1. Anasayfa
 2. Bilgi

Rasping Nedir? Rasping Zararları Nedir? Rasping ile Kilo Verilir Mi?

Rasping Nedir? Rasping Zararları Nedir? Rasping ile Kilo Verilir Mi?

Rasping uygulaması kadınlar tarafından son zamanlarda en çok tercih edilen törpüleme sistemi olarak da bilinen zayıflama yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Rasping zararları nedir? Rasping ile kilo verilir mi? Sorusu sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır.

Bu uygulama bel, basen, sırt veya karın bölgelerine uygulanmakta olup bölgesel incelme amacıyla özel Rasping cihazı ile haftada 1 veya 2 kere uygulanan seanslardan oluşmaktadır. Rasping zararı var mı? Diye merak eden kişiler için uygulamanın herhangi bir şekilde zararının bulunmadığını söylemek mümkündür. Ancak uygulama sonrasında uyku düzenine ve beslenmeye dikkat edilmesi oldukça önemlidir.

Bu uygulama düzenli olarak yapıldığında vücuttaki fazla yağların yakılma süreci hızlandırmakta olup aynı zamanda beslenme ve uyku ile desteklendiğinde daha garanti sonuçlar vermektedir.

Rasping Nedir?

Özellikle bazı yaşlarda kişiler yaş veya cinsiyet faktörlerine bağlı olarak vücutlarının belirli bölgelerinde yağlanma meydana gelmektedir. Özellikle erkeklerde en riskli yağlanma bölgesi karın ve bel bölgeleri olarak karşımıza çıkarken kadınlar da çoğu zaman basen bölgeleri yağlanma bölgesi olarak bilinmektedir.

Bu hususta bölgesel yağlanmaların vücuttan atılması için uygulanan çeşitli yöntemler uygulanmakta olup bu yöntemler içerisinde son zamanlarda en popüler hale gelmiş olan yöntem Rasping uygulaması olmaktadır.

Halk arasında herkes tarafından bilinen bu uygulama aslında bölgesel incelme olarak da bilinmekte olup belirli metotlarla da uygulanmaktadır.

Rasping İle Kilo Vermek

Rasping Ne İşe Yarar?

Bölgesel zayıflama tekniklerinden biri olan Rasping  ne işe yarar? Rasping, erkek ve kadınlara uygulanan bölgesel zayıflama yöntemidir.

Erkekler yaşlandıkça bel ve karın bölgesinden kilo alırken, kadınlar ise basen bölgesinden kilo alır. Kişilerin yaşları ilerledikçe ve sağlıksız beslenmeden kaynaklı olarak vücutlarının belirli bölgelerinde yağlanmalar meydana gelir. Bu nedenle vücudun cinsiyete bağlı olarak farklı bölgelerinde biriken yağlardan kurtulmak isteyenler, çeşitli bölgesel zayıflama yöntemlerinden yararlanır.

Günümüzde estetik ve tıp alanında yaşanan gelişmeler, çeşitli bölgesel zayıflama yöntemlerinin gelişmesini sağlamaktadır. Son sürüm teknolojiler ile geliştirilen Rasping cihazı, vücudun belirli bölgelerinde biriken ve istenmeyen yağlardan kurtulmayı sağlar. Kişilerin yaşına, cinsiyetine ve vücudunda biriken yağ oranına göre seans sayıları belirlenmektedir. Böylece bir tür törpüleme sistemi olarak da bilinen Rasping, kişilerin vücudunda biriken yağları yakarak arzuladığı vücuda kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Rasping Yan Etkileri Nedir?

Bölgesel zayıflama uygulaması olarak sıklıkla tercih edilen Rasping yan etkileri nedir? Rasping, yüksek teknolojili cihazlar ile uygulanan alternatif ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemidir. Bu nedenle uygulamaya yönelik zararların veya yan etkilerin bulunup bulunmadığı çoğu kişinin merak ettiği konular arasında yer alır.

Rasping, diğer ameliyatsız estetik ve bölgesel zayıflama uygulamalarında olduğu gibi alanında uzman kişiler tarafından uygulandığı zaman herhangi bir yan etki oluşturmamaktadır. Fakat ilk uygulandığı andan itibaren cildin tahriş olmaması için güneşe çıkmamaya özen göstermeli ve cilde zararı bulunabilecek herhangi bir bakım ürünü kullanılmamalıdır. Aksi takdirde uygulanan bölgede sivilcelenme veya kızarıklık oluşabilir.

Bölgesel zayıflama yöntemleri olarak diğer tekniklerde de olduğu gibi Rasping uygulamasından sonra kişilerin vücutlarında sarkma olup olmadığı da merak edilebilir. Fakat Rasping elektro terapi cihazları ile uygulanan, vücudun gençleşmesi ve sıkılaşmasını sağlayan alternatif bir zayıflama metodudur. Bu nedenle ilk seanstan itibaren kişilerde gözle görülür bir incelme sağlayan Rasping, vücutta herhangi bir sarkmaya neden olmaz. Aksine vücudun sıkılaşmasına yardımcı olur.

Rasping Zararları Nedir?

Bölgesel zayıflama yöntemlerinin alanında uzman kişiler tarafından uygulandığı zaman herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Aynı zamanda uygulamanın kaliteli ve son teknoloji ile üretilen cihazlar ile gerçekleştirilmesi gerekir. Peki, Rasping zararları nedir? Rasping uygulaması da ameliyatsız ve alternatif bir zayıflama metodu olduğu için, uygulandığı cihazların bazı gruplara çeşitli zararları bulunabilir.

Yurtdışında estetik uygulamalarının artışı ile birlikte Türkiye’de de çeşitli uygulamalar artış göstermeye başlamaktadır. Türkiye’nin birçok ilinde estetik alanında hizmet veren merkezler gerek ameliyatsız estetik uygulamaları gerekse bölgesel zayıflama uygulamaları olmak üzere birbirinden farklı yöntemler geliştirmektedir. Yüksek teknoloji ile sağlanan bu yöntemlerin kişilerin vücuduna herhangi bir zararı bulunmamakla birlikte, bazı yaş ve kronik rahatsızlığı bulunan kişi grupları tarafından kullanılmaması gerekir.

Rasping uygulaması, vücudunda yağ birikimi bulunan bölgede metal protezi bulunanlar tarafından tercih edilmemesi gerekir. Rasping uygulamasını kalp pili taşıyanlar, kalp krizi ve yetmezliği gibi rahatsızlığı bulunanların da tercih etmemesi önerilmektedir.

Rasping uygulamasının zarar verebileceği diğer hasta grubu ise, hamileler ve diyabet hastalarıdır. Diyabet hastaları gibi kronik rahatsızlığı nedeniyle düzenli olarak ilaç kullananlar, Rasping ve diğer bölgesel zayıflama uygulamalarını yaptırmadan önce mutlaka doktoruna danışmaları gerekir.

Son teknoloji ile üretilen rasping cihazıyla uygulanan bu yöntem; hamileler, kalp hastaları, metal protez sahibi olanlar, kalp pili kullananlar ve kronik rahatsızlığı nedeniyle sürekli ilaç kullanan kişiler tarafından tercih edilmemesi tavsiye edilir.

Rasping Nasıl Uygulanır?

Rasping işlemi çoğunlukla haftada 1 veya 2 kez karın, bel, sırt ve basen bölgelerinde uygulanmakta olup bu bölgelerde birikmiş olan yağlar işlem için özel olarak üretilen rasping cihazı ile parçalanmaktadır.

Bu hususta oldukça sık merak edilen bir diğer konu ise rasping zayıflatır mı? olmaktadır. Tüm dünyada oldukça ilgi gören bu uygulama düzenli olarak uygulandığında vücutta bulunan fazla yağlar yakılıp parçalanarak vücuttan atıldığından bölgesel olarak zayıflama mümkün olmaktadır.

Ancak 1 veya 2 seansta gözle görülür derecede zayıflama beklemek ve sadece belli bölgelere uygulanan bir işlem olması nedeniyle tüm vücutta zayıflama söz konusu olması mümkün değildir.

Rasping Kaç Dakika Sürer?

Bölgesel zayıflamayı hedefleyen kişiler tarafından sıkça araştırılan bir diğer konu Rasping kaç dakika sürer? Sorusu olmaktadır. Uygulamanın süresi bölgesel yağlanma süresine göre değişiklik göstermekte olup ortalama 1 seans 40 dakika kadar sürmektedir.

ancak tüm seanslar haftada 1 veya 2 kez mutlaka uygulanması gerekmekte olup 6 ay boyunca düzenli olarak devam edilmesi de gerekmektedir. Böylece temelde uygulama süresi ve seanslar bölgesel yağlanmanın miktarına göre ve bölgesel yağlanmanın bulunduğu bölge sayısına göre çeşitlilik göstermektedir.

Rasping İlk Seansta Ne Olur?

Rasping bölgesel zayıflama tekniği, her kişi de farklı seans sayıları ile uygulanmaktadır. Seans sayılarının belirlenmesinde cinsiyet, yaş ve kişinin vücudundaki yağ miktarı önemli rol oynamaktadır.

Rasping günümüzde sadece kadınlar tarafından değil, erkekler tarafından da etkili bir bölgesel zayıflama yöntemi olarak kullanılmaktadır. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte tıp alanında yaşanan gelişmeler, estetik alanında da kendini göstermektedir. Bu tip yöntemlerin uygulanmadığı zamanlar, kişiler vücutlarında biriken yağlardan kurtulmak için diyet ve spor yapmak zorundayken, günümüzde ise kişilerin uyguladığı spor egzersizleri ile bu tip teknikler desteklenebilmektedir.

Rasping, genel bir zayıflama yöntemi olmak yerine belirli bölgelerde biriken yağları yakma amacıyla uygulanan bir bölgesel zayıflama yöntemidir. Peki, Rasping ilk seansta ne olur? Rasping ilk seans uygulamasından sonra gözle görülür sonuçlar veren etkili bir alternatif zayıflama metodudur. Rasping cihazıyla vücudunuzda biriken yağlar parçalanır, ardından kişiler daha etkili bir şekilde zayıflamaya başlar.

Rasping ilk uygulandığı andan itibaren sadece Türkiye’de değil, dünya üzerinde de çok tercih edilen bir bölgesel zayıflama yöntemidir. Dünya genelinde çoğu kişi tarafından tercih edilen Rasping, vücut yağ yakımını hızlandırıcı etkilere sahiptir. Cihaz ile hızlı bir şekilde yağların yakımını sağlayan yöntem, düzenli bir şekilde uygulanması halinde yağ yakım sürecini hızlandırarak, kişilerin istediği vücuda hızlı bir şekilde kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Fakat kişiler Rasping bölgesel zayıflama yöntemi ile birlikte sağlıklı beslenmeye, düzenli spor yapmaya ve düzenli bir şekilde uyumaya özen göstermesi gerekir. Peki, Rasping kilo verdirir mi? Kişiler ilk seanstan itibaren sağlıklı beslenmeye başlayıp, düzenli bir şekilde spor yaparsa ilk seanstan itibaren 3-15 cm arasında bir incelme elde edebilir.

Rasping Dipotens Nedir?

Galvanik ve mikro akım özellikleri ile çalışan ve bölgesel yağ yakımı amaçlı özel olarak üretilen Rasping dipotens nedir? Bölgesel zayıflamayı arzulayanlar için özel olarak geliştirilen elektro terapi cihazıyla uygulanan alternatif bir yöntemdir.

Yüksek teknoloji ile üretilen elektro terapi cihazları ile uygulanan gelişmiş bir bölgesel zayıflama yöntemi olarak Rasping dipotens, kişilerin doğal vücut formuna kısa sürede kavuşmasını sağlar. Günümüzde bu yöntemin çok sık kullanılıyor olması, kişilerin beklentisini karşılayan sonuçlara kısa sürede ulaşmasından kaynaklanır. Kişilerin kısa sürede istediği vücut formuna ulaşması, dipotens ile mümkün gözükmektedir. Özellikle ameliyatsız estetik uygulamalarına olan yoğun talep, Dipotens hizmetinin birçok estetik ve güzellik merkezleri tarafından uygulanmasını sağlar. Siz de bulunduğunuz şehirde hizmet veren estetik merkezlerinin bölgesel zayıflama hizmetleri arasında Dipotens uygulamasının olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Elektro terapi cihazıyla bölgesel zayıflamayı mümkün kulan Dipotens ne işe yarar? Dipotens uygulaması, tamamen zararsız olmakla birlikte kişilerin istediği görünüme doğa ve hızlı bir şekilde kavuşmasını sağlar. Zaman içinde kişilerin vücudunda yerleşen bölgesel yağları parçalamak için tercih edilen Dipotens, selülit görünümünün azalmasına yardımcı olmaktadır. Güçlü frekansları ile yağları kısa sürede parçalayan Dipotens cihazları sayesinde, kişilerin cildi sıkılaşıp, arzuladığı vücut görünümüne kavuşabilir. Dipotens uygulamasının vücut üzerinde etki gösterdiği bölgeler şöyle sıralanabilir:

 • Gıdı bölgesi
 • Yüz bölgesi
 • Sırt bölgesi
 • Selülitli bölgeler
 • Kalçalar
 • Bacaklar

Rasping Yumurtalıklara Zarar Verir Mi?

Rasping yumurtalıklara zarar verir mi? Sorusu özellikle karın bölgesine uygulanan rasping uygulaması sonrası ve öncesi sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Temelde bu uygulamanın yumurtalıklara zarar verme ihtimali oldukça düşük olsa da bazı durumlarda ve özellikle yumurtalık ile ilgili hastalık yaşayan bayanlarda zarar verici etkisi bulunabilir. Özellikle karın bölgesine uygulandığında doğrudan yumurtalıklara yönelik bir uygulama olduğundan bayanların oldukça dikkatli olması ve işlem öncesinde herhangi bir yumurtalık hastalığı yaşayıp yaşamadıklarını bilmeleri önerilmektedir.

Temelde yumurtalıklara veya insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmayan Rasping uygulaması mutlaka doğru metodlarla ve bu alanda profesyonel kişilerce uygulanmasında fayda bulunmaktadır.

Rasping Kimlere Yapılmaz?

Rasping kimlere yapılmaz? Sorusuna ise genel olarak bölgesel zayıflama yöntemlerinin uygun olmadığı grupları saymak mümkündür. Çünkü temelde bölgesel zayıflama yöntemi olması nedeniyle genel olarak diğer işlemlerin uygulanması önerilmeyen kişiler bu uygulamayı da yaptırmamaktadır.

Rasping uygulamasının yapılması mümkün olmayan kişiler grubundan hamile bayanlar, ciddi kalp sorunu yaşayanlar ve kalp pili kullanan kişiler yer almaktadır. aynı zamanda uygulama yapılacak olan bölgede metal protez kullanan kişilerin de bu uygulamayı yaptırmaları gerekmektedir.

Son grubumuz ise uygulamanın yapılması mümkün olmayan değil bazı önlemler alınmadığında mümkün olmadığı grupları kapsamaktadır. Özellikle şeker hastası gibi kronik hastalığı bulunan kişilerin ilaçlarını düzenli kullanması ve düzenli ilaç kullanan kişilerin hastalıkları doğrultusunda doktor ile iletişime geçmeleri hususunda doktorun onay vermesiyle bu işlem uygulanabilmektedir. Ancak aksi durumlar söz konusu olduğunda kişilere Rasping uygulaması yapılamamaktadır.

Rasping Fiyatları Ne Kadar?

Günümüz teknoloji devrinde ameliyatsız estetik hizmetlerinin yaygınlık göstermesi, Rasping gibi çeşitli bölgesel zayıflama yöntemlerine olan taleplerde de artış göstermektedir. Güzellik ve estetik hizmetleri arasında yer alan Rasping fiyatları ne kadar? Rasping fiyatları, yöntemde kullanılan cihazın kalitesine, uygulayan estetik ve güzellik merkezlerine, uygulayan kişilerin uzmanlığına ve seans sayılarından oluşan paketlere göre farklılık gösterir.

Rasping bölgesel zayıflama metodu, Türkiye’de birçok ilde hizmet veren güzellik ve estetik merkezleri tarafından uygulanmaktadır. Radyo frekans teknolojileri ile geliştirilen lazer zayıflama yöntemlerinin yanı sıra, son zamanlarda Rasping yöntemi de çoğu kişinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Kişilerin kilo aldıklarında vücutlarının belirli bölgelerinde yağ birikimi meydana gelir. Özellikle yaş ve cinsiyete göre değişiklik gösteren bel, karın, basen ve bacak gibi bölgelerdeki en inatçı yağ birikimlerinden kısa sürede kurtulmak Rasping yöntemi ile mümkün olabilmektedir.

Rasping uygulayan güzellik ve estetik merkezleri, vücutlarında biriken yağlardan kurtulmak ve arzuladığı bedene kısa sürede kavuşmak isteyen kişiler için farklı seans sayılarını önermektedir. Seans sayıları kişilerin cinsiyeti, yaşı, genetiği ve bölgesel olarak biriken yağ oranına göre belirlenir. Çoğu güzellik ve estetik merkezi, müşterilerine daha avantajlı fiyat sunmak adına birkaç seanstan oluşan paketler sunabilirken, bazı estetik merkezleri ise seans başına ücret almaktadır. Yaşadığınız şehirde Rasping hizmeti sağlayan estetik merkezlerini araştırarak, cihazlar, uygulama ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Rasping Yaptıranların Yorumları

Vücudunun çeşitli bölgelerinde biriken yağlardan kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği Rasping yaptıranların yorumları, uygulamayı gerçekleştiren estetik merkezlerin web sayfalarında görülebilir. Rasping uygulamasını yaptıran kişilerin değerlendirmeleri ve yorumlarına ulaşarak, uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir, yaptırmak isteyip istemediğinize yönelik daha doğru bir karar verebilirsiniz.

Rasping yaptıranların değerlendirmeleri incelendiğinde, uygulamanın ilk seanstan itibaren etkili olduğu söylenebilir. Rasping bir bölgesel zayıflama metodu olduğu için, kişilerin bu süreçte sağlıklı beslenmelerine ve düzenli olarak spor yapmalarına dikkat etmesi gerekir.

Rasping cihazının salgıladığı ultrason dalgaları ile ortaya çıkan titreşimler, yağ tabakalarının parçalanmasını sağlayarak kısa sürede yakımını hızlandırır. Rasping yönteminin uygulanma sürecinde dokular koruma altına alınarak zarar görmesi engellenir. Böylece kronik rahatsızlığı bulunanlar dışında herkesin güvenerek ve tereddüt etmeden tercih edebileceği bir uygulama olduğu söylenebilir.

Rasping yaptırmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer konu ise, yumurtalıklara zarar verip vermediğidir. Kadınların vücutlarında genellikle yağ birikiminin gerçekleştiği bir bölge olarak karın bölgesi, Rasping’in sıklıkla uygulandığı bölgeler arasında yer alır. Bu yöntemin yumurtalıklara doğrudan bir zararı bulunmamakla birlikte, yine de yumurtalık bölgeleri ile ilgili bir hastalığı bulunanların Rasping uygulamasını yaptırmaları önerilmez.

Rasping yaptıranların değerlendirmelerini incelediğinizde beklenilen sonuçların ilk iki seanstan itibaren görüldüğü söylenebilir. Fakat işlemin uygulandığı bölgelerde biriken yağ miktarları farklılık gösterdiği için işlemin etki süresi de ona göre belirlenmektedir. Bel, sırt ve göğüs bölgesinde daha kısa sürede sonuç alınabilirken, karın ve basen bölgesindeki biriken yağların parçalanması daha fazla seans sayısı gerektirebilir.

Rasping uygulamasının kalıcı olup olmadığı ile ilgili yorum ve değerlendirmeler de mevcuttur. Rasping bir çeşit alternatif zayıflama yöntemi olduğu için, uygulama sonrasında kişilerin beslenmesine ve düzenli gerçekleştirdiği spor yaşamına dikkat etmesi oldukça önemlidir. İlk seanstan itibaren diyet ve egzersizle vücudunuzu forma sokmaya başlayabilir, Rasping uygulaması ile tüm çalışmalarınızı destekleyerek hayalinizdeki bedene kavuşabilirsiniz.

Bölgesel zayıflamayı hedefleyerek Rasping yaptıranlar, vücutlarında biriken yağ oranlarına birbirinden farklı seans süreleri ile uygulamaya girerler. Fakat bir kişinin Rasping seans süresinin ortalama olarak 40-45 dk olduğu söylenebilir. Rasping uygulaması, estetik merkezlerinden randevu alınarak haftada 1 veya 2 defa olacak şekilde uygulanmaktadır.

Popüler bölgesel zayıflama yöntemi olarak bilinen Rasping, yeni nesil teknolojileri içerdiği ve beklenilen sonuca ulaşmayı mümkün kıldığı için tercih edilmektedir. Uygulamaya yönelik memnuniyeti test etmek için, yaptıranların yorumlarına ve değerlendirmelerine ulaşabilirsiniz. Uygulama sonrasında nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili uygulamayı yaptıranların yorumlarını referans alabilir, uygulamadan maksimum verim elde etmeyi başarabilirsiniz.

 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir