İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi

Rasping Zararları Nedir? Rasping ile Kilo Verilir Mi?

Rasping Zararları Nedir? Rasping ile Kilo Verilir Mi?
+ -

Rasping uygulaması kadınlar tarafından son zamanlarda en çok tercih edilen törpüleme sistemi olarak da bilinen zayıflama yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Rasping zararları nedir? Rasping ile kilo verilir mi? Sorusu sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır.

Bu uygulama bel, basen, sırt veya karın bölgelerine uygulanmakta olup bölgesel incelme amacıyla özel Rasping cihazı ile haftada 1 veya 2 kere uygulanan seanslardan oluşmaktadır. Rasping zararı var mı? Diye merak eden kişiler için uygulamanın herhangi bir şekilde zararının bulunmadığını söylemek mümkündür. Ancak uygulama sonrasında uyku düzenine ve beslenmeye dikkat edilmesi oldukça önemlidir.

Bu uygulama düzenli olarak yapıldığında vücuttaki fazla yağların yakılma süreci hızlandırmakta olup aynı zamanda beslenme ve uyku ile desteklendiğinde daha garanti sonuçlar vermektedir.

Rasping Nedir?

Özellikle bazı yaşlarda kişiler yaş veya cinsiyet faktörlerine bağlı olarak vücutlarının belirli bölgelerinde yağlanma meydana gelmektedir. Özellikle erkeklerde en riskli yağlanma bölgesi karın ve bel bölgeleri olarak karşımıza çıkarken kadınlar da çoğu zaman basen bölgeleri yağlanma bölgesi olarak bilinmektedir.

Bu hususta bölgesel yağlanmaların vücuttan atılması için uygulanan çeşitli yöntemler uygulanmakta olup bu yöntemler içerisinde son zamanlarda en popüler hale gelmiş olan yöntem Rasping uygulaması olmaktadır.

Halk arasında herkes tarafından bilinen bu uygulama aslında bölgesel incelme olarak da bilinmekte olup belirli metotlarla da uygulanmaktadır.

Rasping İle Kilo Vermek

Rasping Nasıl Uygulanır?

Rasping işlemi çoğunlukla haftada 1 veya 2 kez karın, bel, sırt ve basen bölgelerinde uygulanmakta olup bu bölgelerde birikmiş olan yağlar işlem için özel olarak üretilen rasping cihazı ile parçalanmaktadır.

Bu hususta oldukça sık merak edilen bir diğer konu ise rasping zayıflatır mı? olmaktadır. Tüm dünyada oldukça ilgi gören bu uygulama düzenli olarak uygulandığında vücutta bulunan fazla yağlar yakılıp parçalanarak vücuttan atıldığından bölgesel olarak zayıflama mümkün olmaktadır.

Ancak 1 veya 2 seansta gözle görülür derecede zayıflama beklemek ve sadece belli bölgelere uygulanan bir işlem olması nedeniyle tüm vücutta zayıflama söz konusu olması mümkün değildir.

Rasping Yumurtalıklara Zarar Verir Mi?

Rasping yumurtalıklara zarar verir mi? Sorusu özellikle karın bölgesine uygulanan rasping uygulaması sonrası ve öncesi sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Temelde bu uygulamanın yumurtalıklara zarar verme ihtimali oldukça düşük olsa da bazı durumlarda ve özellikle yumurtalık ile ilgili hastalık yaşayan bayanlarda zarar verici etkisi bulunabilir. Özellikle karın bölgesine uygulandığında doğrudan yumurtalıklara yönelik bir uygulama olduğundan bayanların oldukça dikkatli olması ve işlem öncesinde herhangi bir yumurtalık hastalığı yaşayıp yaşamadıklarını bilmeleri önerilmektedir.

Temelde yumurtalıklara veya insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmayan Rasping uygulaması mutlaka doğru metodlarla ve bu alanda profesyonel kişilerce uygulanmasında fayda bulunmaktadır.

Rasping Kimlere Yapılmaz?

Rasping kimlere yapılmaz? Sorusuna ise genel olarak bölgesel zayıflama yöntemlerinin uygun olmadığı grupları saymak mümkündür. Çünkü temelde bölgesel zayıflama yöntemi olması nedeniyle genel olarak diğer işlemlerin uygulanması önerilmeyen kişiler bu uygulamayı da yaptırmamaktadır.

Rasping uygulamasının yapılması mümkün olmayan kişiler grubundan hamile bayanlar, ciddi kalp sorunu yaşayanlar ve kalp pili kullanan kişiler yer almaktadır. aynı zamanda uygulama yapılacak olan bölgede metal protez kullanan kişilerin de bu uygulamayı yaptırmaları gerekmektedir.

Son grubumuz ise uygulamanın yapılması mümkün olmayan değil bazı önlemler alınmadığında mümkün olmadığı grupları kapsamaktadır. Özellikle şeker hastası gibi kronik hastalığı bulunan kişilerin ilaçlarını düzenli kullanması ve düzenli ilaç kullanan kişilerin hastalıkları doğrultusunda doktor ile iletişime geçmeleri hususunda doktorun onay vermesiyle bu işlem uygulanabilmektedir. Ancak aksi durumlar söz konusu olduğunda kişilere Rasping uygulaması yapılamamaktadır.

Rasping Kaç Dakika Sürer?

Bölgesel zayıflamayı hedefleyen kişiler tarafından sıkça araştırılan bir diğer konu Rasping kaç dakika sürer? Sorusu olmaktadır. Uygulamanın süresi bölgesel yağlanma süresine göre değişiklik göstermekte olup ortalama 1 seans 40 dakika kadar sürmektedir.

ancak tüm seanslar haftada 1 veya 2 kez mutlaka uygulanması gerekmekte olup 6 ay boyunca düzenli olarak devam edilmesi de gerekmektedir. Böylece temelde uygulama süresi ve seanslar bölgesel yağlanmanın miktarına göre ve bölgesel yağlanmanın bulunduğu bölge sayısına göre çeşitlilik göstermektedir.

 

Yorum Yap