1. Anasayfa
 2. Kadın

Adet Görüldüğü Halde Hamile Kalınır mı? Adet Gördüğü Halde Hamile Kalanlar

Adet Görüldüğü Halde Hamile Kalınır mı? Adet Gördüğü Halde Hamile Kalanlar

Geçmişten günümüze birçok kadının aklında önemli bir soru olarak adet görüldüğü halde hamile kalınır mı sorusu yer almaktadır. Aslında söz konusu soruya göre bakıldığında adet görüldüğü halde hamile kalınması durumunun ihtimalinin oldukça düşük olduğu karşımıza çıkmaktadır.

Bunun yanı sıra hamilelik oluştuktan sonra vücut içerisinde birtakım yerleşme kanamalarının olduğu belirtilmektedir. Buradan da anlaşıldığı gibi kadın bireylerin yerleşme kanamaları ile adet kanamalarını karıştırabildiği belirtilmektedir. Peki yerleşme kanaması nedir, yerleşme kanaması ile adet kanamasının arasındaki farklar nelerdir, adet olunmasına rağmen hamile olma durumu var mıdır? Sizlerde belirtilen bu sorular üzerine birtakım araştırmalar gerçekleştiriyorsanız, işte bu yazımız içerisinde araştırmakta olduğunuz tüm soruların net cevaplarına erişebilirsiniz.

Yerleşme Kanaması Nedir?

Yukarıda da değinildiği üzere yerleşme kanamaları ile adet kanamaları genel itibari ile birbiri ile karıştırılan konular olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna göre bakıldığında yerleşme kanamaları ya da diğer bir adıyla bilinen üstüne görme kanamaları aslında döllenmenin gerçekleşmesinin bir habercisi olduğu belirtilmektedir. Buna göre bakıldığında aslında yerleşme kanamaları embriyonun annenin rahmine tutunması sırasında meydana gelen bir kanama çeşidi olarak anlatılabilmektedir.

Söz konusu bu durum halk arasında genel itibari ile üstüne görme olarak bilinmektedir. Genel itibari ile bir bebek sahibi olmak isteyen bireylerin oldukça mutlu oldukları anlardan birisi üstüne görme kanamalarının yaşandığı anlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra bazı kadın bireyler adet kanaması ile üstüne görme kanamasını karıştırmakta ve bebek sahibi olmak isterken bir hüsran ile de karşılaşabilmektedir.

Aynı zamanda yukarıda da belirtildiği gibi adet kanaması ile karıştırılan bu kanama çeşidinin birçok farklı yolu ile adet kanamasından ayrılabildiği bilinmektedir. Genel itibari ile karıştırılmakta olan bu kanama çeşidinin, adet kanamaları dönemi ile dek gelmesi durumunda da işler biraz daha karmaşık bir hale gelebilmektedir. Buna göre bakıldığında üstüne görme kanamaları ya da diğer bir adıyla yerleşme kanamaları ile adet kanamaları arasındaki belirgin farklar nelerdir? Sizler de bu soruya cevap bulmak istiyorsanız, yazımızın devamının okuyabilirsiniz.

Yerleşme Kanamaları ile Adet Kanamaları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Araştırmalar sonucu elde edilen bilgilere göre bakıldığında yerleşme kanamaları ya da diğer bir adı ile üstüne görme kanamaları ile adet kanamaları arasındaki en önemli fark renk, miktar ve süre bazında olan farklar olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna göre bakıldığında söz konusu iki kanama arasındaki farklar aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir;

İmplantasyon kanaması olarak bilinen üstüne görme kanamaları genel itibari ile adet kanamalarına kıyasla daha az miktarda gerçekleşmekle birlikte bir pedi anca doldurmaktadır.

Bunun yanı sıra üstüne görme kanamaları adet kanamaları kadar koyu bir renge sahip olmamak ile birlikte pembe ya da koyu kahve renklerine sahip kanamalar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aynı zamanda implantasyon ya da diğer bir adı ile bilinen yerleşme kanamalarının süresinin de adet kanamaları kadar uzun olmadığı ve buna ek olarak da yaklaşık olarak en fazla 2 ile 3 gün sürebildiği belirtilmektedir.

Yaklaşık olarak 2 ile 3 gün arasında süren implantasyon kanamalarının adet kanamalarından bir diğer farkıysa içerisinde herhangi bir pıhtı içermiyor olması olarak belirtilmektedir. Herkesin bildiği üzere adet kanamalarının içerisinde belirli bir miktarda pıhtı yer almaktadır. Fakat bunun yanı sıra üstüne görme kanamalarında durum böyle değildir. Peki adet olan bir kadın hamile olabilir mi?

Adet Kanaması Geçiren Bir Kadın Hamile Olabilir mi?

Yukarıda da değinilen bilgiler ışığında aslında her kadın kendi adet süresine oldukça hakimdir. Bu nedenle üstüne görme kanamaları ile adet kanamalarının karıştırılmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra normal süresinin de kısa olduğu bilinen kadınlardaki adet kanamaları üstüne görme kanamalarıyla karıştırılabilmektedir.

Değinilen bilgilere ve araştırma sonucu elde edilen bilgilere göre bakıldığında adet görüldüğü halde hamile kalınır mı sorusunun cevabı hayır olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında kadınların genel itibariyle adet sürelerini takip etmesi ve söz konusu bu süreler içerisinde herhangi bir gecikme yaşamaması da önemli bir durum olarak görülmektedir. Günü gününe adet kanaması olan kadınlarda bu ihtimal söz konusu değildir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir