1. Anasayfa
 2. Anne ve Bebek

Cyclo Progynova Kullanırken Hamile Kalınır Mı?

Cyclo Progynova Kullanırken Hamile Kalınır Mı?

Cyclo Progynova kullanırken hamile kalınır mı? Soruları da son zamanların en sık araştırılan konuları arasında yerini almaya devam etmektedir. Cyclo Progynova ilacı, doğum kontrol hapı zannediliyor olsa da ilacın doğum kontrol hapı olmadığı verilen bilgiler arasında yer almaya da devam etmektedir. İlacın yalnızca uzun zamandır kullanılan bir, hormon kombinasyonu olduğu verilen bilgiler arasında yer almaya devam etmektedir. Özellikle de hormonel dengesizlikler söz konusu olduğu zaman Cyclo Progynova ilacının kullanılmasın gerektiği doktorlar tarafından vurgulanmaya devam ettiği de verilen bilgiler arasında da yer almaktadır. 21 gün aralıklar verilerek kullanılmaya devam eden bu ilaç, bazı dengesizliklere karşı önlem almanıza yardımcı olacak konular arasında yerini almaya da devam etmektedir.

Cyclo Progynova Neden Kullanılır?

Cyclo Progynova neden kullanılır? Tarzında sorular da kişilerin sıklıkla araştırdığı konulardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Bu ilacın kullanılmasında birçok farklı etken olabilir. Ancak daha çok hormonel bozukluklarda kullanılmaya devam ettiği de verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Cyclo Progynova ilacını kullanmanız gereken konular ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Adet düzensizlikleri ile sık sık karşıya gelen kişilerin, bu tarz problemlerden kurtulabilmesi için; Cyclo Progynova ilacını kullanması çok önemli olacaktır.
 • Adet görmekte zorluk çeken kişilerin de Cyclo Progynova ilacını kullanmaya devam etmesi çok önemli bir husus olacaktır.
 • Menopoz süreci, birçok kadının sıkıntı yaşadığı konular arasında yer alamaya devam etmektedir. Menopoz, dönemine giren kişilerin de Cyclo Progynova ilacını kullanması çok önemlidir.
 • Östrojen eksikliği ile karşı karşıya kalan kişilerin de Cyclo Progynova ilacını kullanarak, bu durumu düzene sokması çok önemli bir husus olacaktır.
 • İlacı kullanırken, hamile olmamanız da çok önemli bir husus olacaktır.

Yukarıda verilen durumlar, Cyclo Progynova ilacının kullanılması gerektiği zamanlardır. Siz de yukarıdaki durumlardan, herhangi bir tanesini yaşamaya devam eden bir kişi iseniz, öncelikli olarak; doktorunuza danışarak ilacı kullanmaya başlamanızda fayda olacaktır. Bu sayede yaşadığınız düzensizliklerden, kısa süre içerisinde kurtularak; hormonel dengenizi koruma şansı elde edebileceğinizden de emin olabilirsiniz.

Cyclo Progynova Kullanırken Hamile Kalınır Mı?

Cyclo Progynova kullanırken hamile kalınır mı? Tarzında sorular da kişilerin en sık araştırdığı konular arasında yerini almaya devam etmektedir. Bu ilacı kullandığınız süre içerisinde, hamile kalma olasılığınız çok yüksektir. Ancak Cyclo Progynova ilacı kullanmaya devam ettiğiniz süre içerisinde, hamile kaldığınızı muhakkak kontrollerinizi yapan doktorunuza bildirmeniz de çok önemli bir husus olacaktır. Eğer durumdan, sorumlu doktorunuzu haberdar etmezseniz; bazı sorunlarla karşı karşıya kalmanız da söz konusu olabiliyor. Bu nedenle gerekli önemleri almanızda da fayda olacaktır. Ancak ilacı kullanırken hamile kalmanız, bu süre içerisinde herhangi bir sorun yaşamanız da kesinlikle söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle, panik olmanızı gerektirecek bir durum olmadığını bilmenizde de fayda vardır.

Cyclo Progynova Kullanmak Zararlı Mıdır?

Cyclo Progynova kullanmak zararlı mıdır? Tarzında sorular da birçok kişi tarafından sık sık araştırılmaya devam etmektedir. Ancak ilacı kullanmaya devam ettiğiniz süre zarfı içerisinde, doktorunuzun talimatlarına uyum sağladığınız takdirde, herhangi bir sorun yaşamanız da kesinlikle söz konusu olmayacaktır. Üstelik, ilaç gerekli durumlarda kullanılmaya devam edildiği takdirde; herhangi bir zararı olmayacağından da emin olabilirsiniz. Tam aksine, Cyclo Progynova ilacının yaşadığınız sıkıntılı durumları en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturarak, herhangi bir problem yaşamanıza engel olduğu da verilen bilgiler arasında yer almaya devam etmektedir. Bu nedenle, korkmanıza kesinlikle gerek yoktur.

Reaksiyon Göster
 • 15
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 9
  _z_c_
  Üzücü
 • 1
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 1
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir