1. Anasayfa
 2. Bilgi

Paraflex Nedir? Ne İşe Yarar?

Paraflex Nedir? Ne İşe Yarar?

Paraflex nedir? Ne işe yarar? Başlığı altında inceleyebileceğimiz bir kas gevşeticiden bu makalemizde söz edeceğiz. İskelet kasları sinir sistemi ile ilgili olarak herhangi bir sorun yaşamış ya da yaşamakta olan pek çok kişi tarafından bilinen bu ilaç hakkında pek çok soru sorulmaktadır.

Özellikle kas gevşetici denildiği zaman insanın aklına genel olarak sürekli uyku hali yapan bir ilaç gelir. Kas gevşetici sakinleştirir mi ya da kas gevşetici ağrı geçirir mi gibi birtakım sorularda bu tür ilaçlar hakkında en sık merak edilen konular olarak karşımıza çıkar. Bu noktada paraflex adı verilen bu ilaçtan söz edecek olursak paraflex de bir tür kas gevşeticidir. Kasları rahatlatır. Ve bununla birlikte pek çok kas rahatsızlığı için bir rahatlama sağlar.

Paraflex Ağrı Kesici Mi?

Paraflex ağrı kesici mi konusu ile ilgili olarak aslına bakacak olursak hem ağrı kesicidir hem de değildir şeklinde iki türlü cevap versek de her iki yanıt için de yanlış bir şey söylemiş olmayız. Bunun nedeni ise ağrı kesicilerin ve kas gevşeticilerin hem birbirinden farklı olması. Hem de aynı zamanda etkilerinin bazı yönlerden benzeşmesi olacaktır.

Ağrı kesici ile kas gevşetici arasındaki fark ağrı kesicinin beyne uyuşturucu bir etki etmesi ve ağrıyı tamamen ortadan kaldırmak yerine sadece bir süre için ağrıyı kesmesidir. Ancak kas gevşetici çok daha farklı bir etki yaratabilir. Bir takım sinir sıkışmaları nedeniyle kas ağrıları meydana gelir. Bu kas ağrılarına neden olan sinir sıkışmalarını gevşeterek özellikle kaslarda meydana gelen ağrıları ortadan kaldıran kas gevşeticiler, hem ağrı dindirme hem de bir takım kas hastalıklarını tedavi etmek konusunda son derece işe yarar ilaçlardır.

Paraflex İlacı

Paraflex Hangi Durumlarda Kullanılır?

Paraflex hangi durumlarda kullanılır diye soracak olursanız genel olarak paraflex kullanımı, kas ve iskelet sinir sistemi üzerinde meydana gelen bir takım sinir sıkışmaları ve bazı kas hastalıkları tedavisi için kullanılmaktadır. Bazı insanlarda kas spazmı gibi bazı sorunlar meydana gelebilir. Kas spazmı olarak adlandırılan rahatsızlık kasların kişinin isteği doğrultusunda değil kendi kendine kasılması olarak geçer. Bu tip bir sorunun giderilmesi için de Paraflex kas gevşetici ilaç kullanımı doktorlar tarafından tavsiye edilir.

Paraflex Hangi Durumlarda Kullanılmaz?

Paraflex hangi durumlarda kullanılmaz sorusu da tıpkı paraflex hangi durumlarda kullanılır gibi bir soru kadar ve hatta çok daha fazla büyük bir önem taşır. Paraflex kas gevşetici ilaç mutlaka ama mutlaka doktor kontrolü altında kullanılması gerekli olan bir ilaçtır. Yani öyle paraflex arkadaşıma iyi geldi ya da Paraflex kas gevşeticinin etkileri çok büyükmüş şeklinde bir düşünce ile hareket ederek şeker yer gibi kullanılmaz.

Bu ilacı kullanmak için herhangi bir kas probleminizin ya da bir takım geçici durumlardan kaynaklı da olsa bir ağrınızın olması gerekli olacaktır. Ancak bu tip sorunlarla karşı karşıya gelmiş olmanız da paraflex kas gevşetici ilaç kullanabileceğiniz anlamına gelmez. Neden diye soracak olursanız her ilacın etkin maddesinin bir takım sorunlar yaratma ihtimali son derece yüksek olacaktır. Bu kişiden kişiye değişen bir durumdur. Yani paraflex adlı bu kas gevşetici ilacın içeriğinde bulunan herhangi bir etkin madde bir insana çok iyi gelirken bir diğer insanı ölümcül sonuçlar ile karşı karşıya getirebilir. Bu sebepten dolayı Paraflex kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Özellikle yüksek ateşli hastalığı olan kişiler, idrarının her zamankinden farklı renkte olduğunu fark eden ve sarılık gibi hastalıkları olan ya da herhangi bir kronik rahatsızlığa sahip olan kişiler bu ilacı kullanmadan önce mutlaka bir doktor kontrolünden geçmelidir. Bunun yanı sıra hamileler ve hamilelik şüphesi olan kişilerin kesinlikle bu ilacı kafasına göre kullanmaması ve bir doktora görünerek bu ilacı reçetesine yazdırması tavsiye edilir.

Paraflex Uyku Yapar Mı?

Paraflex uyku yapar mı sorusu bu ilaç hakkında sorulan ve cevabı en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu ilacın hafif bir sersemlik ve uyku hali yaptığından söz etmek mümkün olacaktır. Sonuç olarak bir kas gevşeticiden söz ediyoruz. Ve kas gevşeticilerin özelliği zaten kasların rahatlamasını sağlamak olacaktır. Yani dolayısıyla bu tür kas gevşetici ilaçlar uyku hali yapar.

Paraflex adı verilen bu kas gevşetici ilaç aynı zamanda uyku sersemliğinin yanı sıra aynı zamanda baş dönmesi gibi bir etki yaratabilir. Bu sebepten dolayı bu ilacı kullandıktan hemen sonra motorlu araç kullanmak gibi bir yanılgıya düşmemeniz gerektiği sizin için son derece önemli bir bilgi olacaktır.

Paraflex Nasıl Kullanılır?

Paraflex nasıl kullanılır konusu ile ilgili de bilgi edinmeniz son derece büyük bir önem taşır. Paraflex kullanımı konusunda eczacınıza ya da doktorunuza danışmak her zaman için en doğru karar olacaktır. Çünkü bu ilacın kullanımının sizin için ne kadar yeterli olacağını sizi muayene eden bir doktordan iyi kimse bilemez. Ancak bu ilacın kullanım talimatları arasında günde 3-4 kez kullanılması gerektiği yazmaktadır.

Paraflex Yan Etkileri

 Paraflex yan etkileri şu şekilde ortaya çıkabilir.

 • Baş dönmesi
 • Mide ve bağırsak rahatsızlıkları
 • Aşırı gaz
 • Uyku hali
 • Anksiyete
 • Kızarıklık, kaşıntı ve döküntü
 • Sersemlik
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 1
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir