1. Anasayfa
 2. Bilgi

Bele Platin Taktıranların Yorumları

Bele Platin Taktıranların Yorumları

Bele platin taktıranların yorumları ile uygulatmayı düşündüğü bu tedavi yöntemiyle ilgili bilgi almak ve fikir sahibi olmak isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilmekte ve önemsenmektedir. Özellikle halk arasında oldukça karmaşık düşüncelere sahip olan bu yöntem için hem olumlu hem de olumsuz yorumlarla karşılaşmak mümkündür.

Bu nedenle de pek çok kişi, gerek çevresinden gelen yorumlar, gerek bu tedavi ile ilgili görüş bildirilen siteler üzerinde kişilerin yazmış olduğu yorumlar nedeniyle kafa karışıklığı yaşamakta, bu tedavi için karar vermekte bir hayli zorlanabilmektedir.

Bel sağlığı ile ilgili yaşanan sağlık problemlerinin çözümü için bu bölgeye platin uygulanması gerektiğinde, bu platinin gerek kalitesi gerek vücuda uyum sağlaması oldukça önemlidir. Uygulanacak olan platinin kalitesiz olması veya vücuda uyum sağlayamaması durumunda bu tedavi, kişilerin vücutları için önemli riskler taşırken, tedavinin sonuçları daha da kötü olabilmektedir.

Bele platin takılması hem son derece riskli hem de bir hayli zordur. Bu nedenle de bu platin ameliyatını gerçekleştirecek olan doktorun, bu alanda oldukça uzman ve başarılı olması gerekmektedir. Yanlış veya sorunlu bir operasyonun ardından takılan bu platin, daha ciddi sorunlara ve şikâyetlere sebebiyet verebilmektedir.

Bele platin tedavisi, özellikle kişilerin yaşamış oldukları bel fıtığı, bel kayması, omurga eğriliği, omurga kayması ve skolyoz gibi sağlık problemleri için uygulanan bir tedavi yöntemi olarak, kişilerin yaptırmak ile yaptırmamak arasında özellikle zorlu bir ameliyat olması ve yaşanan bir olumsuzluk durumunda taşıdığı riskler sebebiyle kaldığı görülmektedir.

Belde Platin Gevşemesi Belirtileri

Belde platin gevşemesi belirtileri özellikle ciddi bel ağrıları ile kendisini göstermekte, gevşeyen vidaların bulunduğu bölgeyi rahatsız etmesi ve baskı uygulaması sebebiyle kişiler, gevşeyen vidaların sebep olduğu bel ağrıları sebebiyle oldukça rahatsız olabilmektedir. Bu gevşeme oldukça riskli durumlardan biri olduğu için, belde platin gevşemesi yaşayan kişilerin tekrar ameliyat olması gerekmektedir.

Bele Platin Takılması Riskleri

Bele platin tedavisi, özellikle doğru uygulanmadığında, doğru uygulansa dahi bu tedavi için kaliteli olmayan bir platin uygulandığında veya uygulanan platinin vücutla uyum sağlamaması durumunda oldukça tehlikeli olabilmekte, kişiler bu tedavinin ardından daha ciddi sorunlar ile karşılaşabilmektedir.

Bu nedenle de hem oldukça zor hem de oldukça riskli bir ameliyattır. Ancak özellikle bu alanda son derece uzman ve deneyimli doktorlar tarafından gerçekleştirilen başarılı bir ameliyat ile kişiler bu platin ile sorunsuz bir şekilde ömür boyu dahi yaşayabilmektedir.

Yani bele platin takılması riskleri, bu ameliyatının olması gerektiği gibi gerçekleştirilmemesi durumunda ortaya çıkmakta, özellikle doğru bir doktor tercihi yapıldığında ve hem başarılı bir operasyon hem de kaliteli bir platin ile çok olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

Kişiler özellikle bu risk oranı sebebiyle oldukça kararsız kalırken, kişilerin beline uygulanacak olan platinin, vücutla uyum sağlayamaması durumu da yaşanabilmekte ve bu durumda da kişileri çok ağrılı ve sancılı bir süreç bekleyebilmektedir. Ancak bu risk oldukça düşük bir oranda bulunmakta ve çok nadir meydana gelebilmektedir. Vücut platini kabul etmezse belirtileri, kişilerin sakat kalabilmesine kadar gidebilmektedir.

Bunun yanı sıra yaşanabilecek bir diğer durum ise belde platin gevşemesi yaşanmasıdır. Bu durum da son derece ağrılı bir süreci beraberinde getirebilmektedir. Bu nedenle de kişilerin tüm incelemelerinin ve MR’ların büyük bir dikkatle yapılması, ameliyat kararı verirken tüm detayların incelenerek tamamen uyumlu olması durumunda bu ameliyatın gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Kısacası, kişilerin başarılı bir doktor ile bu ameliyatı olması durumunda bele takılan platin ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadan en kısa sürede iyileşmesi ve eski sağlıklı hayatına dönebilmesi mümkündür.

Bele Platin Takılması İyileşme Süreci

Bele platin takılması sonrası, kişilerin geçirmesi gereken bir iyileşme süreci bulunmakta ve bu iyileşme sürecinde kişilerin mutlaka doktor tavsiyelerine uyması ve bu ameliyatın ardından belirli bir süre boyunca mutlaka istirahat etmesi gerekmektedir.

Bele platin takılması iyileşme süreci içerisinde kişilerin özellikle uyması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara harfiyen uyulduğu takdirde kişiler en kısa sürede eski haline dönebilmekte ve ağırlık kaldırma dışında günlük rutinlerine dönerek sorunsuz yaşamaya devam edebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken tüm hususlar ve sürecin işleyişi şöyledir;

 • Bel platini ameliyatından sonra kişiler yaklaşık 6 saat süren bir dinlenmenin ardından yavaş yavaş yürümeye başlamaktadır.
 • Ameliyatın ardından kişiler herhangi bir yatışa gerek olmadan aynı gün taburcu edilebilmektedir.
 • Masa başı gibi herhangi bir ağırlık ile ilgisi olmayan işlerde çalışan kişiler için 1 hafta, ağırlık ile haşır neşir işlerde çalışan kişilerin ise en az 10 güm istirahat etmesi ve ardından iş hayatlarına geri dönmeleri gerekmektedir.
 • Ameliyattan sonra kişilerin günde yalnızca bir kez merdivenden inip çıkması gerekmekte, aksi takdirde kişiler ciddi ağrılar ve sorunlar yaşayabilmektedir.
 • İyileşme sürecinde kişilerin mutlaka yatarak istirahat etmesi, gün içerisinde yalnızca 2 saat kadar oturmaları gerekmektedir.
 • Kişiler iyileşme sürecinde evlerinde rahatlıkla çok zorlamadıkları takdirde yürüyebilmektedir.
 • Bu ameliyatın ardından uzun bir süre en fazla 5 kilogramlık ağırlıkların kaldırılması, daha fazlasının kaldırılmaması gerekmektedir.
 • Ameliyatın ardından iyileşme sürecinin de son bulmasından sonra yani yaklaşık 3 haftadan sonra kişilerin günde en az 1-1,5 km yürümesi, bu operasyonun başarısı adına oldukça önemlidir.
 • Ameliyatın ardından ilk üç haftadan sonra kişilerin cinsel ilişkiye girmelerinde bir sakınca bulunmamaktadır.

Bele Platin Taktıranların Yorumları

 • “Merhaba ben Münire. 45 yaşındayım. Bundan 4.5 ay önce evimde yangın çıktı ve ben evden çıkmaya çalışırken düşüp omurgami kırdım. Tam 1 ay hastanede yatak istirahatinde kaldım. Daha sonra 2.5 ay evde kemer kullandım. Bu sürede çok da doktor gezdim. Durumumda hiç bir iyileşme olmadı. Hatta ileride felce ya da kamburluğa sebebiyet verebilirdi. Daha sonra tavsiye üzerine Prof. Dr. Orhan Şen ile tanıştım ve çok geçmeden ameliyat oldum. Ameliyat başarılı geçti ve sırtıma 8 platin takıldı. 20 gün sonra artık evimin işini bile görebilir durumdaydım. Bunca zaman boşuna beklemişim. Orhan Bey’e çok çok minnettarım”
 • “Anneme kanal daralması bel kayması ve bel fıtığı tanısı konuldu ve 2013 subat ayında ameliyata alındı. fıtıklar temizlendi kanallar açıldı ve 6 adet vida takıldı. aradan geçen 1 senelik süreçte ağrılarında azalma olmadı ve ameliyatı yapan dr ile görüştüğümüzde tomografi istedi çekilen tomografide vidalardan 2 sinin gevşediği ve ağrılarının nedeni gevşeyen vidalar olduğu söylendi. ve şu anda ciddi bir depresyon geçiriyor tekrar ameliyat olmak istemiyor.”
 • “Yıllarca çekilen bel ağrıları ve iptal olarak yatmalardan sonra, nihayet gelen mutlu sondur! sanıldığı kadar korkulacak ve riskli bir ameliyat değildir, ehil ellerde gayet iyi sonuçlar verir, ameliyat öncesi yaşamınızı anımsamak istemezsiniz bile.”
 • “Sabah saat 06:30 da gireceğim ameliyat. kimisi diyor ki sakın olma kimisi diyor ki kesin çözüm. bakalım sonucu göreceğiz.”
 • “Son 5 yıl içinde 3 defa olduğum ve muhtemelen birkaç ay içinde tekrar olacağım ameliyattır. İlki askerden hemen önce başladı, acemi eğitimi sırasında iyice arttı, sonra askeri hastanede ilk ameliyat. Sonrasında askerliğe hızlı bir veda, bir ay sonra Hacettepe’de ikince ameliyat. Aradan ara ara ağrılı ama genelde problemsiz bir 4 sene ve arkasından 3. ameliyat. Bu arada bu ameliyatların hepsi l4-l5 denilen omurların arasındaki diskten oldu. 3. ameliyat öncesinde 4 farklı doktorla görüştüm 3ü bu omurları vida ile sabitlemek gerektiğini söyledi. Robocop olmayayım diye vidalamadan bir kez daha deneyelim o da olmazsa mecburen vida takacağız diyen doktora 3. ameliyatı oldum. Aradan daha 9 ay geçmişti ki bir hafta önce hızlı bir başlangıç ile yine ameliyatlık duruma geldim sanırım. Doktora gitmeye korkuyorum ama galiba kaçış kalmadı. robocop geliyor!”
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir