1. Anasayfa
 2. Anne ve Bebek

Yakı Bandı Varken Hamile Kalınır mı? Yakı Bandı Ne İşe Yarar?

Yakı Bandı Varken Hamile Kalınır mı? Yakı Bandı Ne İşe Yarar?

Yakı bandının birçok çeşidi mevcuttur. Birçok sebepten dolayı oluşan ağrılar veya eklemdeki şişlikteki ağrı sebeplerinin ne olur bilinmediği zamanlarda kullanılan bir yöntemdir. Eğer ağrılarınız varsa bu ilaçlı bezlere verilen isim olan yakı bantlarını kullanınız doğru bir yöntem olur.

Çoğunlukla eczanelerden bulununlar. Küçük bir bez parçası olduğu için her ne kadar size mantıksız gelse de eczanelerden alabilir ve rahatla güven içinde kullanabilirsiniz.

Yakı Bandı Nasıl Kullanılır?

 Yakı bandı kullanımı çok kolaydır. Kutusunun içerisine çıkardınız yakı bantlarını etiketlerinden çıkararak ağrılı bölgemiz neresi ise oraya yapıştırmalı ve beklemelisiniz. Satın aldığımız eczanelerde yakı bantları paketlerden çıkan bantlar her biri sadece tek kullanım içindir. Eğer vücudunuzda birden çok fazla yerde ağrı varsa her biri için ayrı bir yakı bandı kullanmanız gerekir. Her yakı bandı her bölgeye uygundur.

Yakı Bandı Acı Verir Mi?

Yakı bantlarını yapıştırdıktan sonra vücudunuzla tabii ki bir tepkime olacaktır. Bu bir ısınma işlemi olduğu için acı hissediyor olmamız çok normaldir. Fakat bu acı gerçek bir acı değildir. Bir rehabilitasyon merkezinde tedavi görmeniz gibi bir şeydir. Yakı bantlarının otomatik olarak ısılarını arttırdığı için sizde de bir hissiyat oluşacaktır sanki çok ağrıyormuş ya da çok bir yanma hissi yaşıyor musunuz gibi gelebilir fakat bu size zarar verici bir boyutta olmayacağı için korkmanıza gerek yoktur.

Yakı Bandı Vücudunuzda Ne Kadar Kalmalıdır?

Yakı bandını kullandığımız bölgeler derinin üstünde olduğu için nüfus etmesi için birazcık beklemek gerekir. Yaklaşık 4 ile 6 saat içinde etkisini gösterecektir. Bu yüzden 4 saat dolmadan hiçbiri yakı bandının vücudunuzdan çıkarmayın.  Çok ciddi ağrılar yaşıyorsanız da yakı bantlarını en az 48 saat vücudunuza tutmanız gerekir. Eğer tahriş durumu olduysa vücudunuzdan çıkarmakta fayda var.

Yakı Bandı Nasıl Çıkarılır?

Yakı bandının çıkarmanın hiçbir zorluğu yoktur. Kullanması kolay olduğu gibi çıkarmak da çok kolaydır fakat şöyle bir problem vardır. Çıkartırken ağrı hissedebilirsiniz. Eğer yakı bandının çıkarmakta zorlanıyorsanız ıslatmak da fayda vardır. Islattıktan sonra çok daha kolay çıkar.

Yakı Bandı İle Hamile Kalınır Mı?

Yakı bandı ile hamile kalma ihtimali yumurtalama döneminizin 10 ile 15 gün arasında yakı bandı kullandıysanız bel bölgenizde bir gebe kalma ihtimaliniz yüksektir. Fakat bilimsel olarak böyle bir tespit yapılmamıştır. Yakı bandının gebe kalma ihtimalini yoktur fakat yumurtalama döneminizde kullanınız bir yakı bandı ısısından dolayı biraz daha kolaylaştırdığı kişiler tarafından söylenir ama bilimsel yöntemi olmadığı için buna inanmak doğru olmayacaktır.

Yakı bandı mı çıkardıktan sonra banyo yapma tavsiye edilir mi diye baktığımızda evet tavsiye edilir. Yakının yanmasına ne zaman geçer?  Alıştıktan sonra geçer. Yakı bandı fiyatları genelde değişiklik gösterir. Siz hangisini almak isterseniz sizin bütçenize bağlıdır.

 

Yakı Bandı Boyun Ağrısına İyi Gelir Mi?

Yakı bandının vücudunuzun birçok bölgesine kullanabilirsiniz fakat boyut kısımlarını kullanmanız için satılanlar eczanelerde değildir. Eğer normal vücudunuz için alınan klasik yaka bantlarından kullanıyorsanız bunlar boyuna iyi gelmeyecektir.

Yakı bandı çok yakıyor ne yapmalıyım diye soruyorsanız yakı bandını ciddi bir yanma hissiyse çıkarılması tavsiye edilir. Eğer Aracınız çok da dayanılmaz değilse bir müddet daha sabretmeli ve dayanıklı olmakta fayda var. Kullanınız bölgede bekledikten sonra arızın hafiflediğini ve müddet sonra ağrının geçtiğinizi hissedeceksiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 1
  _z_c_
  Üzücü
 • 1
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir