1. Anasayfa
 2. Anne ve Bebek

İnfatrini Mama Nedir? İnfatrini Mama Ne İçin Kullanılır?

İnfatrini Mama Nedir? İnfatrini Mama Ne İçin Kullanılır?

İnfatrini mama etken maddesi tamamen enteral bir beslenme ürünüdür.. Özellikle Term bebeklerde tıbbi amaçlı  kullanıma uygundur. Özellikle büyümede gerilik ve duraklama olan ya da hastalığa bağlı olarak çok fazla enerji ve protein ihtiyacı olan bebeklerin kullanımına uygundur. Aynı zamanda sıvı kısıtlaması olan bebekler için de kullanımına uygun bir enteral beslenme ürünüdür. Anne sütünün olmadığı zaman içerisinde ya da yetersiz olduğu anlarda ,bebek tam olarak kendi beslenme ihtiyacını karşılayamaz. Öyle bir durum söz konusu olduğu taktirde İnfatrini mama bebeğin gelişimi için oldukça faydalıdır. Genel olarak bebeğin beslenmesiyle, bebeğin kaç aylık olduğuna bağlı olarak bir uzman tavsiyesiyle hareket etmek gerekir. Bu esnada verilmesi gereken besinler, bebeğin kaç aylık olduğuna göre değişiklik gösterebilir.

Özellikle kalsiyum bebeklerin gelişimine büyük bir oranda destek olurken sağlık bir diş oluşumuna da katkı sağlar. İnfatrini mama nedir? İnfatrini mama ne için kullanılır? içerisinde uygun bir oranda yer alan yağ, protein ve karbonhidrat, bebeklerin enerjisini büyük bir ölçüde karşılar. Bunun yanı sıra demir, kan hücresini oluşturduğundan dolayı bebeklerin öğünlerinde büyük bir öneme sahiptir. Özellikle en çok bebeğin beyin gelişimi açısından demir desteğine ihtiyaç vardır. Hücrelerin en iyi şekilde onarılması için  büyük katkı sunmasıyla bilinen çinko da bağışıklık sisteminin güçlenmesi adına fazla bir etki içerir. Aynı zamanda pek çok vitaminin bir arada sunulduğu bu mamalar bebeğin karnının doymasını sağlarken sindirim sisteminin desteklenmesine de yardımcı olur.

İnfatrini Mama Faydaları

 • İnfatrini mama faydaları özellikle yüksek enerji ve protein ihtiyacı durumlarında tüketilebilen bir üründür.
 • Yalnızca Term bebekler için tedavi amacıyla uzman bir hekim tarafından uygun görülerek reçete edilip satın alınabilir.
 • İnfatrini mamanın kesinlikle anne sütü ya da normal mama olarak bir tüketimi mümkün değildir.
 • İhtiyacın karşılanabilmesi adına elde edilmiş bir üründür.
 • Genel olarak gelişim evresinde olan bebeklerin normal büyüme hızlarını yetişebilmeleri için üretilip bilimsel olarak da kanıtlanmış bir üründür.
 • Uygun bir oranda nükleotid içeriğine sahiptir.
 • Patentli olarak üretilen İnfatrini ama GHOX ve FOS içeriğine sahip bir periyodik destek sunar.
 • Geliştirilmiş bir düzeyde LCP içeriğine sahip olup ilgili DHA:AA olarak da 1:1 LCP’dir.
 • Diyet lifleri daha çok yağ, protein, karbonhidrat ve temel mineraller içerir.

İnfatrini Mama Aylık Ne Kadar?

İnfatrini mama 0 ila 12 ay bebeklerin kullanıma uygun bir üründür. Bebekler için doğdukları andan itibaren beslenme biçimi en önemli noktadır. Bebek iyi  beslenme sonucunda daha mutlu bir bebeklik dönemi geçirebilir. Bebeğin beslenmesi hususunda anne sütünden sonra İnfatrini mama büyük bir öneme sahiptir. Özel formülleri sayesinde bu mama birçok ebeveynin en çok sevdiği mama markası arasında yerini alır. İnfatrini mama doktor tarafından reçeteli olarak yazılarak temin edilir. İnfatrini mama aylık ne kadar sorusu ile karşılaşmak çok mümkündür. Genellikle 60 ila 120 arasında satışa sunulur. Günlük kullanım miktarı bebeğin ay ve gelişimine bağlı olarak 1 ila 2 şişe arasında farklılık gösterir.

İnfatrini bebek maması alanında oldukça güvenilir markalar arasında yerini almış vaziyettedir. Farklı içeriğe sahip olan bu mama çeşitleri bebeğin gelişimi açısından çok etkili ve yararlıdır. Bebeğin bebeklik dönemini en sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmesi adına özel olarak geliştirilmiştir. Bebeğin gelişimini destekleyen İnfatrini mama çeşitleri aynı zamanda ebeveynleri de destekler. Anne sütüne çok yakın bir formülü sağlaması amacıyla uzun yıllardan beri çalışma sürdürür. Özellikle daha çok yeni doğan bebeklerin beslenme gereksinimi konusunda çok hassas içerikleri sayesinde alerjik gelişimin ve reaksiyonların önüne geçer. İnfatrini mamanın pek çok çeşidi bulunur. Çilekli, muzlu, kakaolu, sade aromalara sahip olan mamalar doktor tavsiyesi üzerine reçeteli bir şekilde ebeveynlere sunulur. Bebeğin gelişimi açısından kullanacağınız bu ürünü çantanızda rahatlıkla taşıyabilmeniz mümkündür. Çocuğunuz acıktığı andan itibaren rahat bir şekilde ürün tüketilebilir. Doktorun önerdiği miktarda kullanılması gerekir. Aksi taktirde çok fazla kullanımda bebeğe zarar verebilir. Bu nedenle günlük kullanım oranına dikkat etmek gerekir. İstediğiniz herhangi bir mama çeşidini doktorunuza belirterek reçeteli bir şekilde almanız mümkündür. Mama çeşitleri için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 1
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir