1. Anasayfa
 2. Sağlık

Biogaia Damla Nedir? Ne İşe Yarar?

Biogaia Damla Nedir? Ne İşe Yarar?

Biogaia damla nedir? Ne işe yarar? Diye merak ediyorsanız; bu damladan kabızlık ve ishal gibi durumlarda sıklıkla kullanılmaya devam ettiğini bilmenizde fayda vardır. Kabızlık ve ishal gibi problemlerde; sindirim sisteminde en sık karşılaşılan sıkıntılardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Özellikle de bebekler bu tarz durumlara maruz kaldıkları zaman biogaia damlası kullanmaya devam etmektedirler. Sizin de bebeğinizde kabızlık ya da isal gibi durumlar gözlemleniyorsan; bu damlayı kullanmanızda fayda vardır. Kısa süre içerisinde etkisini gösteren bu damla, kabızlık ve ishal gibi problemlere çözüm bulmaya devam etmektedir. Özellikle de yeni doğan bebekler sık sık bu durumlarla karşılaşmaya devam ettiği için; Flora bozukluğu içinde reçete halinde verilmesi mümkündür.

Biogaia Damlası Kullanım Alanları

Biogaia damlası kullanım alanları da anneler tarafından sıklıkla araştırmaya devam eden konular arasında yer almaktadır. Özellikle de bağırsak ve mide de oluşan rahatsızlıklar, gaz sancılarının yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Hatta bebeklerin ağlama sebeplerinden bir tanesi de gaz sancılarıdır. Yeni doğmuş bebekler sık sık azarlarıyla karşılaştıkları ve bu durumu ifade etmekte zorlandıkları için; yüksek sesli bir şekilde ağlamaya ve acı çektiklerini belli etmeye çalışırlar. Bu gibi durumları çözüme kavuşturabilmek için ise; söz konusu damlanın kullanılmaya devam ettiği verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Bu damla bebeklerde hızlı bir şekilde etki gösterdiği için; gaz sancılarının en kısa süre içerisinde çözüme kavuşmasına da yardımcı olmaktadır.

Biogaia Damlası Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Başlıkları da gaz sancısı olan bebek anneleri tarafından sıklıkla araştırılmaya devam etmektedir. Bu damlanın etkisini göstermesini istiyorsanız; uzun süreli kullanım seçeneklerinden faydalanmanız gerekmektedir. Damlanın etkisini göstermesi biraz zaman aldığı için, düzenli olarak bebeğinize vermeniz, iki ya da üç hafta aralıklarında gaz sancılarından tamamen kurtulmasına olanak tanıyacaktır. Bu nedenle ilaca başladığınız zaman, neden etkisini göstermiyor? Diye telaşlanmaktan vaz geçmeniz gerekmektedir. Çünkü damlayı kullanan annelerin büyük bir kısmı; ilacın etkisini göstermediğini düşünerek; yeniden doktor kontrolünden geçmeye çalışmaktadır. Ancak böyle bir yaptırım uygulanmasına kesinlikle gerek yoktur. Düzenli kullanımlar sonucunda, kısa süre içerisinde etkisini göstermeye devam eden damla; bebeklerin yaşadığı gaz sancısından kurtulmasına olanak tanıyacaktır.

Biogaia Damla Ne İşe Yarar?

Biogaia damla kullanımını kişilerde ne gibi yararlar gösterir;

 • Yeni doğmuş bebeklerin bakteri florasının oluşmasına katkı sağlamaktadır.
 • Kolik olan bebeklerin gaz sancısını gidermeye yardımcı olmaktadır.
 • Bağışıklığın güçlendirilmesinde önemli role sahiptir.
 • Çocukların mide ağrılarında (fonksiyonel karın ağrısında) tedavi edici bir ilaçtır
 • İshal tedavisinde ve kabızlık tedavisinde tercih edilmektedir.
 • Hamilelik sırasında meydana gelen kabızlığın önlenmesinde oldukça faydalıdır.
 • Antibiyotik tedavisinden sonra bağırsak florasının dengelenmesini sağlayıp, antibiyotiklerin yan etkilerini azaltmaktadır.

Biogaia Damlası Ne Kadar Kullanılır?

Biogaia damlası ne kadar kullanılır? Sorusu da birçok kişi tarafından sıklıkla araştırılmaya devam etmektedir. Bu damdan; günlük olarak, beş damla olarak kullanılması gerekmektedir.5 damla floranın düzelmesi için yeterli olacaktır. Aynı zamanda damlayı kullanabilmek için; gün içerisinde aç ya da tok kalmanıza da kesinlikle gerek yoktur. Dilediğiniz zamanlarda, damlaya uygulamanız mümkün olacaktır. Ayrıca günlük hayatınızda kullanmaya devam ettiğiniz damla miktarını; kendi isteğiniz dahilinde arttırıp azaltmamanızda doktorlar tarafından her fırsatta söylemeye devam etmektedir. Eğer kullandığınız damla miktarının yeterli olmadığını düşünüyorsanız; doktorunuza görüşme sağlamanızda ve reçetenizi yeniletmeniz de fayda olacaktır.

Bebekler Biogaia Damlasını Nasıl Kullanır?

Bebekler biogaia damlasını nasıl kullanılır? Başlıkları da annelerin sıklıkla araştırdı konulardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Bebeklerin bu damlayı kullanarak; gaz sancılarından kurtulması için birçok farklı alternatif olduğu da verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Eğer bebeklerini sakin bir şekilde duruyorsa, ağzına damlayı beş kere damlatmanız yeterli olacaktır. Ancak bazı bebekler damlanın kullanılmasına kesinlikle izin vermemektedir. Bu tarz durumlar olduğunda ise; bebeklerinizin mamasına damla ekleyerek kullanmaya devam etmeniz de mümkün olacaktır. Ayrıca söz konusu damlayı bebeklerin günlük olarak kullanmasında herhangi bir sakınca olmadığı da doktor tarafından verilen bilgiler arasında yer almaya devam etmektedir. Bununla beraber bebeğinizin damlayı kullanabilmesi için; göğüs uçlarında sürmenizde söz konusu olabiliyor. Bazı bebekler, emmeyi bırakmadı ve çok sevdiği için; damlanın kullanımı bu sayede kolaylaşmaya devam etmektedir.

Biogaia Damla Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Biogaia damla, yan etkisi aşırı fazla olan bir damla değildir. Fakat yine de bazı hastalarda Biogaia’nın içeriğinde bulunan lactobacillus reuteri veyahut diğer yardımcı maddelere karşın alerji yani aşırı duyarlılık gelişebilmektedir. Bu noktada Biogaia damlayı kullanmayı bırakmanız gerekmektedir.

Biogaia Damlayı Emziren Anneler ve Hamileler Kullanabilir mi?

Hamilelik döneminde Biogaia damla güven içerisinde kullanabilmektedir. Fakat kullanmadan evvel mutlaka doktorunuza ve eczacınıza danışmanız gerekmektedir.

Emziren kişilerde ise Biogaia damlanın içeriğinde yer alan lactobacillus reuteri ve diğer bileşenler hiçbir zaman anne sütüne geçmez, bu sebepten ötürü emziren anneler de Biagaia damlayı gönül rahatlığı ile kullanabilmektedirler.

Biogaia Damla Başka İlaçlarla Beraber Kullanılabilir mi?

Biogaia damla diğer ilaç grupları ile etkileşime girmez, herhangi bir etkileşimi yoktur. Ancak ilacın vücuttan atılım zamanını kısaltabileceği sebepten dolayı yine de doktorunuza veyahut eczacınıza danışmanızda fayda görülmektedir.

Biogaia Damla Kaç Doz Kullanılmaktadır?

Biogaia damla normal şekilde ağız yolu ile alınan bir damladır. Şişe bir güzel iyice çalkalandıktan sonra 5 damla kadar direkt ağıza damlatılarak veyahut kaşıkla, damlalıkla, yiyecek veya içeceklere karışım yapılarak ya da emziren annelerde meme başına damlatılarak çok kolay bir şekilde kullanılabilmektedir.

Biogaia damla yemekler ile herhangi bir şekilde etkileşime girmemektedir. Bu sebepten ötürü aç veyahut tok almanız arasında herhangi bir fark gözetilmemektedir.

Biogaia damla içecek ve yiyecekler ile  herhangi bir etkileşimde bulunmamaktadır fakat burada dikkat edilmesi gereken  en önemli husus Biogaia damlayı 40 derece üzerinde bulunan yiyecek ve içecekler ile karıştırmamış olmanızdır.

Biogaia damla tüm yaş gruplarındaki kişilerde aynı doz olarak yani 5 damla olarak kullanılmalıdır. Biogaia damlayı kullanacak olan kişinin hamile, bebek, emziren anne, yetişkin veyahut yaşlı bir birey olması farketmemektedir.

Biogaia Damla Saatleri

Biogaia damla saatleri hakkında araştırma yapmaya devam ediyorsanız; bu damlanın belirgin 1 saate olmadığını bilmenizde fayda vardır. Damlayı dilediğiniz zaman kullanıyor olmanız ise; yaşadığınız gaz sancısından kısa süre içerisinde kurtulmanıza olanak tanıyacaktır. Özellikle de bebekler, yoğun gaz sancısı hissettikleri zaman; çok huzursuz olurlar. Bu tarz zamanları tespit ettiğinizde ise; direk olarak damla kullanımda başvurmanızda fayda olacaktır. Bu sayede yaşadığınız problemi en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturmanız da mümkün hale gelecektir.

Biogaia Damlası Yan Etkileri Nelerdir?

Biogaia damlası yan etkileri nelerdir? Başlıkları da birçok kişi tarafından sıklıkla araştırılmaya devam etmektedir. Bağırsak tedavilerinde kullanılmaya devam eden bu damlanın bilinen bir yan etkisi olmadığı da verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Ancak her ilaçta olduğu gibi; damlan içerisinde yer almakta olan herhangi bir maddeye karşı alerjik reaksiyon göstermeye devam Ediyorsanız; kullanımı bırakmanızda fayda vardır. Aynı zamanda bu durumu doktorunuza paylaşmanızda çok önemli olacaktır. Bazı bebekler, alerjik durumlarını çok geç belli etmektedir. Bu nedenle damlayı bebeklere vermeye devam ettiğini Zaman, İyi bir gözlemci olmanızda fayda vardır. Bebekler alerjik durumları kısa süre içerisinde belli ettikleri için; direk olarak damla kullanımını bırakmanızda ve bu durumu doktorunuza paylaşarak noktada, farklı ilaçlardan faydalanmanız da mümkün olacaktır.

Biogaia Damlası Kaç Yaş Aralıklarında Kullanılır?

Biogaia damlası kaç yaş aralıklarında kullanılır? Başlıkları da birçok kişi tarafından araştırılmaya devam etmektedir. Söz konusu damlayı kullanabilmek için; herhangi bir yaş aralığının olmadığı da verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Yeni doğan bebekler, direk olarak bu damlayı kullanmaya başlayabilirler. Aynı zamanda, gaz sancısı olan yaşlı kişilerin de bu damlayı kullanabileceği verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Damlayı kullanan insanların, aynı miktarda kullanmasında da herhangi bir sıkıntı olmadığı doktorlar tarafından verilen bilgiler arasındadır.

Biogaia Damlanın İçeriği Nedir?

Biogaia damlanın her 5 damlasının içerisinde 100 milyon kadar aktif ve suyundan arındırılmış olan “lactobacillus reuteri” adı verilen, sütün içeriğinde bulunan laktozu ve diğer şekerleri laktik asitlere parçalamakta olan yararlı bir bakteri yer almaktadır. Bu bahsi geçen bakteri zaten normalde de doğal vücut yapımızda, bağırsaklarımızda bulunan faydalı bir bakteri türü olmaktadır. Bunun yanında doymamış yağ asitleri, Ayçiçek yağı ve silikon dioksit içermektedir.

Biogaia Damlanın Muhafaza Edilmesi Nasıl Olmalıdır?

Biogaia damla çocukların erişemeyeceği ve göremeyeceği şekilde saklanmalıdır. Normal şartlarda Biogaia damla buzdolabı içerisinde 2-8 derece arasında belirtilen son kullanma tarihine kadar kolay birşekilde muhafaza edilebilmektedir. Oda sıcaklığında ise 4 haftaya kadar bozulmadan dayanabilmektedir.

Biogaia Damla Reçeteli Şekilde mi satılır? Biogaia Damla Devlet Tarafından Karşılanır mı?

Biogaia damla reçetesiz şekilde satılmaktadır ve Sosyal güvenlik kurumu tarafınca karşılanmamaktadır.

Biogaia Damlanın Eş Değeri Bulunur mı?

Mesefki Biogaia damlanın eşdeğeri bulunmaz çünkü yoktur. Doğumdan sonraki ilk 6 ayda bebeklerinizi mutlaka anne sütü ile beslemeniz gerekmektedir. Mümkün olduğunca herhangi bir ek gıda verilmemesi gerekli olup, reçetesiz ilaç kullanılmamaktadır. İlaçlarla alakalı her türlü sorularınızı eczacınıza danışmakta fayda vardır.

Biogaia Damla Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli Noktalar

Biogaia damla kullanımında bazı noktalara dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir;

 • Biogaia damla içecek ve yiyecekler ile kullanılacak ise hemen hızlı şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Beklenmesi pek önerilmez.
 • İçeriğinde bulunan herhangi bir maddeye karşın alerjiniz, duyarlılığınız var ise biogaia damla kesinlikle kullanılmamalıdır, oldukça sakıncalıdır.
 • Hamile veyahut emzirmekte olan kişiler de kullanılmasında herhangi bir sakınca görülmez fakat yine de her ihtimale karşı doktora başvurup, tavsiyesi alınmasında fayda vardır.
 • Herhangi başka bir ilaç kullanıyor iseniz bunu hekiminize belirtmeniz gerekmektedir. Çünkü bir etkileşim içerisine girme ihtimalleri olmaktadır.
 • Aç veyahut tok karnına olmak üzere iki şekilde de tercihe bağlı olarak  kullanılmaktadır.
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir