1. Anasayfa
 2. Bilgi

Gres Yağı Nedir? Gres Yağı Neye İyi Gelir?

Gres Yağı Nedir? Gres Yağı Neye İyi Gelir?

Gres yağı nedir? Neye iyi gelir? aslında sanayide kullanılan özellikle mekanik aksamlarının rahat bir şekilde çalışmasına yardımcı olan ve  makinelerin aşınmasını engelleyen diğer Yağlara göre uygulandıktan sonra yoğunluğu nedeniyle akmayan damlamayan  bir yapısı vardır Yağların yeterli olmadığı dönemeyen makinelerin ve daha çok da rulmanlı yatakların uygulamasında kullanılır. Sanayinin önemli bir parçasıdır mekanik işlerde kullanılır suya karşı dayanıklılığı vardır. Özel bir yağdır hem kesme hem aklıma özelliğine sahiptir biraz deforme olan makinelerin yağlanmasını sağlar akmadan koyulaştırıcı özelliği nedeniyle sağlıklı bir şekilde işlemesini sağlar. Gres  yağı aslında sanayinin bir parçası olmaktadır ama yüksek  nemlendirme özelliği nedeniyle insanlar tarafından da tercih edilebilmektedir tıbbi açıdan kanıtlanmış bir kullanımı olmadığından çok dikkat edilmesi gerekmekte uzman bir hekime danışılmadan kullanılmamalıdır bazı cilt rahatsızlıkları Sedef gibi yüksek nemlendirme özelliği bulunmasından dolayı tercih edilmektedir. Bununla ilgili kanıtlanmış herhangi bir bilimsel açıklama yoktur.

Gres yağı özellikle son zamanlarda tüm dünyada meydana gelen küresel bir enflasyondan sonra daha önemli hale gelmiştir. Çünkü artık bir şeyi almak oldukça maliyetli ve güç bir hale gelmiştir. Bu sebepten dolayı insanlar ellerinde olan ürünlerin kıymeti bilmeli ve tamir ederek de kullanım süresini daha uzun hale getirilmelidir. Özellikle sanayi de kullanılan makineler hem maliyet olarak çok maliyetli hem de sanayinin işlemesi gereken bir düzeni bulunmaktadır. Bu düzende bir aksaklık yaşanmaması adına da makineler ayrıca bir önem arz etmektedir. Çünkü sanayiler belli bir üretim kapasitesi ile çalışmaktadır. Günlük olarak bu planlanan işin yapılması gerekmektedir. Çeşitli aksaklıklar yaşanmaması adına bu durum oldukça önemlidir. Aynı zamanda sanayi de kullanılan makinelerin düzenli olarak bakımının da yapılması gerekmektedir.

Gres Yağı Cilde Sürülür Mü?

Gres yağı cilde sürülür mü? Sanayinin parçası olan gres yağı mekanik Aksamlarda sürtünme aşınmaya İyi gelmektedir. Asıl olarak sanayinin bir parçası gres yağı suya dayanıklılığı yoğun nemlendirme özelliği nedeniyle ciltte görülen rahatsızlıklara iyi gelir mi diye düşünmeden edinilemez gres yağı bazı  sabunları Kıvamını arttırmak yoğunluğunu çoğaltmak için  kullanılabildiğine göre Abartı olmadan kullanılabileceği kişinin tercihine bağlıdır. Gres yağı insanlar tarafından makinelerde uygulanırken cilde temas eden kişilerde bir program yarattığı kayıtlara geçmemiştir. Bununla birlikte yeterli araştırmaların olmadı ve kayıtlara  geçen bilimsel çalışmaların olmadığı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu olay tamamen kişilerin tecrübesine ve istemesine bağlıdır. Gres yağı tıbbi açıdan herhangi bir kabul edilmişliği  yoktur. Bunu kullanan Ustalar ve temas eden işçiler bir sorun yaşamamış olsa da Dikkat edilmezsi kesinlikle gereklidir. Kulaktan dolma bilgilere itibar edilmemelidir.

Gres Yağı Yaraya Sürülür Mü?

 Gres yağı yayaya sürülür mü? Fakat çok eski zamanlardan beri gres yağı kullanılmakta mekanik aksamlara faydası olduğu gibi insan vücuduna faydaları olduğuna inanmakta soğuk ülkelerde insanlar bunu vücuduna sürerek ısı ısındığını belirtmişlerdir soğuktan korunmuş ve kırık çıkıklarına sürerek rahatlamaya neden olduğunu belirtmişlerdir. Tabii ki bunların hepsi eski zamanlarda olmuştur. Günümüzde onunla ilgili tıbbi geçerliliği bulunan araştırma mevcut değildir. Bu nedenle gres yağı Tabii geçerliliği bulunmamaktadır ne kadar olsa da insan vücuduna yararıma zararımı oldu kanıtlanmamıştır eski çağlarda yapılan uygulamalar faydalı görünse de günümüzde tabii olarak geçerliliği kanıtlanmış birçok ilaç ve Tıbbi malzeme bulunmaktadır Bu nedenle  gres yağı yerine onlar tercih edilmelidir

Gres Yağı İnsana Zarar Verir Mi?

Gres yağı insana zarar verir mi? Mekanik aksamlarda kullanılır, makinelerin performansı üzerine etkilidir. Gres yağı kalıcıdır ancak  herhangi bir kanıtlanmış tıbbi bir yararı yoktur. Mekanik aksamların aşınmasını engeller. Eskiden insanlar üzerlerine sürüp ısındıklarını belirtilse de kırık ve çıkıklarına bunu sürerek ağrılarının hafiflediğini inansa da tabii açıdan herhangi bir yararı yoktur. Gres Yağı sabun emülsiyonu mineral yağ içerir zararları var mı yok mu kanıtlanmamıştır.

 

 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir