1. Anasayfa
 2. Sağlık

Arveles Adet Geciktirir Mi?

Arveles Adet Geciktirir Mi?

Adet dönemini sıkıntılı yaşayanlar için arveles adet geciktirici ilaç kullanımı önemlidir. Adet dönemi her kadının her ay yaşadığı, fiziksel, zihinsel, psikolojik etkiler nedeniyle ağrılarının arttığı ya da azaldığı ve bu nedenle de kimi zaman olumlu kimi zaman olumsuz sonuçlar doğurabilecek bir dönemdir. Ağrının derecelerini etkileyen bu faktörler, genellikle kadınların stressiz bir adet dönemi geçirmesinden ve  hayatlarındaki olumsuz unsurlardan bu dönem boyunca kaçınmaktan geçmektedir. Elbette bu dönemde yaşanacak sıkıntıların en aza indirgenmesi önemli bir yere sahiptir.

Adet dönemi boyunca daha rahat bir şekilde yaşamak kadınların adet ağrılarının azaltılması yönünden oldukça önemli bir unsurdur. Bu unsurların çeşitli kollara ayrıldığı da söylenebilmektedir. Bu kollar arasında düzenli beslenme, spor yapma gibi hayatın içinde de önemi olan kısımlar bulunmaktadır. Her ne kadar kadınlar bu dönemde ilaç içseler de doktorların önermediği ilaçları kullanmak vücudun diğer organları için oldukça tehlikelidir. Genç yaşta bunun etkileri görülmeyebilir fakat ilerleyen yaşlarda ciddi sağlık sorunları ile karşılaşılabilmektedir.

Arveles İlaç Nedir?

Arveles, doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken, şiddetli baş, karın, mide ağrıları gibi ağrılara sahip olan kadınların kullanması önerilen bir ilaçtır. Bu ilaç reçetesiz şekilde verilmediği için öncelikle doktorunuza ağrınızın hangi bölgede olduğunu anlatmalı ve daha sonra onun vereceği bir reçete ile eczaneye uğramalısınız. Günlük olarak 1 doz ya da 2 doz olarak kullanılabilen bu ilaç fazla kullanım sonrasında çeşitli zararlar verebilmektedir. Bu nedenle bu ilacı sizlere doktorunuzun vereceği dozda kullanmanız gerekmektedir. Regl nedeniyle şiddetli ağrı yaşayanların arveles ilaç kullanımı ile ilgili bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.

Bu ilaç kullanım itibariyle ağır bir ilaç olduğu için, mide sorunu olan insanların kullanımına uygun değildir. Bu nedenle de bu ilacın kullanımında doktor kontrolü aşırı derecede önemli olmaktadır. Doktorun önerisi olmadan bu tarz ilaçların kullanılması mide kramplarına, aşırı sinirliliğe neden olabileceği gibi bağışıklık sistemini de olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle bu ilaçlar düzenli ve doğru kullanılmalıdır.

Arveles İlaç Ne İçin Kullanılır?

Arveles ilaç bir ağrı kesicidir. Bu nedenle bu ilacı şiddetli ağrılarda kullanmak gerekebilmektedir. Arveles ilaç kullanmadan önce doktor kontrolünden geçilmeli ve daha sonra bu ilaç kullanılmaya başlanmalıdır. Bu sayede arveles ilacın olası yan etkileri doktor kontrolüyle birlikte en aza indirilecektir. Bu ilacın kullanımında doktorun önerdiği sayıda, aç veya tok şeklinde belirteçlerle birlikte kullanılması doğru olacaktır. Bu nedenle de düzenli ve dikkatli kullanılması oldukça önemli bir husustur.

Özellikle son zamanlarda ilaç kullanımının olumsuz etkilerine bakıldığında, çeşitli sorunlar oluşturabilecek belli başlı önemsenmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde arveles ilacını kullanmak herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Arveles Adet Kanamasını Keser Mi?

Ağrı kesici kullanımı regl döneminde kanamanın kesilmesine neden olduğu bilinen bir etkendir. Özellikle uzun süre adet kanaması yaşayanlar, menopoz öncesi adetinin uzun sürmesinden şikayet edenler için kullanılması tavsiye edilen arveles ilaç, adetin kesilmesine de sebep olabilmektedir. Bu nedenle bu sorunları yaşayan kişiler doktor tavsiyesi ile bu ilacın kullanılması önem arz etmektedir.

Bu ilacı kullanan kişilerde genellikle adet döneminin daha kısa sürmesi şeklinde bir süreç olmaktadır. Bu sürecin sonunda da bazen daha ağrılı bazen de daha kısa süreli süren ağrılı adetler yaşanması beklenen sonuçlar arasında yer almaktadır. Bu sonuçların artması doktora gidilmesi gerekmektedir.  Dikkatli kullanım doğrultusunda olumlu etkileri artacak olan bu ilaç gereksiz kullanımından kaçılması gereken bir ilaçtır. Herkesin kullanımına uygun olmayan bu ilacın doktor kontrolünde olması önem arz etmektedir.

Adet Geciktiren Yöntemler Nelerdir?

Adet ağrısını şiddetli şekilde yaşayanlar için ilaç kullanılması gibi yöntemler dışında adet geciktirici yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler dışında beslenme düzenini değiştirmek gibi bazı etkenlerde adet dönemini geciktirecek yöntemler bulunmaktadır. Beslenme düzeninde, özellikle bol su içmek, sağlıklı beslenmeye özen göstermek gibi yöntemler bulunmakta ve bu yöntemler uygulandığı zaman olumlu birçok etkisi olan bir süreçtir.

Su içmek, vitamin kullanmak gibi yöntemlerin de adeti geciktirdiği görülmektedir.

Adet Kanamasının Az Olmasının Nedenleri Nelerdir?

Adet kanamasının az olmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenle bu yöntemler araştırılırken kendinizi bu kapsamda değerlendirmeli ve doktora da görünerek bunun nedenlerini araştırabilirsiniz. Adet kanamasının az olmasının nedeni stres, üzüntü gibi psikolojik etkenlerdir. Bu etkenler insan hayatında birçok etkiye sahip olmakla birlikte kadınlar üzerinde adet gecikmesi ya da adet kanamasının az olması gibi sonuçlar da olabilmektedir. Bu nedenle bu sonuçlara bakılarak adet kanaması  ile ilgili doktorlar tarafından bir tespit yapılarak gerekli görüldüğü takdirde ilaç kullanımı gibi çözüm yolları bulunabilmektedir.

Adet Ağrılarını Ne Azaltır?

Adet sancısı yaşayanlar için oldukça stresli bir dönemi kapsamaktadır. Bu dönem kadınları oldukça yoran bir dönemi oluşturmaktadır. Bu nedenle bu dönemde ağrıların azalmasına yardımcı olacak yöntemler bulunması önemlidir. Bu dönemde özellikle beslenmeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli bir beslenme adet döneminin daha rahat bir şekilde atlatılmasını sağladığı için özellikle önemsenmesi gereken kurallardandır.

Bir başka yöntem ise adet döneminde düzenli şekilde spor yapmaktır. Düzenli spor yapılarak adet ağrıları en aza indirilebilmektedir. Bu sayede düzenli spor yaparak kaslar da rahatlayacağı için adet döneminin rahat atlatılması sağlanabilmektedir.

Arveles gibi ilaçların kullanımı da ağrısı fazla olan kişilerin kullandıkları yöntemlerdendir. Regl ile ilgili sorunu olanlar için Arveles adet geciktirici olarak da kullanılabilmektedir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir