1. Anasayfa
 2. Cilt Bakımı

Et Beni Nedir?

Et Beni Nedir?

Et beni neredeyse her insanda bulunan bir ben çeşididir. Peki, et beni nedir? Hep birlikte inceleyelim. Et beni, genetik olarak her yaş grubunda oluşabilir. Genel anlamda et benleri, çoğunlukla otuzlu yaşlarla birlikte kendini gösterir. Et beni, kadın-erkek her iki cinste oluşabilir. Ayrıyeten yıllar geçtikçe de giderek sayıları artar. Et benleri genel olarak küçük ve deri renginde olur. Bunların dışında oluşan bir kısım daha var. Bu kısımda da ben, kahverengi olup ufak saplarla deriye bağlantılı olur. Fakat aksi durumlar da gözlemlenebilir. Bazen olması gerekenden daha da büyük leblebi veya ceviz ebadında olabilir. Tüm bunların dışında deriye yapışık toplu iğne büyüklüğünde de olabilir. Et beni menzilinde çeşitli oluşumlar meydana gelebilir.

Et Beni İlacı Ne İşe Yarar?

Et beni ilacı ne işe yarar? Sorusuna eğinmeden önce et beninin yalnızca ilaçlara düzelme olasılığının olmadığını söylemekte fayda var. Bazı bitkisel tedaviler sonucunda olumlu geri dönüşler almanız elbette ki mümkün! Peki, bu bitkisel kürler ne işe yarar? Evde hazırladığınız bitkisel kürler, et beni oluşmuş derideki benin düşmesini, küçülmesini ya da solmasını sağlayabilir. Bu aşamada size yardımı dokunacak onlarca yöntem var. Bu yöntemler arasında kendiniz için en uygun olanı seçip et beninize uygulayabilirsiniz. Uygulamaya başlamadan önce kullanacağınız herhangi bir malzemeye alerjinizin olmadığından emin olmakta fayda var.

İlaçla Et Beni Düşürmek Mümkün Mü?

Yukarıda da bahsi geçtiği üzere, ilaçla et beni düşürmek mümkün! Fakat her zaman olumlu sonuçlar elde edemeyebilirsiniz. Bu, sizin cilt tipinize, et beninizin çeşidine ve uyguladığınız yönteme bağlıdır. Bu yöntemler doğrultusunda olumlu ya da olumsuz sonuçlar alabilirsiniz. Et beni, neredeyse her yaş grubunda olan ve özellikle otuzlu yaşlarda daha da belirginleşen bir ben çeşididir. Eğer et beniniz normalin üstünde bir seyirdeyse mutlaka bir dermatoloğa görünmenizde fayda var.

Et Beni Düşürme Yöntemleri

Et beni, sahibini rahatsız edici boyuta ulaştığı zaman kişi, kendi müdahale eder. Bunu için birçok uygulama vardır. Bu uygulamalar et benini düşürür, küçültür ya da soldurur. Doğal et beni düşürme yöntemleri sayesinde siz de rahatsız olduğunuz et beninden kolaylıkla kurtulabilirsiniz!

Elma Sirkesi İle Et Beni Düşürme

Elma sirkesi ile et beni düşürme mümkün! Bilindiği üzere elma sirkesi, içerdiği yüksek asidik asit ile et beni tedavisinde kullanılır. Kullananların çoğu da elma sirkesinin çok başarılı bir doğal çözüm olduğunu iddia ediyor. Elma sirkesinin bu mucizevi etkisinden siz de kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Bunun için gerekli olan başlıca malzemeler var. Öncelikli olarak bir elma sirkesi gerekiyor. Sirkenin ardından bir kürdan, pamuk topu ya da yara bandına ihtiyacınız olacak. Tüm malzemelerin elinizin altında olduğundan emin olmalısınız. Tüm bunların ardından et beninin çevresini ılık su ve sabunla dezenfekte edin. Temizlediğiniz bölgeyi tamamen kurulayın. Ardından kürdan yardımıyla nazikçe kaşıyın. Sonrasında pamuğu elma sirkesine batırın. Akabinde benin üzerine yara bandıyla birlikte yapıştırın. Aynen bu şekilde sirkeli pamuğunuzu et beninizin üzerinde yaklaşık olarak bir gece bekletin. Sabah uyandığınızda yavaşça bandı çıkarın ve bölgeyi hafif ılık bir su ile iyice durulayın.

Ananas Suyu İle Et Beni Düşürme

Ananas suyu içeriğindeki çeşitli enzimler birçok fayda sağlar. Bu faydalardan en güçlüsü ananas suyunun iltihap sökücü etkiye sahip olmasıdır. Ananas, bu etkisi sayesinde et beninin küçülmesine vesile olur. Bununla birlikte vücudun diğer bölümlerine yayılmamasına ön ayak olur. Et benini ananas suyu ile tedavi etmek istiyor olabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak bir adet ananası ezin. Ezdiğiniz ananasın üzerine 3 damla limon suyu sıkın. Hazırladığınız bu karışımı küçük bir pamuk yardımıyla et beninizin olduğu yere ve çevresine uygulayın. Bu yöntemi et beniniz tamamen ortadan kaybolana kadar günde 3 defa uygulayabilirsiniz.

Tuz ve Soğan Suyu ile Et Beni Düşürme

Hepimizin bildiği üzere soğan antibakteriyel bir özelliğe sahiptir. Bu açıdan soğan, et benine karşı oldukça etkili bir silahtır. Et beninden soğan yardımıyla kurtulmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak soğanı ince ince doğrayın. Akabinde tuz ile karıştırın. Doğradığınız soğanı bir gece bekletin. Ertesi gün olduğunda beklettiğiniz soğanın suyunu sıkın. Ardından et beninin üzerine yavaşça uygulayın. Bunun beraberinde bir bandaj ya da yara bandıyla et beninin olduğu bölgeyi sarın. Bir gece bu şekilde uyuyun. Sabah olunca bölgeyi ılık su ile iyice temizleyin. Bu uygulamayı da tıpkı diğerleri gibi et beni tamamen yok olana kadar her gece uygulamaya gayret edin.

 

 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir