1. Anasayfa
 2. Anne ve Bebek

Kazayla Nasıl Hamile Kalınır?

Kazayla Nasıl Hamile Kalınır?

Kazayla hamile kalma değimi sıklıkla kullanılmaktadır. Bu noktada bazı insanlar nasıl kaza ile hamile kalına bilineceğini merak etmektedir. Bu noktada korunaklı bir ilişki sonrasında nasıl hamile kalına bilineceği merak edilmektedir. Bu noktada korunaklı bir şekilde ilişkiye girseniz bile hamile kalma ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu noktada cinsel bir ilişkiye girerken dikkat etmeniz gereken birçok unsur bulunmaktadır.

İstemeden Hamile Kalınır Mı?

Birçok insan hamile kalmak istememektedir. Bu noktada cinsel ilişkiye girerken farklı korunma yöntemleri kullanmaktadır. Fakat bu tür korunma yöntemleri de her zaman 100% başarı sağlamamaktadır. Bu da insanlarda endişe uyandırmaktadır ve istemeden hamile kalabilir miyiz sorusunu sıklıkla araştırmaktadır.

Bu noktada kullandığınız yönteme göre istemeden hamile kalma ihtimaliniz bulunmaktadır. Eğer korunaklı bir ilişkiye girdiğiniz halde hamile kaldıysanız bu da halk arasında kaza ile hamile kalmak olarak adlandırılmaktadır. Bu noktada hamile kalmak istemiyorsanız dikkatli davranmanız gerekmektedir. Farklı korunma yolları bulunmaktadır. Bu noktada doğru yöntemin seçilmesi önemlidir.

Hamile Kalmaktan Korunma Yolları Nelerdir?

Hamile kalmak istemiyorsanız bu noktada kullanabileceğiniz farklı korunma yolları bulunmaktadır. Bu yollar;

 • İlk yöntem doğum kontrol hapları olmaktadır. Bu haplar gebe kalmanızı engellemektedir. Haplar doğru kullanıldığında etkili yöntemlerden birisidir. Her gün düzenli olarak alınmalıdır. Bu yöntem cinsel yolla bulaşan hastalıkları engellemez.
 • Ertesi gün hapı olarak bilinen yöntem bir diğer etkili yöntemdir. Bu yöntemde ilişkiden hemen sonra hap alınmalıdır. Bu yöntem tek kullanımlık bir yöntemdir. Sık sık kullanılması kesinlikle önerilmez. Sadece acil durumlarda kullanılmalıdır.
 • Rahim içi araç bir diğer korunma yöntemidir. Bu küçük bir plastik araçtır. Ufak bir operasyon ile takılmaktadır. Takılan araç 10 yıla kadar korumaktadır. Kişi hamile kalmak istediğinde aparat rahat bir şekilde çıkarılmaktadır. Aparat çıkarıldığı anda hamile kalmanız mümkündür. Korunma yollarından en etkili olan yöntemler arasında bulunmaktadır. Bu yöntem cinsel hastalıklardan korumaz.
 • Kondom veya daha çok bilinen adı ile prezervatif kullanımı bir diğer korunma yollarından birisidir. Kadın ve erkek için bu ürün bulunmaktadır. Dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Bu noktada en etkili yöntemlerden birisidir. Bu yöntem cinsel yolla bulaşan hastalıklardan da korumaktadır.

Bunların dışında doğal korunma yöntemleri de bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında en çok kullanılan yöntem geri çekme yöntemi olmaktadır. Bu yöntemde erkek boşalmadan önce penisi vajinadan çıkarmakta ve dışarıya boşalmaktadır. Bu yöntem en riskli yöntemlerden birisidir.

İstemeden Nasıl Hamile Kalınır?

Bu noktada yukarıdaki yöntemler sizlerin hamile kalmasını engelleyecektir. Fakat bu yöntemleri kullandığınız halde hamile kalma ihtimaliniz bulunmaktadır. Kullandığınız yönteme göre bu ihtimal değişmektedir. Bu noktada iyi bir yöntem kullanmanız ve kullandığınız yöntemin kurallarına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlara dikkat etmemeniz hamile kalmanız ile sonuçlanabilir. Bu noktada;

 • Özellikle geri çekme gibi doğal yöntemler risklidir. Sperm çok hızlı hareket etmektedir. Bir anda gelen spermi durdurmanız veya geri çekmeniz zordur. Bu noktada kişinin istemeden hamile kalması mümkün olmaktadır. Bu yöntem kesinlikle önerilmez.
 • Kalitesiz bir prezervatif kullanmanız kaza ile hamile kalmanıza neden olabilmektedir. Kalitesiz prezervatifler kolayca yırtılabilmektedir. Bu noktada kaliteli bir markanın kaliteli bir ürününü tercih etmek gerekmektedir. Yırtılma olması durumunda da prezervatif değiştirilmelidir.
 • Gerek ertesi gün hapları gerekse de doğum kontrol hapları en etkili yöntemlerden birisidir. Fakat her zaman işe yaramamaktadır. Bu noktada bu ilaçların bazen işe yaramadığı ve kişinin hamile kaldığı durumlar olabilmektedir. Bu noktada hapların doğru şekilde kullanılması önemlidir.
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir