1. Anasayfa
 2. Bilgi

Arveles Nedir? Arveles Ne İşe Yarar? Arveles Ateş Düşürür Mü?

Arveles Nedir? Arveles Ne İşe Yarar? Arveles Ateş Düşürür Mü?

Arveles nedir, ne işe yarar, ateş düşürür mü? Sorusu da Arveles ilacını çeşitli nedenlerden dolayı kullanmaya başlayan kişiler tarafından araştırılmaya devam etmektedir. Arveles, birçok kişi tarafından kullanılmaya devam eden kuvvetli ağrı kesiciler arasında yer almaya devam etmektedir. Ağrı kesici ilaçların,  ağrı kesici özelliklere de sahip olması ise; Arveles ilacının ağrı kesici olarak da kullanılmasına sebebiyet vermeye devam etmektedir. Ancak Arveles, genel olarak yalnızca ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Ateş düşürücü özelliği olmayan Arveles, çok yoğun ağrıların dahi kısa süre içerisinde geçmesine yardımcı olmaya devam etmektedir. Bu nedenle; gün içerisinde çektiği ağrılardan dolayı rahatsız olmaya devam eden kişiler tarafından sık sık satın alınmaya ve yoğun ağrılar olduğunda kullanılmaya da devam etmektedir.

Arveles Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Arveles hangi hastalıklarda kullanılır? Diye merak eden kişilerin büyük bir kısmı, gün içerisinde yoğun ağrılar ile karşı karşıya kalmaya devam eden hastalar olarak bilinmektedir. Arveles kullanan hastalar; genellikle diş ağrısı ile karşılaşmaktadır. Diş ağrısı nüksettiği zaman, kişilerin günlük hayatına engel olabilen bir durum olduğu için; Arveles gibi, yoğun formüle sahip olan ağrı kesicilerin kullanılmaya devam etmesi de çok önemli bir husus olmuştur. Arveles kullanan kişiler, gün içerisinde problem yaşadığı diş ağrılarından kolaylıkla kurtulma şansı elde edebilmişlerdir.

Bununla beraber, Arveles ağrı kesicinin kullanılabildiği hastalık türlerinden bir tanesi ise; kulak hastalıklarıdır. Kulak ağrılarını ya da vücut ağrılarını kolaylıkla geçiren arveles; kas ağrılarında ya da regl dönemi ağrılarında da sık sık kullanılmaya devam eder. Arveles, içerisinde bulunan etken maddeler sayesinde; regl ağrısının dinmesine de yardımcı olduğu için; bu dönemi yoğun ve ağrılı geçiren kadınlar tarafından sık sık tercih edilmeye devam eden ağrı kesiciler arasında da yerini alır.

Arveles İlacı

Arveles Kullanımı

Arveles kullanımı en kolay olan ilaçlar arasında yerini aldığı için; ekstra bir kurala ya da talimata ayak uydurulmasına da kesinlikle gerek olmayacaktır. Tabletler halinde satışa sunulmaya devam eden Arveles, ağrı durumuna bağlı olarak kullanılmaya devam ediyor olsa da bazı tavsiyelere uyum sağlanması da çok önemli bir husus olacaktır. Yukarıda verilen hastalıklardan herhangi bir tanesini yaşayan kişilerin, Arveles kullanmaya başlaması durumunda dikkat etmesi gerekenler ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Arveles, tabletler halinde satışa sunulmaya devam eden bir haptır. Bu sayede, ağızdan alınması da mümkün olacaktır.
 • Arveles içecek olan kişilerin; hapı su ile tüketmesi çok önemli olacaktır. Bol su ile tüketilen Arvelesin kana karışma hızı da çok yüksek olacaktır.
 • Arveles, gün içerisinde birkaç kere alınması önerilen bir ilaçtır. Fakat bir tanesi ağrıyı kesiyorsa; ekstra kullanılmasına gerek olmadığı da verilen bilgiler arasında yer alır.
 • İlacın buzdolabında ya da oda sıcaklığında saklanması tavsiye edilmektedir.
 • Küçük yaşta olan çocukların Arveles kullanması da uygun görülmemiştir.

Arveles Yan Etkileri Nelerdir?

Arveles yan etkileri de ilaca başlamak isteyen kişiler tarafından merak edilen konular arasında yer almaya devam etmektedir. Arveles, kolay kolay yan etki göstermeyen ilaç türleri arasında yer almaya devam ediyor olsa da ilacın çok fazla kullanılması ya da vücudun tepki göstermesi gibi durumlar söz konusu olduğu zaman; bazı yan etkileri de ortaya çıkmaya devam edebilir. Örneğin; bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde, mide bulantısı ya da baş dönmesi gibi durumlar ortaya çıkabilir. İlacın yan etkisinin artış göstermeye devam etmesi durumunda ise, kusma gibi problemler yaşanması da söz konusu olabilir.

Bununla beraber, vücutta terleme ya da titreme gibi belirtiler de ağır belirtiler arasında yer almaktadır. İlaca karşı alerjkik reaksiyonlar göstermeye devam eden hastaların ise; vücudunda kabarcıklar çıkabilir. Bu nedenle, ilaca karşı alerjik reaksiyon göstermeye başlayan hastaların; mutlaka doktor kontrolünden geçmesi tavsiye edilmektedir. Aksi takdirde, yan etkiler artabilir ve kişiye zarar verecek kıvama gelebilir. Bu nedenle, söz konusu durumlarla karşı karşıya gelen hastaların çok dikkatli olması gerektiği de sık sık vurgulanmaya devam etmiştir.

Arveles Günde Kaç Kere Kullanılır?

Arvelesin günlük kullanımı da hastalar tarafından sık araştırılan bir konu olarak bilinmektedir. Çok yoğun ağrılar ile mücadele etmeye devam eden hastaların; ilacı günde 2 en fazla ise; 3 kere kullanması tavsiye ediliyor olsa da ağrının geçmesi durumunda yalnızca 1 kere kullanılmasının yeterli olacağı da verilen bilgiler arasında yer alır. Bunun sebebi ise; ağrı kesiciler çok sık kullanıldığı zaman, vücut bağışıklık kazanmaya başlayacaktır. Böyle bir durum söz konusu olduğu zaman ise, içilen ağrı kesicilerin işe yaraması pek mümkün olmayabilir. Bu nedenle, herhangi bir ağrı ile karşı karşıya gelen hastaların; ağrılarından kurtulmak için devamlı bir şekilde Arveles içmemesinde ve ilacı kontrollü bir şekilde kullanmasında fayda vardır.

Arveles İlacının Fiyatı Nedir?

Arveles fiyatı da hastalar tarafından en merak edilen konular arasında yer alır. Arveles, hem reçeteli hem de reçetesiz olarak satın alınabilen ilaç türleri arasında yer aldığı için; eczanelerde 23.44 TL gibi bir rakama satılmaya devam etmektedir. Söz konusu ücreti ödeyen hastalar; ilacı eczane yetkililerin verdiği bilgilere dayanarak kullanmaya devam edebilir. Bununla beraber, arvelesin ampul biçiminde olan türünün fiyatının daha yüksek olduğunun bilinmesinde de fayda vardır.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir