1. Anasayfa
 2. Sağlık

Fonksera Nedir? Ne İşe Yarar? Kullananlar Yorumlar

Fonksera Nedir? Ne İşe Yarar? Kullananlar Yorumlar

Fonksera, majör depresif yaşanan sorunlarda kullanılan bir ilaçtır. Ruhsal depresif hallerde Fonsere kullanımı yapılmaktadır. Depresif bozuklukları olan kişiler bakıldığı zaman Fonksera ilacı kullanarak ruhsal bozuklukların onarılmasını sağlamaktadır. Antidepresan bir ilaç olarak kullanılan Fonkseranın uzman doktor dahilinde bu tür sorunlar yaşayan kişilere de verilmiş olduğunu söylemeliyiz. Antidepresan ilaç kullanıldığı zaman kişiye ayrı bir zindelik vermektedir. Ayrıca konsantrasyon gibi çeşitli sıkıntılar yaşayan kişilerin de konsantrasyon ile ilgili olarak eksikliklerin giderilmesine yardımcı olur.

Fonksera Ne İçin Kullanılır?

Ne yazık ki çağımızda ruhsal açıdan sıkıntılar yaşayan ve depresif bozuklukları olan kişiler olabiliyor. Bu tip kişilerin ister istemez bir tedaviye de ihtiyacı olduğunu söyleyebiliriz. Fonksera ne için kullanılır? diyenler için baktığımız zaman depresif sorunların hızlı şekilde tedavi edilmesi amacıyla kullanılan bir ilaç olduğunu söylemeliyiz. Bu ilacın mutlaka doktor onarı alınarak kullanılması gerekmektedir. Aksi  takdirde kullanacak olan kişi açısından bakıldığı zaman ters etkilere maruz kalma gibi birtakım sorunlara sebebiyet verebilir.

Fonksera 5 MG Nasıl Kullanılır?

Ağır bir etken içeriğine sahip olan Fonksera’nın mutlaka dikkatli şekilde kullanımı yapılması gerekmektedir. Fonksera 5 MG nasıl kullanılır? olduğu bilinmeli ve mutlaka kullanma talimatı ışığında ilacın kullanılması önem arz eden konulardan biri haline gelmektedir.  Çünkü yapılacak en ufak bir yanlış kullanım sonrasında ise ne yazık ki ciddi yan etkilere maruz kalma gibi bir durumlar açığa çıkmaya başlayabilir. Fonksera ilacın kullanımı nasıl olması gerektiğine geldiğiniz zaman:

 • 1 tableti 1 bardak su ile yutmalısınız.
 • Aç karnına ilacın içilmesinde herhangi bir yan etki sorunları olmaz
 • Bu ilacın 18 yaştan küçük olanlar için önerilmediğini ve sağlık açısından son derece sakıncalı olduğunu söyleyebiliriz.

Fonksera Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Fonksera ne kadar sürede etki eder? konusu da bu tip ilaçları kullanacak olan kişiler açısından önem arz eden konulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. İlaç ruhsal bozuklukları en hızlı şekilde tedavi edebilmek amacıyla kullanılırken etkisinin iki hafta gibi bir zaman dilimi içerisinde hissettirmeye başlayacak olduğunu söylemeliyiz. Böylelikle iki veya üç hafta içerisinde ilacın kişi üzerindeki etkileri de net bir şekilde görülmeye de başlamış olacaktır.

Fonksera Ne İşe Yarar?

Fonksera ne işe yaradığı, ilaç sektöründe önem arz eden bir durumdur. Çünkü bu tip ilaçların direkt olarak bizleri yakından ilgilendirmiş olduğunu  söyleyebiliriz. Fonksera ne işe yarar? diye ele aldığımız zaman majör depresif olayların tedavi edilmesinde kullanılan bir ilaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişide depresif bir bozukluk durumu söz konusu olduğu zaman doğal olarak bu tür ilaç aracılığı ile hastanın tedavisi de yapılmaya başlanır. İlacın içerisinde yer alan etken maddesine bakıldığı zamanda zindelik hissi verdiğini ve kişinin psikolojik anlamda kendisini daha iyi şekilde hissetmeye başlamasına neden olduğunu söylemeliyiz.

Fonksera Uyku Yapar Mı?

Fonksera uyku yapar mı? konusu son derece önem arz eden konulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer ki ilaçla ilgili olarak herhangi bir doz aşımı durumu söz konusu olduğu zaman haliyle uyku gibi bazı sorunların gün yüzüne çıkmasına da neden olmaya başlayacaktır. Bu nedenle günlük kullanılması gereken doz miktarının üzerinde olmaması önemlidir. Aksi durumda bazı belirtiler ile karşılaşma durumu yaşanabilir.

Fonksera Kaşıntı Yapar Mı?

Fonksera ilacı kullanırken bazı tepki durumlarını cildimizde görebiliriz. Özellikle bu ilaç kullanımı sırasında kaşıntı gibi bazı istenmeyen durumlar ile karşı karşıya kalma durumumuz söz konusu olabilir.

Fonksera kaşıntı yapar mı? diye sorabilirsiniz. Eğer vücudunuzda anormal bir kaşınma hali ortaya çıkıyorsa bu durumun aşırı dozdan kaynaklı olma ihtimali olabilir. Doz aşımı sonrasında bazı olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalınması kaçınılmaz olmaya başlayacaktır. Bu sebeple burada önemli diyebileceğimiz konulardan biri mutlaka doz aşımına dikkat edilmesi olacaktır. Doz aşımı dikkat edilerek kullanıldığı zaman istenmeyen bir yan etki sorunları ile karşı karşıya kalma durumu söz konusu olmaz.

Fonksera Kilo Yapar Mı?

Depresif ağır ilaç olarak kullanılan fonsera için kilo yapıp yapmayacağı konusu da önemlidir. Çünkü bazı ağır içeriğe sahip olan ilaçların iştah açma ya da birden bire kişinin hızlı şekilde kilo almaya başlamasına yol açtığını söylemek mümkün. İş Fonksera kullanımına geldiği zaman nasıl olacağına bakıldığı zaman kilo yapma durumu nasıl olur diyorsanız  kilo alımı konusunda herhangi bir yan etki sorunları ortaya çıkarmayacak olduğunu söylemeliyiz. Bu nedenden dolayıdır ki Fonksera kilo yapar mı? diyenler için yapmayacak olduğunu söylememiz gerek.

Fonksera Yan Etkileri

Fonksera ilacını kullanacak olanlarda çok nadirde olsa bazı yan etki durumları olabilir. Fonksera yan etkileri nelerdir diye baktığımız zaman şu şekilde olduğunu söylemeliyiz. Bunlar nelerdir diye baktığımız zaman şu şekilde ele alabiliriz:

 • Fonksera ilacın yan etkilerinden biri olarak baş dönme sorunları ortaya çıkarmaktadır
 • Uyku durumu
 • Mide bulantısı
 • Baş ağrısı
 • Baş dönmesi
 • Mide bulantı halinin meydana çıkması
 • Çok seyrekte olsa bazı kişilerde yan etki olarak göz bebeklerinde büyüme sorunlarının ortaya çıkması
 • İshal ve kabızlık sıkıntılarının açığa çıkması
 • Şiddetli bir baş ağrısı durumu ile karşı karşıya kalmak
 • Doz aşımı kaynaklı olarak sürekli olarak uyuma isteği içerisinde olma ya da ters tepki olarak uykusuzluk sorunlarına neden olmaktadır.

durumları olduğu zaman mutlaka doktora gitmeniz gerekmektedir. Aksi halde ilacın olumsuz yan etkisi sağlık durumlarınızı da etki altına almaya başlayabilir.

Fonsera Kullanımı

Fonksera ruhsal bozukluk tedavi etmek amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Aynı zamanda da bu ilacın reçeteli bir şekilde kullanıldığını sözylememiz gerekir. Yan etkisi görülebilecek bir ilaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm vücutta kaşıntı ve aynı zamanda da sıcak basma hali varsa o zaman ilacın üzerinizde etki etmesine neden olacaktır. Üzüntülü ve içsel sıkıntılarınızın artma konusunda tetikleme durumu söz konusu olabilir.

Fonksera Ne Zaman Kullanılmalı?

Fonksera aç karnına kullanılabilecek bir ilaç türüdür. İlacın ne zaman ve nasıl şekilde kullanılacak olduğuna geldiğimiz zaman psikiyatri doktor tarafından belirlenmesi gerekmektedir. Böylelikle kişinin ruhsal bir sorun yaşamadan daha sorunsuz bir şekilde ilacı kullanması açısından önemlidir. Bu ilacı kullanan kişilere bakıldığı zaman kesinlikle hamile, sağlık sorunları olan kişilerin kullanmaması gerekmektedir. Ayrıca doz miktarında aşırıya kaçma olduğu zaman doğabilecek en ufak bir yan etki sorunları olduğu zaman hemen vakit kaybı yapılmadan sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Sağlık kuruluşuna giderek durumu izah etmelisiniz. Aksi halde sağlığınız açısından ister istemez daha büyük tehlike çanlarının çalma durumu yaşanabilir. Ruhsal sorun yaşayan kişiler için uygundur.

Fonksera Kilo Yapar Mı?

Depresif ağır ilaç olarak kullanılan fonsera için kilo yapıp yapmayacağı konusu da önemlidir. Çünkü bazı ağır içeriğe sahip olan ilaçların iştah açma ya da birden bire kişinin hızlı şekilde kilo almaya başlamasına yol açtığını söylemek mümkün. İş Fonksera kullanımına geldiği zaman nasıl olacağına bakıldığı zaman kilo yapma durumu nasıl olur diyorsanız  kilo alımı konusunda herhangi bir yan etki sorunları ortaya çıkarmayacak olduğunu söylemeliyiz. Bu nedenden dolayıdır ki Fonksera kilo yapar mı? diyenler için yapmayacak olduğunu söylememiz gerek.

Fonksera Bağımlılık Yapar Mı?

Fonksera bağımlılık yapar mı? bazı ilaçlarda olduğu gibi majör depresif tedavisi için kullanılan ilaçta ne durumda olacağını öğrenmek isteyebilirsiniz. Halk arasında bakıldığı zaman Fonksera ve diğer antibiyotik ilaçlarla ilgili olarak bağımlılık yapacak olduğu düşüncesi hakim olduğunu söyleyebiliriz. Lakin Fonksera’nın kişi üzerinde herhangi bir bağımlılık etkisi yaratma durumu söz konusu olmayacağının altını çizmemiz gerek. Her ne kadar bazı ilaçların kullanan kişiler üzerinde bağımlılık yaratma etkisi bulunuyor olsa da Fonksera için bu durumu söylemek mümkün değildir.

Fonksera İlaç Cinselliğe Etki Eder Mi?

Ağır antibiotik ilaç grubu içerisinde yer alan Fonksera ilaç cinselliğe etki eder mi? diye düşünmeye başlayabilirsiniz. Bu tür ilacı kullananlar açısından gözleme yapıldığı zaman herhangi bir cinselliğe olumsuz etki durumu söz konusu değildir. İlacı kullanan kişiler, cinsel beraberlik ile ilgili olarak engel durumu yaşamak zorunda kalmadan birlikteliklerini sürdürebiliyor. Bu yüzden ağır depresyon ilacının cinsel beraberlikleri yerle bir edeceğine dair endişe halinin yersiz bir davranış olacağını söylememiz gerekir.

Fonksera İlaç Faydaları

Ne yazık ki depresif bir ruh hali içerisinde olmak yaşantımızı yerle bir etmeye neden olur. Bir süre sonra ise hiçbir şeyi sağlıklı şekilde düşünemez duruma gelmeye başlamış oluruz. Fonksera gibi ağır ilaç kategorisinde yer alan ilaçlarla ilgili olarak bazı beklenti içerisinde olunduğunu söyleyebiliriz. Fonksera ilaç faydaları nelerdir, neden bu ilacın kullanılması gerektiğini merak ediyorsanız şu şekilde belirtmemiz gerekir:

 • İlacın kullanılması ile depresif sıkıntılar yaşayan kişinin depresif semptomplarında iyileştirmeler meydana getirir
 • İştah azalması sorunları varsa ortadan kaldırır
 • Depresyon sorunu yaşayanların depresyon sıkıntılarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur
 • Hastanın kendisinde gördüğü değersizlik hisleri, ilacın düzenli şekilde kullanılmaya başlanması ile ortadan kalkar
 • Daha sağlıklı ve aynı zamanda da mutlu olacağı bir ruh hali içerisinde yer alma şansına sahip olur
 • Kaygı, endişe ve korku gibi yaşamını ister istemez çok büyük bir etki altına almaya neden olacak sorunlarından kurtulmaya başlar.

Birçok konuda hastaya fayda sağlayarak yeniden ruh sağlığını geri kazanması konusunda önemli diyebileceğimiz bir ilaç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fonksera İlacı Kullananların Yorumları

Fatma Aygız

Ruhsal bozukluklarım vardı. Psikiyatri benim için Fonksera ilacını kullanmamı uygun gördü. İlacı ilk kullanırken açıkçası korktum diyebilirim. İçerisinde ağır etkenler olduğundan dolayı üzerimde ne gibi bir sorun yaratır diye düşündürdü. Ama çok şükür bir sıkıntı olmadı.

Gökhan Artepe

Fonksera ruhsal bozukluklarımı onararak yeniden hayata dört elle sarılmamı sağlayan bir ilaç.

Esen Filiz

Ağır bir anbiyotiktir. Kullanma talimatına dikkat etmenizde yarar var. Ben doktorumun önerdiği dozda kullanmaya dikkat ediyorum.

Serkan Kırız

Depresif bir ruh hali içerisindeydim. Özellikle konsantrasyon güçlüğü çok fazla çekiyordum. İlacı kullandıktan sonra bu sıkıntılar gitti.

Meryem Özbağ

Ciddi derece de bana çok iyi gelen bir ilaç etkisini iki haftadan sonra görmeye başladım.

Seren Ay

Fonksera ben ilk kez kullanmaya başladım. Açıkçası nasıl bir fayda sağlayacak denemiş olacağım.

Reaksiyon Göster
 • 1
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 1 ay önce

  Özellikle sabah saatlerinde içiniz vücudunuz ilaca saat 7 gibi alistiysa saat 11 de alırsanız akşama kadar baş ağrısı yaşarsınız ya da erken içerseniz yine aynı tepki dikkat yoğunluğu iyiye gidiyor bu konuda oldukça etkili ama regl döneminde aynı zamanda basım ağrıyor ve o süreçte ek bir ağrı kesici olmadan yaşanmıyor 20 mgligi çok fazla kasindiryordu iş yerinde utanıyor insan karşıdakilere karşı sürekli bir kaşıntı bırakmaya başlarsam kötü olurum diye korkuyorum ölme isteğim vardı tabi o süreçteki sorunlarım da hafifledi ve ilaca. Başladım artık ilaçtan mi yoksa sorunlar azaldığı için mi ölme isteğim gitti bilmiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir