1. Anasayfa
 2. İlaç

Efederm Losyon Ne İşe Yarar?

Efederm Losyon Ne İşe Yarar?

Cildin kaşınmasına ve kabarmasına neden olan, kızarıklık gibi durumlara yol açan cilt rahatsızlıklarından biri egzamadır. Cilt sorunlarına iyi gelen Efederm losyon ne işe yarar gibi akılda kalan sorulara cevabı bulabileceğiniz yazıda merak ettiklerinizle ilgili detaylar şöyle; Efederm losyon sayesinde cilt sorunlarına çözüm bulabilirsiniz.

Efederm losyon içeriğinde %0,1 oranında metilprednisolon aseponat bulunmaktadır. Cilt sorunlarına çare bulabileceğiniz egzama tedavisinde kullanılan efederm losyon egzama sorunlarını giderici etkiye sahiptir. Ciltteki egzama sorunlarını ortadan kaldıran efederm losyon her türlü egzama sorununa iyi gelir.

Efederm Losyon Nedir?

Egzamanın en iyi çözümü olarak düşünülen efederm losyon ne işe yarar diye merak edenler için egzemanın yok olmasını sağlayan bir losyon olduğunu belirtmek gerekir. Birden bire ortaya çıkan egzamalar için oldukça yararlı olan losyon kabartılı kaşıntılı deride kullanılır. Kronik olarak deri iltihabı sorunları ciltte yanma hissi uyandırır. Bölgede şişlik ve kabarıklık mevcuttur. Reçetesiz şekilde satılan efederm losyon kortizon içerdiğinden doktora danışarak kullanılmasında fayda vardır.

Egzama ve ödem gibi cilt sorunlarına neden olan egzama için efederm losyon kullanılması tavsiye edilir. Saçlı deride ve kıl olan bölgeler için losyonun kullanılmasında sakınca yoktur. Deriye sürüldüğünde kaşıntı ve ağrının önüne geçen losyon aynı zamanda deri kalınlaşması iltihap, şişlik ve kızarıklık gibi sorunlara da iyi gelir. Bacaklarda varislerden dolayı ortaya çıkan egzamanın tedavisinde  deride sarı kuru ve döküntü gibi seberoik dermatitlerin tedavisinde efederm losyon kullanılmaktadır.

Akıntı ve sulu egzama gibi birçok egzama türlerinin tedavisinde kullanılan efederm losyon sayesinde cildinizdeki tüm egzama sorunlarından kurtulmanız mümkündür. Cildin rahatlaması için yıkayıp daha sonra temiz bölgeye uygulayacağınız losyon ile günde bir kez kullanarak egzama ve cilt alerjilerinin etkilerinden kurtulabilirsiniz. Reçeteli veya reçetesiz şekilde efederm losyon eczanelerde satışa sunulmuştur.

Efederm Losyon Faydaları Nelerdir?

Ciltteki egzama için efederm losyon ne işe yarar ve faydaları neler merak edilen konulardan biridir. Losyonun başlıca faydaları şunlardır; 

 • Cildin rengini düzelticidir
 • Cilt sağlığına koruma sağlar
 • Tüm egzama tipleri için kullanıma uygundur
 • Deride iltihaplanmaya iyi gelir
 • Ciltteki alerjik etkenleri yok etmeye yarar
 • Ciltteki problemleri giderici etkiye sahiptir
 •  Saçlı ve kıllı deri içinde kullanıma uygundur
 • Alerjiyle birlikte ortaya çıkan şişlik kızarıklık ve kaşıntı gibi sorunları giderir
 • Hızlı ve çabuk sonuç alınır

İlaçtan fayda alabilmek için doktorun verdiği talimatlara uymak gerekir. Egzama tedavisi için oldukça yararlı olan efederm losyon cildinizi rahatlatıcı etkiye sahiptir.

Efederm Losyon Nasıl Kullanılır?

Cildinize iyi gelecek efederm losyon ne işe yarar nasıl kullanılır gibi sorular cilt sorunları olanların merak ettiği konular arasındadır.  Doktorun talimatına uygun şekilde kullanılması önerilmektedir Kullanılan alanına masaj yolu ile yayılarak yedirilmelidir. Çocuklarda kullanımı doktorun belirlediği gün kadar devam edilir. Uzun süre kullanımdan kaçınmalıdır. Kullanılan losyonların içeriğinde kortizon bulunduğu için hamilelerde kullanılması 3 ay için yasaktır.

Bebek ve çocuklar için kullanım süresi 1 aydır. Yaşlılarda ise kullanımı uygundur. Kullanılan losyonun içeriğindeki bileşenlere karşı alerjisi olanların ilacı kullanmamaları gerekir. Her türlü egzamaya karşı iyileştirici etkiye sahip olan efederm losyon kullanıldığı bölgeye  masaj yapılarak sürülür. Kullanımı günde bir kez yeterli olan losyonu sürerken deri üzerine masaj halinde yayıp sürmek gerekir. Kaşıntılı egzama deri dökülmeleri ve pul pul olan cildin iyileşmesinde etkili olan ürün sayesinde cildiniz daha iyi hale gelir. Kızarıklık ve şişliğin dindirilmesinde efederm losyon en etkili losyonlardan biridir.

 

 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir