1. Anasayfa
 2. Sağlık

Galvus Met Nedir? Ne İşe Yarar?

Galvus Met Nedir? Ne İşe Yarar?

Galvus Met nedir? Bu bir ilaçtır. Bu ilacı daha çok şeker hastaları kullanmaktadır. Burada bu ilaç 60,120 ve 180 film kaplı tablet içeren blister ambalajda satılan bir ilaç türüdür. Her bir film tableti 50 mg vildagliptin ve 1000 mg metformin hidroklorür içerir.

Bu ilaç genellikle diyabet tip 2 için kullanılmaktadır. Ülkemizde şeker hastası sayı olarak oldukça fazla bulunmaktadır. Türk toplum geleneğinden kaynaklı olarak oldukça yemek yemeğe düşkün bir milletinizdir. Özellikle kişilerin dengeli beslenmemesi kötü alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam ile birlikte de kişilerin şeker hayatına yakalanma ihtimali daha da artmaktadır. Şeker hastalığı için kişilerin dengeli beslenerek öğün saatlerine dikkat ederek yaşam kalitesini yakalaması mümkün olmaktadır. Ama bazı alışkanlıklardan kişilerin vazgeçmesi o kadar kolay olmamaktadır. Bu anlamda ülkemizde şeker hastalığı ile alakalı olarak topyekûn bir mücadele etmek doğru olacaktır. Burada özellikle beslenme alışkanlıklarını değiştirmek öğün düzenlemek günlük olarak da 10000 adım atmak kişinin şeker hastalığına yakalanma riskini azaltmaktadır.

Galvus Met İlacı Ne İşe Yarar?

Galvus met ilacı ne işe yarar? Bu ilaç kişinin şeker hastalığına yakalanması sebebi ile rahatsızlık yaşayan kişilerin kullanması gereken bir ilaçtır. Bu ilaç kişinin kan şekerinin dengeye gelmesine sağlamaktadır. Kan şekeri yükselmesi veya düşmesi kişi de çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkarmaktadır. Burada kişi de şeker yükselmesi ve düşmesine bağlı olarak çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkarmaktadır. Şeker hastalığından kaynaklı olarak kişide ortaya çıkabilecek olan semptomlar:

 • Kişide titreme özellikle ellerde meydana gelen bir titreme söz konusu olabilir.
 • Üşüme kişi üşüme hissi hissedebilmektedir.
 • Şekerin yükselmesi sebebi ile mide bulantısı kusma hissi gibi sıkıntılar ortaya çıkmaktadır.
 • Halsizlik ve yorgunluk hissi
 • Bulanık görme kişinin yaşadığı sıkıntılar arasında sayılmaktadır.
 • Ayaklar ve ellerde uyuşma ve karıncalanma hissi yaşanması sebep olmaktadır.
 • Kişinin herhangi bir yaralanması durumunda ise yaraların normalden geç iyileşmesi durumu söz konusu olmaktadır.
 • Ciltte kuruluk ve kaşıntı yaşanması durumu söz konusudur.
 • Ağızda bir koku oluşması durumu söz konusu olmaktadır. Bu aseton gibi bir koku söz konusu değildir.

Galvus Met 1000 Kaç TL?

Galvus met 1000 kaç TL burada bu ilacın fiyatı 157 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ilacın devlet eğer ki kişinin raporunun olması durumunda ücretsiz olarak karşılamaktadır. Galvus Met ilacını da eğer ki şeker hastasının olması durumunda kişiye devlet tarafından rapor çıkarılmaktadır. Bu ilaçların reçete edilmesi durumunda bu ilaçları ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Bu ilacı kişinin raporu olmaması durumunda ücretli bir şekilde de alabilirsiniz. İlaçlara doktor önerisi ile başlayarak doktor önerisi ile kullanımını tamamlamak gerekmektedir. Bazı kişiler özellikle şeker ilaçlarının zayıflatması sebebi ile bilinçsiz şekilde bu ilaçları kullanmaktadır. Bu durum kişilerin sağlıklarını yitirmesine sebep olmaktadır.

Galvus Met Devlet Karşılıyor Mu?

Galvus met devlet karşılıyor mu? Bu durumda devlet belli koşullarda bu ilacı karşılamaktadır. Galvus ilacı şeker ilacını almak isteyen kişiler bunu reçete ettirmesi gerekmektedir. Şeker ilacı vücudun bir dengesi bulunmaktadır. Bu denge ile birlikte kişide yükselme ve düşmesi durumunda kişinin kendini toparlaması açısından ilaç desteğine ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu ilaç genellikle şeker hastalığının başlangıcı için kullanılmaktadır. Bu hastalığın daha da fazla ilerlemesi sebebi ile kişiler insülin iğnesi olmaya başlamaktadır. İnsülin kişinin kendi kendine yapabildiği ilaçlar arasındadır. Kolundan veya göbek bölgesinden bu iğneler yapılmaktadır.

Galvus Met Böbreklere Zarar Verir Mi?

Galvus met böbreklere zarar verir mi? Kesinlikle bu ilaç böbreklere zarar vermemektedir. Zarar vermemesi sebebi ile gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu ilaçları kullanırken bilinçsiz olarak kullanmayınız. Bu ilacı sadece doktor kontrolünde ve doktorun tavsiye ettiği şekilde uygulamanız gerekmektedir. Bütün ilaçların kimyasal olduğu bilinen bir gerçektir. Burada bunun farkına vararak aslında her ilacın vücudu noktasında bir zararı olabilmektedir.

Şeker hastası olan kişilerin vücutları özellikle suya ihtiyaç duymaktadır. Bu yüzden bu kişilerin bol su tüketmesi gerekmektedir. Bol su tüketmesinin yanında aynı zamanda da hafif tempolu yürüyüş de yapılması kişinin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

İlaçları bilinçli olarak kullanmak zorundayız. Çünkü bu ilaçların hepsinin bir yan etkisi olması muhtemeldir. Bu sebepten kaynaklı olarak da ilaçlar sadece doktorun önerdiği doz ve kullanım koşullarına uygun kullanılması gerekmektedir. Bu etmenleri eğer ki kişi yerine getirmezse böbreklerinden sağlık sıkıntısı yaşayabilir. Ama bu ilaç kesinlikle böbreklere zarar verir demek doğru bir açıklama olmayacaktır.

En Çok Zayıflatan Şeker İlacı Hangisidir?

En çok zayıflatan şeker ilacı hangisidir. Bu şeker ilaçları bazı kişiler için zayıflamak maksadı ile de alınarak kullanılmaktadır. Bu kesinlikle yanlıştır. Bu ilaçları sadece şeker hastaları kullanmalıdır. Eğer ki doktor reçete etmişse kullanmalıdır. Ülkemizde bilinçsiz ilaç kullanımı oldukça yaygındır. Kişi arkadaş iş ve aile çevresinden duyduğu ilaçları doktora danışmadan kullanmaktadır. Bu ilaçların hepsinin yapıcı bir etkisinin olması dışında birde vücut için yıkıcı bir etkisi olduğu bilinmelidir. Bu sebepten kaynaklı olarak sadece kulaktan duyma bilgiler ile ilaç kullanılmamalıdır. Burada size ve vücudunuza daha büyük zararlar verebileceği ihtimali göz ardı edilmemelidir. Ama genel olarak tüm şeker ilaçları kişide zayıflamaya sebep olabilmektedir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir