1. Anasayfa
 2. Sağlık

Nervium Nedir? Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nedir?

Nervium Nedir? Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nedir?

Nervium nedir? Ne işe yarar? Yan etkileri nedir bu tabletin içerisinde 5 mg diazepam etkin maddesi olan 50 tabletlik bir ilaçtır. Bu ilaç sadece uzman doktor tarafından verilen bir ilaçtır. Bu ilacı kişi reçetesiz olarak alıp kullanmamalıdır. Bu ilaç genel olarak kişinin yaşadığı psikolojik problemler sebebi ile verilmektedir. Bu kişide yaşanan anti depresif özelliklerin belli bir süre devam etmesi sebebi ile kullanılmaktadır.

Nervium ruhsal bozuklukların tedavisi için kullanılan araçlardandır. Nervium ilacı kullanırken kişinin doktorun önerdiği şekilde kullanması oldukça önemli olacaktır. Bu ilaçlarda kişide uykusuzluk gibi etkiler gözükebilmektedir. BU nedenden kaynaklı olarak da bu ilaçların genellikle günüz kahvaltıdan sonra kullanıldığı bilinmektedir.

Nervium Kimlere Verilir?

Nervium kimlere verilir. Psikolojik olarak kendini iyi hissetmeyen kişilere verilir. Nervium anksiyete bozukluğu olan kişilere verilmektedir. Burada hastaların nasıl ki belli yerlerinin ağrısı ve fiziksel olarak da yaşadığı sıkıntılar olduğunda doktora gidiyorsa bu tarz içsel olarak kişinin kendini mutlu hissetmemesi rahat hissetmemesi sebebi ile kişinin doktora gitmesi gerekmektedir. Burada psikolojik olarak kişinin rahatsızlıklarını önemsemesi ve bir doktora gitmesi oldukça önemli olacaktır. Çünkü psikolojik olarak ortaya çıkan rahatsızlıkların da tedavi edilmesi gerekmektedir. Burada tedavi edilmediği takdirde bu hastalıklarda da ilerleme yaşanmaktadır. Bu durumun önünde geçebilmek adına bu tarz sıkıntılar yaşamaya başladığınız zaman doktora geç kalmadan müracaat ediniz.

Nervium Hangi Tedavide Kullanılır?

Nervium hangi tedavi de kullanılır? Nervium genel olarak kişinin psikolojik olarak kendini iyi hissetmemesi durumunda kullanılan bir ilaçtır. Ama birçok psikolojik olarak verilen ilaç bulunmaktadır. Bu anlamda doktorun tavsiye ettiği ilacı kullanmanız gerekmektedir. Çok fazla sayıda bu tarz ilaç bulunmaktadır. Nervium hangi tedavide kullanılır:

 • Anksiyete durumunun başlaması genel gerginlik halinin ortaya çıkması sebebi ile kullanılmaktadır.
 • Alkollü hastalarda alkolün bırakılması sebebi ile ortaya çıkan davranışları kontrol altında tutabilmek adına kullanılmaktadır. Bağımlılık sonrasında meydana gelen sapma davranışlar için kullanılır.
 • Kas gerginliğinin azaltılması adına kullanılır. Burada kasların gevşemesine yardımcı olmak için kullanılır.
 • Havale gibi olası durumlarda ortaya çıkma durumunda kullanılır.
 • Titreme gibi problem yaşayan hastalarda kullanılır.
 • Vücutta meydana gelen kasılmalar sebebi ile kullanılır. Bu kasılmaların psikolojik olduğunun düşünülmesi durumunda kullanılır.

Nervium İlacı Bağımlılık Yapar Mı?

Nervium ilacı bağımlılık yapar mı? Psikolojik ilaçların en büyük hantikapı ilaçların kişinin vücudu için bir bağımlılık faktörü oluşturup oluşturmadığı ile alakalıdır. Bu ilaçlarda bir bağımlılık durumu eğer ki doktor kontrolünde ise herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınızdır. Burada bu ilaçları doktor kontrolünde başlamanız ve doktor kontrolünde bırakmanız gerekmektedir. Bu ilaçlarda vücudun alışması durumu söz konusu olabilmektedir. Ama Nervium ilacı bağımlılık belirtisi göstermemektedir. Bu ilaç için önemli olan nokta herhangi bir sıkıntı yaşanmaması adına doktor kontrolü ile hareket etmeniz gerekmektedir.

Nervium Yan Etkileri

Nervium yan etkileri genel psikolojik olarak ortaya çıkan yan etkileri paralellik göstermektedir. Nervium yan etkileri:

 • Hasta sürekli bir uyku modunda olabilir. Kendini bitkin ve sersem şekilde hissedebilir.
 • Hasta zihninde karışıklıklar yaşayabilir. Olayı anlamlandırma da problemler yaşayabilir. Burada kişi kendini depresyon halinde olabilir. Cinsel istekte artış veya azalış olması gözükebilir.
 • Hasta halüsinasyonlar görebilir. Halüsinasyon gerçekle hayal arası bir duygu hali yaşatır. Halüsinasyonlar rüya halinde de görülebilir. Ya da uyanıklıkla uyku arasında vücut tam uyku haline geçmeden veya uyandığını düşündüğü anlarda da görülebilir. Bu durum huzursuzluk yaratır gece terörü denilen rahatsızlığa zemin hazırlayabilir. Bu gibi yan etkiler ciddi durumlardır. Bu etkilerin görüldüğü hastalar ilacı hemen bırakmalı ve doktorlarına danışmalıdır.
 • Hasta baş dönmesi ve baş ağrısı olabilir, konuşmak istediği halde konuşamama veya dilin dolanması şeklinde yan etkileri de görülebilir.
 • Hasta ilacı kullanırken mide, bağırsak sorunları yaşayabilir. Hasta sürekli mide bulantısı da yaşayabilir.
 • Hastanın deri döküntüsü kaşıntısı ve sarılık gibi sorunlar yaşayabilir bu durum karaciğerlerini etkilemiş de diyebiliriz.
 • Hasta da idrar yanması idrar kaçırma ya da idrar tutamama gibi sorunlar görülebilir. Bu durum ilacın önemli yan etkilerinden olup doktorunuza danışmalısınız. Böbreklere zarar vermemesi açısından bol su içilip ilacı derhal bırakılmalıdır.

Nervium Kilo Yapar Mı?

Hasta ilacı doktorunun tavsiye ettiği şekilde ve önerildiği dozda kullanılmalıdır. Genellikle tavsiye edilen dozda kullanıldığında klinik bulgularında kilo aldırmadığı belirtilmiştir. Fakat her insan farklı metabolik yapıya sahip olup alt yapısında başka yer alan rahatsızlıkları bulunan insanlar açısından bu etki farklı olarak görülebilir. Hasta farklı bir hastalığı var ise ilacı kullanırken takibini dikkatli yapmalı kilo alıp almadığı yönünden değerlendirilmelidir. Hasta bol su içmelidir. Bu durumu doktor yakından takip etmelidir. Çünkü hastalar kilo aldırdığını düşündüklerinde ilacı kendiliğinden bırakmaktadır. Hastaların ilacı kendi kendine bırakmaları daha büyük sıkıntılar yaratabilir. İlacı kendiliğinden bırakan kişiler de sebepsiz yere bayılma gibi durumlar yaşamaktadır. Hem de bu tarz problemlerde kişinin baş dönmesi kronik bir hale gelmektedir. Nervium ilacı ile alakalı olarak sadece kilo aldırıyor sebebi ile kendi başınıza karar vermeniz doğru olmayacaktır. Bu tarz psikolojik ilaçların kilo ile lakalı olarak yan etkileri olabilmektedir.

Reaksiyon Göster
 • 2
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 2
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir