1. Anasayfa
 2. Anne ve Bebek

Zayıf Bebeklere Hangi Mama Kilo Aldırır? Mama Önerileri

Zayıf Bebeklere Hangi Mama Kilo Aldırır? Mama Önerileri

Zayıf bebeklere hangi mama kilo aldırır? Mama önerileri özellikle ideal kilo ağırlığı altında bulunan bebekleri olan anneler sıkça araştırılmaktadır. Bebeklerin aşırı kilolu olmaması gerekirken aynı zamanda ideal kilonun altında olmaması da oldukça önemlidir.

Özellikle ideal kilonun altında bulunan bebeklerin bağışıklık sistemleri zayıf olduğu için oldukça kolay bir şekilde hastalanan bilmekte ve ciddi problemler ile karşı karşıya kalmak söz konusu olmaktadır. Bu nedenle besleyiciliği oldukça yüksek olan özel mamaların kilo problemi yaşayan bebeklerde kullanılması önerilmektedir.

Bilindiği üzere bebek mamaları bebeklerin ay ve yaş durumlarına göre farklı besleyicilikle üretilmekte olup her bebeğin ihtiyaç duyduğu besini bulunduğu yaş grubuna uygun olarak hazırlamaktadırlar. Bebekler farklı dönemlerde farklı ihtiyaçlar emekli olup özellikle beslenme ihtiyaçları bebeklerde oldukça sık değişiklik göstermektedir.

Genellikle zayıf bebeklerde yardımcı mamalar yani ek gıdalar oldukça önemlidir. Çünkü bu bebekler anne sütü ile yeterli besini alamamakta ve bu nedenle de ek besin ihtiyacı oldukça fazla duymaktadırlar.

Zayıf Bebeklere Hangi Mama Kilo Aldırır?

Zayıf bebeklere hangi mama kilo aldırır? Sorusunun cevabı her bebek için farklılık göstermektedir. oldukça fazla sayıda marka tarafından üretilen mamalar çocukların bulundukları ay ve yaş durumlarına göre de kendi içerisinde çeşitli denmektedir. Kilo aldırıcı Mama olarak piyasada satılan ürünler içerisinde genel olarak şu markalar yer almaktadır;

 • SMA 1 -2
 • Evolvia Nutripro
 • Humana 1- 2
 • Hero Baby Sütlü Elmalı Tahılı

SMA 1- 2 Bebek Maması

SMA 1-2 bebek maması en iyi kilo aldıran mama grubunda yer almaktadır. Özellikle SMA 0 ila 6 ay arası bebekler için uygun besin içeriklerine sahip olmakta olup aynı zamanda içerisinde yer alan farklı besin kaynakları ile anne sütüne en yakın özelliğe sahip olduğu bilinmektedir.

Özellikle anne sütünü yetersiz olan bebekler için oldukça ideal mamalar arasında yer alan bu ürün en iyi kalitede ve güvenli bir şekilde beslenme avantajı sunması nedeniyle bebeklerin günlük ihtiyaç duydukları besini almasına yardımcı olmaktadır.

Bu noktada sma mama kilo aldırır mı? Sorusuna da zayıf bebekler için kilo aldırıcı özelliğinin bulunduğunu söylemek mümkündür.

Evolvia Nutripo Bebek Maması

Omega 3, demir ve vitamin bakımından oldukça destek seyirci bebek maması grubunda yer alan Evolvia Nutripro bebek maması kısa sürede kilo aldırıcı özelliğe sahip olması nedeniyle ciddi oranda zayıflık yaşayan bebeklerin mutlaka kullanması gereken ek gıdalar arasında yer almaktadır. Genellikle 1 numarası yani 0 ile 6 ay arası çocukların kullanımına uygun olan bu besin ile zayıf bebekler kilo aldırabilir.

Kilo aldırıcı mama eczane üzerinden alınabildiği gibi aynı zamanda internet üzerinden de kolayca satın alınabilmektedir. Ancak genellikle eczaneden alınması oldukça önemli olarak görülen mamalar aynı zamanda Evolvia Nutripro markası marketlerde bulunmadığından genellikle daha kolay bir şekilde alınabilmektedir.

Humana 1-2 Bebek Maması

Humana 1-2 bebek maması da zayıf bebeklerin kullanımı için oldukça önemli olarak görülen bebek maması markaları arasında yer almaktadır. Kilo aldırıcı mama grubunda yer alan bu markanın hem 0 ila 6 ay öylesi bebekler için hem de 6 ila 12 ay arası bebekler için uygun yaş grubuna göre besin değerleri ile üretilmektedir.

Anneler tarafından zayıf bebekler için oldukça ideal mama markası olarak kabul edilen bu mama içerisinde yer alan destekleyici besinler ve kolay kullanımı sayesinde oldukça sık tercih edilmektedir.

Hero Baby Sütlü Elmalı Tahılı

Sadece anne sütüne benzer bebek mamaları değil aynı zamanda zayıf bebekler için besin içerikli mamalar da önerilmektedir. Halk arasında kaşık maması olarak da bilinen bu mamalar içerisinde genellikle kilo aldırıcı mama kategorisinde sıkça tercih edilen marka Hero Baby sütlü elmalı tahıllı bebek mamasıdır.

Özellikle ağız tadına en uygun mama grubunda yer alan bu marka kilo aldırmak amacıyla da sıkça tercih edilmektedir. özellikle bu mamayı kullanan anneler tarafından yapılan yorumlar doğrultusunda hem sağlıklı şekilde kilo alımını desteklediği hem de içerisinde bulunan süt, elma ve tahıl tarafından vücuda alınan vitamin ve minerallerin yüksek seviyede olduğu çıkarımlarını yapmak mümkündür.

 

 

 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir