1. Anasayfa
 2. Bilgi

Hametan Göz Altına Sürülür Mü?

Hametan Göz Altına Sürülür Mü?

Hametan kullanımı yapacak olanlar göz altına sürülüp sürülmeyeceğini de merak etmektedir. Hametan göz altına sürülür mü? diye sorgulayanlar için kremin göz altındaki morluk ve şişliklerin geçmesi için kullanılabileceğini söylemek mümkün. Lakin burada dikkat edilmesi gereken önemli unsurda kesinlikle gözle direkt olarak temas edilmemelidir. Göze temas etmeyecek şekilde göz kapak ve göz altına sürülmesinde herhangi bir yan etkisi yoktur. Tam aksine morluk ve şişkinlik gibi rahatsız edici görüntünün bir nebzede olsa dindirilmesinde etkili olacağını söyleyebiliriz.

Hametan Nereye Sürülür?

Hametan içeriğinde yer alan etken maddesi ile birçok sorunların çözümü için tercih edilen bir ürün olmayı başarıyor. Hametan krem kullanımı yapacak olanlar açısından önemli hususlardan biri de kremin nereye sürülecek olduğudur. Hametan nereye sürülür? öğrenmek isteyenler için şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Bebek ve küçük çocukların pişiklerinde kullanılır
 • 1.2 derece yanık sorunları olduğu zaman kullanılarak yanıkların tedavi edilmesini sağlar
 • Kesik ve aynı zamanda çizik gidi deride meydana gelen lezyonlarda kullanılır
 • Kurumuş ve çatlamış olan cilt için kullanılan bir kremdir

Birçok bölgedeki sorunlarınızın tedavisinde güvenle kullanabileceğiniz Hametan ile daha güzel bir cilde sahip olunması sağlanmaktadır.

Hametan

Hametan Güneş Lekelerine İyi Gelir Mi?

Hametan kullanımı yapacak olanlar birçok sorunlarına çözüm arama derdindedir.  Şüphesiz onlardan biri de güzelliğe gölge düşürmeye neden olan güneş lekeleri diyebiliriz. Güneş lekelerinden rahatsız olan ve lekelerin giderilmesini isteyenler Hametan güneş lekelerine iyi gelir mi? araştırması içerisine giriyor. Çünkü kremin birçok sorunda çözüm sunuyor olması, güneş lekeleri açısından da aynı performansı verebilecek olduğu düşünülmektedir.

Cildinizdeki güzelliği kapatarak kötü görüntü sergilenmesine neden olan güneş lekeleriniz varsa Hametanı kullanabilirsiniz. Çünkü Hametan, sivilce ve akne izlerinden, güneş izlerine kadar pek çok lekelerin geçmesinde yardımcı bir üründür. Her ne kadar kremin asıl amacının yanıkları geçirmek amacıyla olsa da yanık tedavisinin yanı sıra cilt lekelerinin geçmesi içinde etkili bir özelliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Hametan Krem Dudağa Sürülür Mü?

Kremin yanlış şekilde kullanılması, sağlık açısından riskli olabilir. Bu nedenle kullanım talimatına uyulması gerekmektedir. Özellikle burada önemli olan kremin hangi bölgelerde kullanımının sakıncalı olmadığının bilinmesidir. Dudaklarda da kış aylarında ağırlıklı olarak çatlama ve benzeri sorunlar meydana gelebiliyor. Dudaklardaki kuruluktan kaynaklı olarak böyle sorunlar yaşanırken nemlendirmek amacıyla Hametan krem kullanımına başvurulabilir. Dudak çatlakları için ideal bir krem olduğundan dolayı kullanabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir