1. Anasayfa
 2. Bilgi

Papaverin Reçetesiz Alınır Mı?

Papaverin Reçetesiz Alınır Mı?

Papaverin reçetesiz alınır mı? Sorusu çoğunlukla peniste meydana gelen sertleşme sorununu yaşayan erkekler tarafından araştırılmaktadır. Ampul olarak uygulanmakta olan Papaverini reçetesiz olarak almak mümkün değildir.

Temelde kas gevşetici özelliğe sahip olan papaverin üroloji de sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin penis içine iğne ile enjekte edilerek uygulanmaktadır. Ereksiyon sorunu özellikle günümüzde erkeklerin en çok problem yaşadığı konular arasında yer almakta olup bu problem çoğu zaman beslenmeye veya çevresel faktörlere bağlı olarak ortaya çıkıp fizyolojik ve psikolojik etmenlere bağlı olarak görülmektedir.

Özellikle yaşlanma veya şeker hastalığı gibi rahatsızlıklarda da iktidarsızlık söz konusu olduğundan kişiler genellikle papaverin gibi ilaçları kullanarak bu sorunu ortadan kaldırmaktadır. Papaverin ampul nereden alınır? Sorusu da birçok kişi tarafından en çok araştırılan konular arasında yer almakta olup internet üzerinden alımların güvenilir olup olmadığı da merak konusu olmaktadır.

Bu noktada reçeteli olarak satılan bu ilaçların mutlaka uzman biri tarafından penise uygulanması gerektiğinden eczaneden satın alınması ve iğne yapma yetkisi bulunan kişiler tarafından uygulanması gerekmektedir.

Aksi halde sahte ilaç kullanımı veya yanlış uygulama sonucunda beklenmedik yan etkiler ve olumsuz durumlar söz konusu olabilir.

Papaverin İğne Nasıl Vurulur?

Papaverin iğne nasıl vurulur? Sorusu özellikle erkekler tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaktadır. İlaç iğne yardımıyla penis içerisine uygulanmakta olup genellikle insülin iğnesinin ucu kullanılmaktadır. damar ve sinirlerin bulunduğu üst kısım ile üretranın bulunduğu alt kısma uygulanmamalıdır.

İğnenin mutlaka penise 90 derecelik açı yapacak şekilde yani dik olarak batırılması ve ilacın penisin içerisine verildikten sonra iğnenin çıkartılarak batırıldığı yere 1 dakika kadar baskı uygulanması gerekmektedir.

Papaverin iğne kullananların yorumları içerisinde özellikle doğru uygulandığında oldukça etkili bir ilaç olduğu yer almaktadır. Ancak iğne vurulduktan sonra normal şartlarda 10 ile 15 dakika içerisinde sertleşmenin başlaması ve 30 dakika sonra penis hatam olarak sertleşme görülmesi gerekmektedir.

Sertleşme görüldükten itibaren 30 ila 45 dakika sonra ise sertleşmenin kaybolması ve penisin yumuşaması gerekmektedir. Bu durumun meydana gelmemesi halinde kişilerin mutlaka üroloji doktoruna başvurarak bir an önce sorunu tedavi ettirmesi gerekmektedir. Tedavide geç kalınması halinde uzamış ereksiyon hali penisin sertleşmesini sağlayan yapılarda bozulmalara sebebiyet vermektedir.

Böylece kısa süreli ereksiyon hali sağlamaya yardımcı olan papaverin doğru yöntemlerle uygulandığında etkili sonuçlar vermekte olup etkisinin 45 dakikayı aşmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Reaksiyon Göster
 • 1
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir