1. Anasayfa
 2. Sağlık

Dolorex Nedir, Ne İçin Kullanılır, Diş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Dolorex Nedir, Ne İçin Kullanılır, Diş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Dolorex nedir, ne için kullanılır, diş ağrısına iyi gelir mi? Sorusu, diş ağrısı ile karşı karşıya kalmaya devam eden kişiler tarafından sık araştırılmaktadır. Dolorex piyasada yer alan ağrı kesicilere nazaran çok daha kuvvetlidir. Dolorex ilacını, birçok farklı ağrıyı geçirmek amacıyla kullanmanız mümkün olacaktır. Bu ilacın genel olarak; kuvvetli ağrılar için kullanılmaya devam ettiği bilinmektedir. Özellikle de diş ve kulak ağırlarının geçmesi için; Dolorex ilacının sık sık tercih edilmeye devam ettiği ve doktorlar tarafından tavsiye edildiği de verilen bilgiler arasında yer almaya devam etmektedir. Dolorex ilacının düzenli bir şekilde kullanılmasına da gerek yoktur. Yalnızca, yoğun ağrılar söz konusu olduğu zaman Dolorex ilacının kullanılması yeterli olacaktır. Bu nedenle, ağrı olmadığında ilacın kullanılmamasında fayda vardır.

Dolorex İlacının Kullanımı

Dolorex ilacının kullanımı ve kullanım koşulları da çok önemlidir. Dolorex, ağrı kesici ilaç grupları arasında yerini almaya devam ediyor olsa da ilacın aşırı kullanımı söz konusu olduğu zamanlarda vücuda zarar vermesi de mümkün olabiliyor. Bu nedenle, hastaların çok dikkatli olması gerekmektedir. Dolorex kullanmak isteyen hastaların dikkat etmesi gereken hususlar ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Dolorex ilacı da kapsül halinde satışa sunulmaya devam eden ilaç türleri arasında yer alır. Bu nedenle, ağızdan hap olarak alınması gerekmektedir.
 • Dolorex ilacının günde en fazla 3 kere olmak üzere kullanılması gerekmektedir. Bazı ekstrem durumlar söz konusu olduğunda ise, ilacın dozunun artırılmasında herhangi bir sakınca olmayacaktır.
 • Dolorex ilacı, bol su ile tüketilmesi gereken bir ilaç türüdür. Farklı bir sıvıyla içildiği takdirde vücuda zarar vermesi de söz konusu hale gelebilir.
 • Dolorex ilacı kullanılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de ilacı uygun oda sıcaklığında saklamak olacaktır.

Yukarıda verilen hususlar eksiksiz bir şekilde uygulanmaya devam ettiği takdirde, ilacın vücuda herhangi bir zarar vermesi söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle, doktorların belirlemiş olduğu koşullara ayak uydurulması çok önemli olacaktır.

Dolorex Etki Etme Süresi

Dolorex etki etme süresi de birçok kişi tarafından merak edilen bir konudur. İlacın etki etmesi, yaklaşık olarak 1 saat kadar sürecektir. Ancak bazı kişilerin vücudu, ağrı kesicilere karşı bağışıklık kazanmaya başladığı için; kolay kolay iyileşmeleri mümkün olmayabiliyor. Bu nedenle, ilacın; yalnızca doktorlar tarafından belirtildiği miktarda alınması çok önemlidir. Aksi takdirde, ilaç işe yaramadığı gibi; kişilerin vücuduna çeşitli zararlar vermeye de başlayabilir. Bu durum ise; ileriki yaşlarda, çok daha büyük sorunlar yaşanmasına sebebiyet verebilir. Ancak çok yoğun ağrılar söz konusu olduğu zaman, ilacın günde üç kere içilmesinde bir sorun yoktur. Fakat basit ve çok ağrı yapmayan hastalıklarda Dolorex kullanılmasına gerek yoktur.

Dolorex Kullanım Süresi

Dolorex Kullanım süresi, ağrı Eşikleri ile doğru orantılı olacaktır. Örneğin adet sancısı çeken kişiler, ilacın; bu dönem bitene kadar kullanmaya devam edebilirler. Bununla beraber, diş ağrısı ya da kulak ağrısı gibi yoğun ve ciddi ağrılar ile karşı karşıya gelmeye devam eden kişilerde dayanılmaz ağrılar da Dolorex ilacını kullanmaya devam edebilirler.Ancak, her ne olursa olsun ilacını kontrollü bir şekilde kullanılmaya devam ediyor olması çok önemlidir. Aksi takdirde, zaman içerisinde ağrıyı da hafifletmeyeceği verilen bilgiler arasında yer alır. O nedenle, ağrı kesici ilaçları içecek olan kişilerin çok dikkatli olması ve doktorların verdiği bilgilerin dışına çıkmaması gerekecektir. İlaç, düzenli bir şekilde yalnızca ağrı bazlı olarak kullanılmaya devam ettiği takdirde; vücuda herhangi bir zarar vermeyecektir. Ancak çeşitli yan etkilerin gözlemlenmesi durumunda da ilacın kullanımının bırakılması çok önemlidir.

Dolorex İlacı Yan Etkileri

Dolorex ilacı yan etkileri de İlacı yeni kullanmaya başlayacak olan hastalar tarafından merak edilir. Her ilaçta olduğu gibi; bu ilaçta da bazı yan etkiler gözlemlenmeye devam edebilir. Yan etkiler çok fazla olmadığı süreçte, herhangi bir sorun teşkil etmiyor olsa da artış göstermesinde ya da kişilerin bünyesine olumsuz etkilemesi durumunda; mutlaka en yakın uzmana danışılması gerekmektedir. İlacın yan etkileri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • En belirgin yan etkiler; baş dönmesi ya da mide bulantısı olarak bilinmektedir. Ancak bu yan etkileri sebeplerinden bir tanesi de aç karna ilaç içmek olabilir.
 • Adet döngüsünün hızlı bitmesine sebebiyet verebilir.
 • Bağırsaklarda ya da midede kanama durumu ortaya çıkarabilir.
 • Alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.
 • Çok sık kullanılmaya başlandığı takdirde; vücutta ya da deri ve dökülmeler ortaya çıkabilir. Bu durum ise, çok risklidir.

Yukarıda verilen belirtiler, ilacı kullanmaya devam eden kişilerde gözlemlemeye devam edebilir. Ancak, gene etkiler çok fazla değilse ya da kişilerin vücudunu rahatsız edecek bir boyuta ulaşmadıysa;Doktora gidilmesine gerek yoktur. Ancak yan etkiler, riskli durumlar arz etmeye başladıysan; en yakın sağlık kuruluşu ile görüşme sağlanmasında fayda vardır. Aksi takdirde, ilacın çok daha büyük zararlar vermesi söz konusu olabilir.

Dolorex Fiyatı

Dolorex fiyatı 32,58 TL olarak belirlenmiştir. İlaç, eczanelerden reçetesiz bir şekilde satın alınabildiği için; birçok kişinin kullanmaya başladığı verilen bilgiler arasındadır. Aynı zamanda, bu ilacın uzman doktorlar tarafından da yazılabilir ve reçeteli olarak satın alındığı da bilinir. Eczane yetkililere, ilacın nasıl kullanıldığını anlatacağı için; herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızdan da emin olabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir