro solüsyon
 • Excipial Lipo solüsyon
 • Ürederm krem
 • Nutraplus krem
 • Ürederm Emülsiyon jel
 • Ürederm Hydro krem
 • Ürederm Hydro losyon
 • Ürepial deriye uygulanacak emülsiyon
 • Ürepial Hydro deriye uygulanacak emisyon
 • Ürepial Lipo Emülsiyon

Ürederm Ne İçin Kullanılır?

Ürederm ne için kullanılır? Kuru cilt problemini ortadan kaldırılmasını sağlar ve cildi nemlendirir. Farklı nedenlerden dolayı kuruyan cilde nemlendirici etkisi vardır. Egzama türlerinin tedavisinde güvenli bir şekilde kullanılır. Cildi yumuşatır ve birçok problemden korur. Pullanmış cilt sorunlarını ortadan kaldırmak için tercih edilir. İsilik, sedef, gül hastalığı için yardımcı tedavi olarak tercih edilir. Ciltteki lekelerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Kokusu hoş ve son derece etkilidir.

Ürederm Lipo Fiyatı Nedir?

Ürederm Lipo fiyatı nedir 100 miligramlık 200 milim bu emülsiyonun güncel olarak belirlenmektedir. Eczanelerde satışı gerçekleşmektedir. Eczane dışı satışı yoktur. Fiyatların artması ile birlikte urederm Lipo fiyatı da güncel fiyat artışına göre değişiklik gösterebilir. Reçete ile alındığında devlet tarafından ödeneği yoktur. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından da ödenen bir ilaç değildir. Bu fiyattan çok fazla fiyat sunan eczanelerden alım yapmayın. Son kullanma tarihine göre kullanılmalıdır.

Ürederm Lipo Emülsiyon Saklama Koşulları

Ürederm Lipo Emülsiyon saklama koşulları çocuklardan uzak ve ellerine alıp ulaşamayacakları yerlerde saklanması gerekir. Açılmamış ürünü ve paketi 20 derecelik ılık ortamlarda muhafaza ediniz. Buzdolabında dondurmayın ve buzluk kısmına koymayın. Her kullanımdan sonra ağzını sıkı kapatın. Son kullanma tarihinden sonra bu ilacı kullanmayın. Bu ilaçta bozukluklar fark edilirse kullanmadan tıbbi atıklar kutusuna atın. Güneş ışığı ile birebir temas ettirmeyin.

Ürederm Lipo Yan Etkileri

Ürederm Lipo yan etkileri bu emülsiyona karşı duyarlılığı olan bireylerde yan etki görülme durumu gerçekleşebilir. Aşağıdaki yan etkiler ortaya çıkarsa dikkatli olunması gerekir.

Hafif yan etkileri: kaşıntı, kızarıklık, tahriş, yanma, ödem, pullanma

Çok ciddi yan etkileri: alerjik reaksiyonlar kurdeşen döküntü nefes almada güçlük yüzde, ağız, dudak ve dilde şişme, hipersentivite, anaflaksi, ani gelişen aşırı duyarlılık durumu

Ürederm Lipo Nedir?

Ürederm Lipo nedir?  İktiyozis balık pulu görünümündeki kuru cilt hastalığı kuru cilt apolitik egzama asteatotik egzama gibi kronikleşmiş kuru cilt sorunlarının eşlik ettiği deri hastalıklarının iyileştirilmesi için kullanılır. Bu ilacın nemlendirici etkisi bulunur ve içeriğindeki yağlar sayesinde cilt durumunu nemlendirir normale dönmesine olanak sağlar. Kuru cildi yumuşatır cildin elastikiyetini ve direncini artırıcı özelliği vardır. Cilde sürülme kaydıyla uygulanan bir kremdir. Başka bir kullanım şekli yoktur. Beyaz ve mavi kutularda eczanelerde satışı yapılır.

Ağız kısmı polietilen kilitli kapak ile kapatılmış 200 milim 195 gram beyaz renkli emilsiyon içerir. Halk arasında Ürederm Lipo emülsiyon veya ürederm krem olarak da bilinir. Yumuşatıcılar ve koruyucular olarak isimlendirilen ilaç grubunda yer alır. Geniş cilt yüzeylerinde de kullanılmasında sakınca yoktur. Normalde reçeteli bir ilaçtır Bu ilaç reçeteli ya da reçetesiz satışı vardır. Doktor tarafından reçete edilse dahi devlet tarafından ödenmeyen ilaç grubunda yer alır.

Ürederm Lipo Kullanım Şekli

Ürederm Lipo kullanım şekli aşağıda belirtildiği gibi olması gerekir. Doğru bir şekilde kullanılan ürederm krem daha fazla fayda sağlayacağını belirtmek gerekir. Kullanım şeklini uyulması tavsiye edilir. Bu ürünü doktora gidip reçete ettirerek aldıysanız doktorunuzla size kullanım şeklini tavsiye etmiş ise o şekilde kullanılması önerilir. Doktorunuz size bir öneri sunmadı ise aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz.

İlk olarak ürederm Lipo sürülecek bölgeyi iyice tahriş etmeden yıkanması gerekir. Her zaman temiz bir cilde uygulanmasına özen gösterin. Parmak ucuna nohut büyüklüğünde ilacı alarak kullanılacak olan bölgeye ve çevresine hafif parmak masajı uygulanarak yedirilir. İlaç cilt tarafından emildikten sonra isteğe göre bandaj ile o bölge kapatılabilir isterseniz açık da bırakabilirsiniz.

Günde 1 ya da iki kere sürmeniz yeterli olacaktır. Bu ilacın içeriğinde herhangi bir maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise kesinlikle kullanmayın. Hamile ve emziren kişiler doktor önerisi olmadan kullanmaması doğrudur. Ağız ve göze sürmeyin kaza ile bu durum gerçekleşmiş ise bol su ile iyice yıkanmalıdır.

Reaksiyon Göster
 • 1
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir