1. Anasayfa
 2. Bilgi

Urocare Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Urocare Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Urocare nedir ne için kullanılır? Şeklinde bir araştırma yapıyorsanız muhtemel olarak mikrobik ya da iltihaplı bir hastalık ile karşı karşıya gelmiş olduğunuzu düşünebiliriz. Urocare adı verilen bu ilacı kabataslak tanımlayacak olursak, iltihap gideren ve dolayısıyla antibiyotik ailesine üye olan bir ilaç olduğundan söz etmek mümkün olacaktır.

Urocare genel olarak lacivert ve turuncu renkli karton kutu içerisinde şase halinde satılan bir ilaç türüdür. Hemen hemen her eczanede satışa sunulan bir ilaçtır. Ancak bu ilaç bir tür antibiyotik olduğu için tıpkı diğer iltihap kurutucular gibi reçetesiz bir şekilde satılamaz. Urocare adı verilen bu ilacın etken maddesi fosfomisindir. Bu etken madde sayesinde vücutta meydana gelen herhangi bir mikrop, bakteri ya da enfeksiyon vücuttan atılır.

Urocare 3 Gr Şase Ne İşe Yarar?

Urocare 3 gr şase ne işe yarar? Bu ilaç için doktorlar tarafından tavsiye edilen normal doz 3 gr şase halinde alınan miktar olacaktır. Genel olarak bu ilaç en yaygın halde idrar yolu enfeksiyonu için verilir. Ağızdan alınarak tüketilecek olan bu ilaç, hem vücudun kendi üretmiş olduğu zararlı bakterileri ve enfeksiyonları hem de dışardan vücuda alınmış olan mikropları öldürür.

Urocare 3 Gr Şase Nasıl Kullanılır?

Urocare 3 gr şase nasıl kullanılır? Konusu ile ilgili olarak belirtmemiz gereken ilk şey herhangi bir ilaç için de aynı şekilde düşünerek bu ilacı da doktorunuza danışarak almanız gerektiği olacaktır. Urocare 3 gramlık şase halinde olan bu ilaç suda eritilerek kullanılması gerekli olan bir ilaç türüdür.

1 bardak suya, karton kutu ve ambalajda bulunan şaselerden bir tanesini çıkartıp atın. Şasenin suyun içerisinde iyice erimesini bekleyin. Daha sonra tamamen eriyip sadece su göründüğünde için.

Urocare İlaç

Urocare günde kaç kere içilir gibi bir konunun da bu başlık altında tartışılması son derece önemli bir gereklilik arz eder. Her ilacın insan vücuduna gerektiği kadar alınması gerekli olduğunu bu noktada sizlere önemle hatırlatmak isteriz. Aksi halde ilaçları kullanım talimatının dışında ya da doktorunuzun veya eczacınızın size tavsiye etmiş olduğu dozun dışına çıkarak kullanırsanız daha da kötü sonuçlara neden olabilirsiniz. Bu sebepten dolayı ilacınızı kullanmaya başlamadan önce ilk olarak doktorunuza ya da eczacınıza danışmak son derece büyük bir önem taşır.

Urocare 3 gr şase için kullanılması tavsiye edilen doz, günde sadece bir şase olarak belirtilmiştir. Özellikle de antibiyotik ilaç gruplarının doktorların tavsiye etmiş olduğu dozdan daha fazla kullanımının yapılması son derece büyük böbrek ve kalp sorunlarına yol açabilir. Hatta bu tür etki eden ilaçların reçetesiz bir şekilde verilmemesinin en büyük nedeni de budur. Bu sebepten dolayı Urocare gibi ilaçlarda özel olarak doktor kontrolü dışından bir doz aşımı yapılmaması gerekli olacaktır.

Urocare antibiyotik kullanımı için aynı zamanda belirtmemiz gerekli olan bir diğer detaya da gelecek olursak bu ilacın her gün aynı saatte alınması gerekli olacağından söz etmek gerekir. Çünkü tüm antibiyotikler 12 ya da 24 saat şeklinde bir etkiye sahiptir. Bu sebepten dolayı her gün aynı saatte kullanılması gerekli olacaktır.

Urocare Antibiyotik Hangi Durumlarda Kullanılmaz?

Urocare antibiyotik hangi durumlarda kullanılmaz konusu da bu ilaç hakkında belirtmemiz gereken çok önemli bir durumdur. Bazı kişilerin vücudunda bu ilacın içeriğinde yer alan atken maddelere karşı hassasiyet meydana gelebilir. Bu sebepten dolayı, ilacı kullanması tavsiye edilmiş olan bir hastanın mutlaka içeriğinde yer alan etkin maddenin ne olduğuna ve bu ilacın etken maddelerinin nasıl bir etki yaratacağına kesinlikle bakması gerekir. Alerjik reaksiyon gösterme ihtimali olan bir etken madde bu ilaç için söz konusu ise kesinlikle doktoruna danışarak ilacın değişimini sağlayabilir.

Aynı zamanda bu ilacın etkin maddesi ya da maddelerinin yanı sıra başka bir ilaç kullanımı da söz konusuysa bu ilacın yanında kullanılacak olan diğer ilaçla tepkimeye girdiği zaman ne tür bir etki yaratacağının da düşünülmesi son derece büyük bir önem taşıyacaktır.

Urocare kullanımı, hamilelerde ve hamilelik şüphesi olan kişilerde herhangi bir kötü etki yaratmaz fakat yine de bu tip bir durum ile karşı karşıya kalmış bir kişinin her hâlükârda mutlaka doktoru ile iletişime geçmesi gerekli olur. Bu ilacın yaşlılarda kullanımı da olası bir durumdur fakat kronik bir rahatsızlık söz konusu ise Urocare kullanılmasının yine doktora ya da eczacıya sorularak yapılması önemli bir etken olacaktır.

Urocare Yan Etkileri Nelerdir?

Urocare yan etkileri nelerdir? Konusunu da ayrı bir başlık altında inceleyecek olursak yine önemli bir durumdan söz etmek mümkün olacaktır. Eğer ki bu ilacı kullanmanız gerekiyorsa, sebep olma ihtimali olan yan etkilerin de göz önünde bulundurulması gerekli olacaktır.

Elbette ki aşağıda sıralayacağımız olumsuz durumlar, bu ilacı kullanacak olan herkes için geçerli olacak diye bir şeyden söz etmiyoruz. Genel olarak insanlarda herhangi bir ilacın yan etkisinden söz edildiği zaman o ilacın bahsi geçen yan etkiyi yaratması kesinmiş gibi bir algı vardır. Fakat bu tür yan etkiler sadece ilaçların içinde bulunan etken maddeye karşı duyarlılık meydana gelip gelmemesi ile ilgilidir.

Urocare olası yan etkileri şu şekildedir;

 • Mide bulantısı
 • Karın ağrısı
 • Hazımsızlık
 • İshal

 

 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir